باهنر: وقت انتخابات نباید به لُپ لُپ رجوع کنیم باهنر: وقت انتخابات نباید به لُپ لُپ رجوع کنیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / باهنر: وقت انتخابات نباید به لُپ لُپ رجوع کنیم

باهنر: وقت انتخابات نباید به لُپ لُپ رجوع کنیم

روزنامه اعتماد با محمدرضا باهنر، نماینده سابق مجلس و فعال سیاسی اصولگرا گفتگو کرده است.

باهنر

بخشی از این مصاحبه را بخوانید:

از آنجا كه به حجم سنگين كار شوراي نگهبان در بازه زماني كوتاه‌مدت اشاره كرديد، قاعدتا كهولت سن آن مسوول خاص مي‌تواند اثر دوچندان داشته باشد.

يعني شما فكر مي‌كنيد اگر مثلا جوان‌تر باشد، مي‌تواند ظرف ۲ماه اين حجم از پرونده را بررسي كند؟! بعيد مي‌دانم!

*من بارها گفته‌ام انتخابات يك رقابت باشگاهي است اما پس از تشكيل دولت، ديگر بحث ملي است و اينكه فكر كنيم بايد كاري كنيم كه دولت شكست بخورد، خيانت به نظام است. من كه به آقاي روحاني راي ندادم، خيانت مي‌دانم كه كسي بخواهد كاري كند كه به روحاني خيانت باشد.

آيا گفتماني به‌جز گفتمان موجود قرار است وارد عرصه شده و آراي مردم را به خود اختصاص دهد؟! آيا همين چهره‌هاي موجود و همين گفتمان‌هاي تكراري مي‌توانند؟!

چهره‌هاي تكراري يك مضاري دارند اما يك محاسني هم دارند. بنابراين بايد اپتيمم و به اصلاح ميانگين را پيدا كنيم. بنده زماني در همين انتخابات رياست‌جمهوري اخير گفته بودم، چهره‌هاي تكراري نيايند اما آيا اگر دوباره با چهره نو وارد شويم و يكي را از لُپ‌لپ دربياوريم تا ببينيم چه از كار درمي‌آيد، خوب است؟! اين هم مشكلاتي دارد. بايد اپتيمم را پيدا كنيم.

چون صحبت از احمدي‌نژاد شد، بگذاريد به اين موضوع نيز اشاره‌اي كنيم. به نظر شما انگيزه احمدي‌نژاد از اين اقدامات عجيب چيست؟ آيا به‌دنبال همان جلب اعتماد عمومي است؟!

بله! طبيعي هم هست. به هر حال آقاي احمدي‌نژاد خود را منجي عالم بشريت مي‌داند. هر زمان هم موج مناسب حال خود پيدا كرده و سوار آن مي‌شود.

حتما بخوانید:  پرسپولیس، برترین‌ها را درو کرد

شما كه چنين نظري درباره‌اش نداريد؟

چه نظري؟!

اينكه مثلا بتواند منجي باشد؟

نه!

و هيچ‌وقت هم نداشتيد؟!

نه! هيچ‌وقت هم نداشتم. اينكه اصلا توهم است و احمدي‌نژاد هم كه در توهم زندگي مي‌كند. از همان زمان كه در سازمان برنامه و ساير قسمت‌ها هاله نور دور خودش مي‌ديد تا امروز در توهم زندگي مي‌كند و همچنان هم خودش را منجي عالم بشريت مي‌داند. افكار و گفتارش هم به يك‌سري محافل و گروه‌هاي خاص محدود شده كه خودتان مي‌بينيد.

آينده‌اي براي او متصور نيستيد؟!

در عالم سياست هيچ‌چيز غيرممكن نيست. من معتقدم بايد آن‌چنان مديريت بشود كه آينده‌اي نداشته باشد. اما اينكه بگويم رها كنيم كه مشكل خودش حل مي‌شود و احيانا خودش خشك شود و مي‌افتد، خير! اين‌طور هم نيست.

يعني برخورد قضايي صورت گيرد؟

نه! يا لااقل لزوما قرار نيست، برخورد قضايي باشد. همين كه مديريت شود، كافي است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *