بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران! بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران!

بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران!

جی‌پلاس: مسابقات فوتبال در بازی های المپیک توکیو ۲۰۲۰ برای ایرانی ها همراه یک نماینده ویژه آغاز شده است. نماینده‌ای که نه تیم است؛ نه مربی و نه داور؛ او یکی از ناظران اصلی کنفدراسیون فوتبال جهان (فیفا) در برگزاری مسابقات است.

بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران!

کسی که بیش از هجده سال؛ با طی مراحل علمی و فنی با انجام مسئولیت های مختلف مدیریتی در فوتبال ایران و خارج از کشور؛ آن قدر رشد کرد و  به سطحی رسید که فیفا او را به عنوان یکی از ۷ ناظر مسابقات المپیک ۲۰۲۰ انتخاب کرد.

عضو ایرانی کمیته اجرایی فیفا در المپیک ۲۰۲۰ – ناظر اصلی مسابقه آمریکا و نیوزلند در حضور “جیل بایدن”

او پریا شهریاری؛ خانم جوانی است که تاکنون ناظر اصلی ۹ مسابقه مردان و زنان از ابتدای بازی های فوتبال در المپیک توکیو ۲۰۲۰ تا به امروز بود.

بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران!

او فردا ناظر دیدار فوتبال مردان برزیل – عربستان و همچنین تیم های ملی آرژانتین و اسپانیا خواهد بود و نظارت بر مسابقه تیم های ملی آمریکا و نیوزلند؛ در حضور “جیل بایدن” همسر رئیس جمهور آمریکا هم در نوع خودش جالب بود.

فیفا همچنین او را به عضویت کمیته اجرایی مسابقات فوتبال در بازی های المپیک ۲۰۲۰ هم در آورده که این نیز حائز اهمیت است.

بدرقه هیچ کدام از اینها برای توجیه مدیران امروز فوتبال ایران کافی نیست!

با حضور این خانم در ژاپن؛ برخی مدیران فوتبالیِ ایران پس از مدتها، طعم داشتن یک نماینده یا منتخب مدیریتی در امر برگزاری مسابقات فوتبال، آن هم در سطح المپیک را چشیدند.

شهریاری از معدود مدیران خانم در ورزش ایران است که بارها مورد تحسین آقایان هم قرار گرفت. او که سال ها مسئولیت هایی از جمله رئیس دپارتمان فوتبال ساحلی و معاون دبیرکلی را در فدراسیون داشت و در مجموع نمره خوبی از عملکرد خود در نسبت با وضع موجود می گیرد و نتیجه آن هم انتخاب از سوی فیفا بود؛ اما در جریان پوپولیستی این روزهای مدیریت فوتبال ایران، او نمره دیگری دارد!

حتما بخوانید:  توئیتر از دو ویژگی جدید رونمایی می‌کند

فدراسیون ایران تنها چند روز پیش آغاز بازی های المپیک، مفتخر به برکناری این مدیر خانم از مهمترین مسئولیتش شد و این تصمیم را درست در روز اعزام او به ژاپن، علنی کرد!

یک تصمیم مدیریتی عجیب با روشی عجیب تر؛ در برابر انتخاب فیفا که معمولا تصمیماتش سخت گیرانه و پس از بررسی های فنی متعدد است.

بدرقه ناظر ویژه فیفا در المپیک با برکناری در ایران!

فدراسیون ایران در حالی چنین بدرقه باشکوهی را برای تنها نماینده فوتبالی ایران در المپیک ۲۰۲۰ رقم زد که حدود دو هفته پیش؛ انتخاب شهریاری از سوی فیفا را افتخاری برای ورزش و فوتبال ایران دانسته بود!

صدور حکم برکناری شهریاری که حتی نامش در سطح کاندیدای پست دبیرکلی هم به گوش می رسید؛ تنها چند ساعت پیش از پروازش از سوی سرپرست دبیرکلی فدراسیون که خودش سه روز بود که توسط عزیزی خادم – رئیس فدراسیون منصوب شده بود؛ آن هم بدون هیچ دلیل و توضیح قانع کننده ای؛ به سان رفتاری شیطنت آمیز و تلخ می ماند!

آیا مطرح شدن نام شهریاری در جمع تیم مدیریتیِ رقبای عزیزی خادم در انتخابات اخیر ریاست فدراسیون فوتبال، دلیل برکناریِ امروز اوست؟!

فدراسیونی که اگر نخواهد تصمیمی بگیرد؛ پرسش ها را به بررسی و تصمیم در هیات رئیسه حواله می دهد، اکنون شاید با یک رفتار سلیقه ای؛ تصمیمی گرفته که مصوبه یا دست کم موضع هیات رئیسه خود را به پیوست ندارد.بی تردید این قبیل تصمیم ها می تواند صرفا مایه دلسردی استعدادها و محروم کردن فوتبال مملکت از سرمایه هایی شود که سال ها برای پیشرفت آنها هزینه شده است.

سوابق مدیریتی پریا شهریاری در فوتبال ساحلی:

حتما بخوانید:  وزیر بهداشت: واکسیناسیون در ایران شگفتی آفرید

راه‌اندازی فوتبال ساحلی زنان
توسعه لیگ فوتبال ساحلی مردان در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت برای نخستین بار در کشور
دو بار قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در آسیا
برگزاری چهار تورنمنت باشگاهی و ملیِ بین المللی به میزبانی ایران
مدال برنز تیم ملی فوتبال ساحلی در جام جهانی به عنوان اولین مدال یک تیم ایرانی در جام جهانی فوتبال
سه قهرمانی تیم ملی فوتبال ساحلی در مسابقات بین قاره ای
دو قهرمانی بازی های ساحلی المپیک آسیا
اولین ناظر زن در فینال جام جهانی فوتبال ساحلی

سوابق بین المللی:

ناظر مسابقات فوتسال در المپیک جوانان در آرژانتین
ناظر فینال جام ملت‌های فوتبال بانوان آسیا در اردن
ناظر مسابقات فوتسال در مسابقات داخل سالن آسیا
ناظر مسابقات فوتبال بانوان در بازی های آسیایی اندونزی
ناظر فینال جام جهانی فوتبال ساحلی آقایان ۲۰۱۹ پاراگوئه

او همچنین در رقابت های مختلفی از جمله بازی های نوجوانان، جوانان و امیدهای آسیا و کافا به عنوان ناظر حضور داشته است. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *