بازداشت ۳۰ مظنون حادثه کنسولگری ایران در بصره بازداشت ۳۰ مظنون حادثه کنسولگری ایران در بصره | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بازداشت ۳۰ مظنون حادثه کنسولگری ایران در بصره

بازداشت ۳۰ مظنون حادثه کنسولگری ایران در بصره

خبرگزاری فارس: نیروهای امنیتی عراق ۳۰ نفر از تظاهرات‌کنندگان متهم به آتش زدن مقر کنسولگری ایران در بصره را بازداشت کردند.

این در حالی است که منابع رسمی عراق هنوز صحت این خبر را تائید نکرده‌اند.

روز جمعه (شانزدهم شهریور) در پنجمین روز موج جدید از ناآرامی‌ها در شهر بصره، در جنوب عراق، مراکز مشخصی هدف تخریب قرار گرفت که کنسولگری ایران از مهم‌ترین این مراکز بود.

دور جدید اعتراض‌ها در بصره و جنوب عراق در اعتراض به کاهش خدمات ضروری مانند آب آشامیدنی و برق از جولای (تیرماه) گذشته آغاز شده و طی روزهای اخیر تشدید و در نهایت به ناآرامی‌ و به خشونت کشیده شد که به دنبال آن چندین نفر از اهالی بصره کشته شدند.

«ایرج مسجد» سفیر ایران در بغداد روز سه شنبه هفته گذشته ساختمان جدید کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهر بصره را افتتاح کرد.

سفیر ایرانی در مراسم افتتاحیه اعلام کرد که «حمله به کنسولگری ما و آتش زدن آن روی روابط دو کشور تاثیری نخواهد گذاشت، هر چند دشمن مشترک ما به دنبال تخریب این روابط است.»

وی گفت: «در حال حاضر هیچ دستگاه به خصوصی را به آتش زدن کنسولگری ایران متهم نمی‌کنیم، اما این وظیفه مسئولان عراقی است که هویت متجاوزان را که ارتباطی با ملت دوست عراق ندارند، مشخص کنند.»

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  مصلح: هم‌قسم شدیم مقابل پرسپولیس بازی نکنیم!

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *