برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

برندگان سیمرغ جشنواره فیلم فجر معرفی شدند

ایسنا: اختتامیه چهلمین جشنواره فیلم فجر با حدود ۲۰ دقیقه تاخیر از زمان اعلام شده ( ۱۸:۳۰) ، با پخش سرود و قرائت آیاتی چند از قرآن کریم آغاز شد.

پس از بخش ویدئویی حاوی تصاویری از اتفاقات اوایل انقلاب و با مضمون وحدت کلمه در راه پیروزی انقلاب اسلامی در چهل و سومین سالروز جشن انقلاب، محمد سلوکی که اجرای این مراسم را برعهده داشت در جایگاه حاضر شد و سپس ویدئویی از روزهای برگزاری چهلمین دوره این رویداد به نمایش گذاشته شد.

در این مراسم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رییس سازمان سینمایی، زینب سلیمانی دختر شهید سلیمانی و هنرمندانی چون علی نصیریان، بهرام رادان، پژمان جمشیدی، مجید برزگر، امین حیایی، هادی حجازی‌فر، حبیب‌الله والی‌نژاد، نوید محمدزاده، فرشته حسینی و … حضور دارند.

آغاز پرواز سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر

در بخش ابتدایی مراسم، دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور در جایگاه، درابتدای صحبت خود ضمن تشکر از حضور میهمانان در این رویداد و گرامی داشت یاد و خاطره سردار قاسم سلیمانی و میلاد امام جواد (ع) بیان کرد: سینمای ایران در دوسال گذشته از ویروس کرونا آسیب دید و عزیزانی را از دست داد یاد آنها گرامی. اما علی رغم تاثیر کرونا چرخه صنعت سینما به فعالیت خود ادامه داد من از هنرمندانی که این چرخه را در حرکت نگاه داشتند، تشکر میکنم.

آغاز پرواز سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجراو ادامه داد: امروز سینمای ایران به درخت تناوری تبدیل شده است و آنچه ما داریم دسترنج سینماگران شریف ماست. در این دوره از جشنواره من و همکاران به قدر وسع کوشیدیم که فرآیندها استانداردسازی شوند و از آغاز گامهایی برداریم برای برگزاری روشن تر جشنواره. از آیین نامه دقیق با اهداف مشخص و گاه شمار معین که همه اینها فرصت‌هایی است برای آینده نگری.

مسعود نقاش‌زاده افزود: ما برای ارتقا این جشنواره نیازمند قانون‌گرایی و آینده نگری هستیم. بنابر این فیلمها را در زمان پیش بینی شده پذیرفتیم و خواسته‌های خارج از آن را نپذیرفتیم. سختی‌های بسیار زیادی در مسیر ما بود و با وجود دشواری کرونا و سختی‌ها، تهدیدها و ناامیدی‌ها همه تلاش کردیم تا کار درست را انجام دهیم. ما باید مسائل را بازشناسی کنیم چه در سینما چه جشنواره فجر و برای آنها راه حل اصولی پیدا کنیم. مماشات‌ مشکلات را حل نمی‌کند. بنابر این باید سرسخت با معایب روبرو شویم و من سعی کردم اینکار را انجام دهم.

حتما بخوانید:  ظریف: یکی از اثرات جنگ صدام علیه ایران برداشته شد

ویدئویی از هنرمندان درگذشته یک سال اخیر در ادامه مراسم پایانی بخش شد که در این ویدئو از فرشته طائرپور، عزت‌الله مهرآوران، علیرضا سجادپور، فتحعلی اویسی، رحیم رحیم‌پور، حبیب الله صحرانورد، علی سلیمانی و… یاد شد.

آغاز پرواز سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر

اهدای سیمرغ های بخش اقلام تبلیغاتی

در ادامه برگزیدگان بخش اقلام تبلیغی با حضور داوران این بخش مهرداد خوشبخت – محمد روح‌الامین- علی نیک‌رفتار در سه بخش عکسِ فیلم، پوستر و آنونس و تیزر به شرح ذیل اعلام شد:

سیمرغ بلورین بهترین عکس اهدا شد به حبیب مجیدی برای مجموعه عکس های فیلم “منصور”

سیمرغ بلورین در بخش پوستر فیلم اهدا نشد و دیپلم افتخار به پوستر فیلم پیرمردها نمی‌میرند اثر احسان برآبادی تعلق گرفت.

سیمرغ بلورین بخش آنونس و تیزر اهدا شد به امید میرزایی برای ساخت آنونس فیلم‌های “صحنه‌زنی” و “تک تیرانداز”.

آغاز پرواز سیمرغ‌های جشنواره فیلم فجر

سیمرغ بلورین بهترین فیلم‌ کوتاه داستانی اهدا شد به ارفاق (کارگردان: رضا نجاتی، تهیه‌کننده: سولماز وزیرزاده)

در این بخش دانش اقبال شاوی یکی از اعضای هییت داوران بخش فیلم کوتاه جشنواره بیان کرد: جایزه مهم نیست فیلم های خوب و بانمک و تاثیر گذار بسازید. فیلم‌های کوتاه جشنواره بسیار خوب بودند.

نجاتی پس از دریافت جایزه خود سیمرغش را به خانواده‌اش اهدا کرد و گفت: من از بچگی تمرین می‌کردم پشت این تریبون چه بگویم. اکنون در حال آماده کردن یک فیلم سینمایی هستم و قول می‌دهم هربار هر فیلمی که بسازم از چشم و گوش مخاطبم محافظت کنم و مراقب باشم، چه چیزی ارائه می‌دهم.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند اهدا شد به احتضار (کارگردان: حجت طاهری، تهیه‌کننده: حجت طاهری، عبدالخالق طاهری)

حتما بخوانید:  آقایی استقلالِ فرهاد در آسیا ادامه دارد

پس از مراسم تقدیر از احمدرضا معتمدی، هیات داوران برای اهدای جوایز بخش سودای سیمرغ به روی صحنه آمدند.

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های بصری اهدا شد به حسن نجفی و امیر ولی‌خانی برای «دسته دختران»

نامزدهای دیگر این بخش عبارتند از: محمد برادران برای فیلم «خائن‌کشی»،امین پهلوان‌زاده برای فیلم «مرد بازنده»،کامیار شفیع‌پور برای فیلم «برف آخر»، فرید ناظرفصیحی برای فیلم «بیرو»

سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی اهدا شد به ایمان کرمیان برای فیلم «موقعیت مهدی»

آرش آقابیگ برای فیلم «خائن‌کشی»، آرش آقابیگ برای فیلم «شهرک»،حمید رسولیان برای فیلم «ضد»، محسن روزبهانی و کاووس روزبهانی برای فیلم «دسته دختران» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پردازی اهدا شد به امید گلزاده برای فیلم‌های «برف آخر» و «شادروان»

مونا جعفری برای فیلم «علف‌زار»، شهرام خلج برای فیلم «موقعیت مهدی»، عظیم فراین برای فیلم «بیرو»، مرتضی کهزادی برای فیلم «ضد» دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه اهدا شد به محمدرضا شجاعی برای فیلم «ضد»

سهیل دانش‌اشراقی برای فیلم «خائن‌کشی»، امیر زاغری برای فیلم «موقعیت مهدی»، محمدرضا شجاعی برای فیلم «دسته دختران»، آیدین ظریف برای فیلم «۲۸۸۸»، علی نصیری‌نیا برای فیلم «برف آخر» نامزدهای دیگر این بخش بودند.

سیمرغ بلورین بهترین طراحی لباس اهدا شد به مارال جیرانی برای طراحی لباس فیلم «خائن‌کشی»

نامزدهای این بخش عبارتند از :بهزاد آقابیگی برای فیلم «موقعیت مهدی»،فاطمه صفری‌زاده برای فیلم «شادروان»، زهرا صمدی برای فیلم «نگهبان شب»، علی نصیری‌نیا برای فیلم «برف آخر»

سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری اهدا شد به مسیح حدپور سراج برای فیلم «موقعیت مهدی»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: مهدی ابراهیم‌زاده برای فیلم «دسته دختران»، بابک اردلان برای فیلم «شادروان»، عباس رستگارپور برای فیلم «بدون قرار قبلی»، امیر نوبخت حقیقی برای فیلم «شب طلایی»

حتما بخوانید:  پایداری می‌خواهد قالیباف را جایگزین روحانی کند

سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری اهدا شد به علیرضا علویان برای فیلم‌های «علف‌زار» و «بدون قرار قبلی» ؛ علیرضا علویان به دلیل کسالت نتوانست به مراسم بیاید و بهروز شعیبی جایزه اش را گرفت.

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: فرامرز ابوالصدق «دسته دختران»، امین شریفی «ضد»، امیرحسین قاسمی «خائن‌کشی» و «نگهبان شب»،نعیم مسچیان «۲۸۸۸»

در بخش بهترین موسیقی متن دیپلم افتخار اهدا شد به بهزاد عبدی برای فیلم «علف‌زار» و سیمرغ بلورین این بخش تعلق گرفت به مسعود سخاوت‌دوست برای فیلم «موقعیت مهدی»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از:حبیب خزایی‌فر برای فیلم «مرد بازنده»، فردین خلعتبری برای فیلم «ماهان» و «هناس»

سیمرغ بلورین بهترین تدوین اهدا شد به حمید نجفی‌راد برای فیلم «علف‌زار»

ژیلا ایپکچی «شهرک»، حسین جمشیدی گوهری «موقعیت مهدی»، سپیده عبدالوهاب «خائن‌کشی»، حمید نجفی‌راد «دسته دختران» از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری اهدا شد به آرمان فیاض برای فیلم «برف آخر»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از: وحید ابراهیمی «موقعیت مهدی»، علیرضا برازنده «شهرک»، هادی بهروز «علف‌زار»، محمد حدادی «بدون قرار قبلی».

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل زن اهدا شد به صدف اسپهبدی برای فیلم «علف‌زار»

دیپلم افتخار بهترین نقش مکمل زن اهدا شد به فرشته حسینی برای فیلم «دسته دختران»

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از:صفورا خوش‌طینت برای فیلم «نگهبان شب»، شادی کرم‌رودی برای فیلم «بی‌رویا»، لیندا کیانی برای فیلم «ضد»، نوشین مسعودیان برای فیلم «برف آخر»

سیمرغ بلورین بهترین نقش مکمل مرد اهدا شد به نادر سلیمانی برای فیلم «ضد»

دیپلم افتخار بهترین نقش مکمل مرد اهدا شد به علی‌اکبر اُصانلو برای فیلم «نگهبان شب».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *