این وزارتخانه فقط ۲۰میلیون تومان بودجه دارد! این وزارتخانه فقط ۲۰میلیون تومان بودجه دارد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / این وزارتخانه فقط ۲۰میلیون تومان بودجه دارد!

این وزارتخانه فقط ۲۰میلیون تومان بودجه دارد!

برترین‌ها: در حالی که تمامی دستگاه های دولتی اعتبارات هزینه‌ای میلیاردی دارند، سازمان برنامه و بودجه برای وزارت نفت تنها ۲۰ میلیون تومان اعتبار هزینه‌ای در نظر گرفته است.

از گذشته روال وزارت نفت اینگونه بوده که همواره هزینه‌های جاری خود را جدا از بودجه کشور و از شرکت ملی نفت ایران تأمین می‌کند و هرساله در قانون بودجه رقم اندکی به منظور هزینه‌های عمومی این وزارتخانه در نظر گرفته می‌شود.

به طور مثال در سال گذشته اعتبار هزینه‌ای وزارت نفت در بودجه حدود ۱۲ میلیون تومان بود. پس از انتقاد کارشناسان قرار بود این رویه در لایحه بودجه سال ۹۹ اصلاح شده و اعتبار هزینه‌ای پایین و جدا از دریافتی‌های واقعی وزارت نفت به صورت صوری در بودجه درج نشود.

با این حال در لایحه بودجه ۹۹ شاهد هستیم، درحالی که تمامی دستگاه های دولتی اعتبارات هزینه‌ای میلیاردی دارند، وزارت نفت تنها ۲۰ میلیون تومان اعتبار هزینه‌ای برای خود دارد که مطمئنا هزینه‌های جاری مربوط به اعتبارات هزینه ای دستگاهی وزارت نفت، بسیار بیش از این رقم خواهد بود.

اینکه چرا سازمان برنامه و بودجه این روند را اصلاح نکرده و وزارت نفت همچنان هزینه‌های خود را خارج از سیستم بودجه‌ای از درآمدهای شرکت نفت تامین می‌کند سوالی است که ظاهرا قرار نیست به این زودی‌ها پاسخ داده شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  مائده هژبری، ادعای تتلو را تکذیب کرد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *