ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد! ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!

ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!

مهر به نقل از بیزینس اینسایدر: محققان دومین فردی که ویروس اچ آی وی بدون درمان پزشکی در بدن وی از بین رفته است را شناسایی کردند.

این تحقیق در نشریه Annals of Internal Medicie منتشر شده است. بیمار مذکور زنی ساکن آرژانتین است که نام وی فاش نشده است. وی به نام بیمار اسپرانزا مشهور شده زیرا در این شهر آرژانتینی زندگی می‌کند. همچنین این نام در زبان اسپانیایی به معنای «امید» است. او یک فرزند دختر دارد که به ایدز مبتلا نیست و اکنون دومین فرزند خود را باردار است.

ایدز به طور طبیعی در یک زن آرژانتینی درمان شد!

او در سال ۲۰۱۳ به ویروس ایدز مبتلا شد. از سال ۲۰۱۷ میلادی گروهی از محققان بین المللی دی ان ای بیمار را برای ردیابی نشانه‌های ویروس بررسی کردند. حتی هنگامیکه در مارس ۲۰۲۰ میلادی وی فرزندی به دنیا آورد، محققان جفت جنین وی را بررسی و آزمایش کردند. آنها پس از توالی دادن میلیاردها سلول تأیید کردند که ویروس اچ آی وی در بدن این زن وجود ندارد.

بسیاری از افراد با کمک پزشکی نوین می‌توانند ویروس را کنترل کنند و زنده بمانند. اما چنین افرادی به طور معمول نیازمند درمان‌های آنتی رتروویرال (ضد ویروس اچ آی وی) هستند تا از تکثیر ویروس مذکور جلوگیری کنند.

در تاریخ ۴ مورد درمان ایدز گزارش شده است. البته دو نفر آنها (بیمار برلینی و بیمار لندنی) پس از دریافت سلول‌های بنیادی درمان شدند. پیوند سلول‌های بنیادی فرایندی پر خطر است که روی بیماران متعدد و مختلفی آزمایش شده اما موفقیت آمیز نبوده است.

علاوه بر آنچه گفته شد، تاکنون محققان فقط یک مورد دیگر درمان ایدز را گزارش کرده‌اند. محققان در ۲۰۲۰ میلادی پژوهشی درباره لورین ویلنبرگ یا بیمار سانفرانسیسکویی منتشر کردند. به گفته پزشکان او نخستین فردی است که بدون دخالت پزشکی از ایدز نجات یافته است.

حتما بخوانید:  تعبیر روحانی درباره بحرین و امارات: دو تا کوچولو

به این ترتیب ویلنبرگ و بیمار ناشناس آرژانتینی عضو گروه «کنترل کننده برگزیده» هستند. آنها در حقیقت مجموعه کوچکی از بیماران اچ آی وی هستند که سیستم ایمنی بدن آنها به طور طبیعی ویروس را نابود می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *