این، بهترین عکس این روزهاست! این، بهترین عکس این روزهاست! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / این، بهترین عکس این روزهاست!

این، بهترین عکس این روزهاست!

برترین‌ها: کیوان کثیریان، روزنامه نکار و منتقد سینما در یادداتشی به واکاوی عکسی از خستگی این‌روزهای کادر درمان پرداخته است.

این، بهترین عکس این روزهاست!

کثیریان در کانال تلگرامی خود نوشت:

“این، بهترین عکس این روزهاست؛ شمایل کاملی از آنچه دارد رخ می‌دهد.

یکی از اعضای کادر درمان خسته، بهت زده و ناباور به رعایت نشدن پروتکل‌های ساده بهداشتی نگاه می‌کند. لابد دارد در این لحظه به ابتلاهای سخت و مرگ‌هایی فکر می‌کند که دقایقی پیش دیده و شاید به هزار و خرده‌ای نفری که هر روز جانشان را از دست می‌دهند. به ازدحام‌های عجیب این روزها که چند روز دیگر طوفانی سهمگین‌تر به‌پا خواهد کرد، دارد فکر می‌کند به سرم‌ها و داروهایی که نیست، به بیمارانی که کف زمین بیمارستان دراز به دراز افتاده‌اند، به همکاران خسته و به‌جان آمده‌اش، به واکسن‌هایی که نخریدند، به تعطیلی‌ و قرنطینه ای که هیچوقت عملی نشد،  به خانواده‌اش، به پزشکان و پرستارانی که جان باختند و به اینکه تا چه زمانی توان دارد این شرایط سخت و‌ سهمگین را تحمل کند.

و خب طبیعی است که در هیچ عکسی شبیه این، هیچ‌مسئولی حضور ندارد. مسئولین همیشه در بحران‌ها غایبند، همیشه ساکتند، کارهای یواشکی می‌کنند ولی جواب چیزی را نمی‌دهند. کسی جوابی ازشان نمی‌خواهد. بخواهد هم جوابی در کار نیست. مسئولان از اسمشان معلوم است؛ رییس‌اند ولی در واقع هیچ‌ وظیفه و مسئولیتی ندارند، هیچ. درست و غلط کارهایی هم که می‌کنند به خودشان مربوط است نه به مردم.

آنها باید واکسن مرغوبشان را خیلی پیش از مردم بزنند تا جان عزیز خودشان و‌خانواده‌شان محفوظ بماند. مسئولان جانشان خیلی عزیز است. آنها سرمایه‌های بی‌جایگزین جامعه‌اند. البته آنها فقط اسمشان مسئول است و گرنه همه بار مسئولیت در این بحران بی‌سابقه بر عهده پزشکان و پرستاران و‌ کادر درمان است و صدالبته مردم. به این مردم بی‌مسئولیت که از حکومتشان زیادی توقع دارند هرگز نباید رو داد.

حتما بخوانید:  خودروی نظامیِ مرسدس، قدرتمندتر و مدرن‌تر از قبل

طبیعی است که جان آنها البته بسیار کم اهمیت‌تر از جان مسئولان است. جان‌هایشان فقط عدد است. پانصدتا و هزارتا در روز فقط یک عدد است. تصمیم برای زنده ماندن و‌ مردنشان بر عهده مسئولان است. جایگاه مسئول هم که معلوم است؛ مسئول ولی نعمت رعیت است و صاحب تصمیم برای جان و‌ مال اوست. رعیت هم غلط می‌کند اعتراض داشته باشد. غلط می‌کند درباره چیزی غر بزند. رعیت هم که از اسمش معلوم است.”

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *