باد شدید در تهران؛ برف در جاده‌های شمالی باد شدید در تهران؛ برف در جاده‌های شمالی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / باد شدید در تهران؛ برف در جاده‌های شمالی

باد شدید در تهران؛ برف در جاده‌های شمالی

پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده برقراری شرایط جوی نسبتاً ناپایدار به‌ویژه در صبحگاه روز جاری (پنجشنبه) است و برای برخی ساعات وزش باد شدید (با بزرگی بالاتر از ۸ متربرثانیه) از سمت نواحی غربی ــ شمال غربی انتظار می‌رود.

محورهای کوهستانی مازندران برفی است

به‌تدریج با کاهش میزان ناپایداری جوی تا روز جمعه، از سرعت باد کاسته خواهد شد و برای برخی ساعات وزش باد مؤثر (با بزرگی بین ۳ تا ۵ متربرثانیه) پیش‌بینی می‌شود.

همچنین دمای هوا تا روز پایانی هفته افزایش جزئی خواهد یافت. طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وضعیت کیفی هوای اکثر مناطق پایتخت طی روز جاری در شرایط سالم خواهد بود و احتمال می‌رود وزش باد شدید در برخی ساعات افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به‌دنبال داشته باشد. بر این اساس انتظار می‌رود با کاهش میزان ناپایداری جوی در روز جمعه، افزایش نسبی در غلظت برخی آلاینده‌ها از جمله ذرات معلق مشاهده شود.

همچنین بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از ابتدای سال جاری تا امروز بیست دی ماه، تهران ۲۳۱ روز هوای سالم، ۱۷ روز پاک و ۴۷ روز ناسالم داشته است.

رئیس مرکز مدیریت راههای مازندران، وضعیت جوی محورهای کوهستانی هراز، کندوان و سوادکوه را برفی اعلام کرد و گفت: همراه داشتن زنجیر چرخ در این مسیرها الزامی است.

محورهای کوهستانی مازندران برفی است

محسن هاشمی با بیان اینکه تردد در تمامی محورهای ارتباطی استان عادی و روان است افزود: با توجه به بارش برف در محورهای مواصلاتی همراه داشتن زنجیر چرخ الزامی است.

وی با بیان اینکه محور وازک – بلده به دلیل عدم ایمنی کافی در فصل سرما تا اطلاع ثانوی مسدود است ادامه داد: دسترسی به بلده از طریق محور هراز و محور کندوان – پل زنگوله ممکن است.

حتما بخوانید:  تاج: همسر فروزان، مؤسسه‌ شرط بندی داشته است

هاشمی یادآور شد: از نظر شرایط آب و هوایی محورهای هراز، سوادکوه و کیاسر برفی و در دیگر محورهای هوا ابری و بارانی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *