بولتون به ایران: با ما در بیافتید، جهنم را می‌بینید بولتون به ایران: با ما در بیافتید، جهنم را می‌بینید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بولتون به ایران: با ما در بیافتید، جهنم را می‌بینید

بولتون به ایران: با ما در بیافتید، جهنم را می‌بینید

یورو نیوز: جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که عملکرد ایالات متحده در مورد تحریم‌های ایران «محکم و تهاجمی خواهد بود» و واشنگتن «اجازه نخواهد داد اتحادیه اروپا یا هرکس دیگری این تحریم‌ها را تضعیف کند.»

آقای بولتون که در نیویورک و درحاشیه اجلاس سالانه سازمان ملل سخن می گفت اعلام کرد: «تهران ما را شیطان بزرگ و ارباب جهنم می‌خوانند، پس حرف مرا جدی خواهند گرفت که می‌گویم اگر با ما، شرکا و یا متحدان‌مان در بیافتید، اگر به شهروندان ما آسیب بزنید یا همچنان دروغ بگویید، نارو بزنید و تقلب کنید آنوقت جهنم را خواهید دید.»

بولتون به ایران: با ما در بیافتید جهنم را می‌بینید

این در حالی است که نمایندگان چین، روسیه، بریتانیا، فرانسه و ایران به همراه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا توافقی را برای ایجاد یک «سازوکار ویژه» امضا کردند؛ سازوکاری که بناست با ایجاد کانال‌هایی قانونی برای انتقال پول صادرات (به ویژه نفتی) ایران تحریم‌های ایالات متحده را کم اثر کند.

جان بولتون که اتحادیه اروپا را «در حرف قوی و در عمل ضعیف» خوانده بود افزود: «ما ایجاد این سازوکار ویژه را زیر نظر داریم، سازوکاری که هنوز در کار نیست و تاریخ راه‌اندازی آن هم مشخص نشده است. اجازه نمی‌دهیم اروپا یا هیچکس دیگری تحریم‌های ما را دور بزند.»

مشاور امنیت ملی کاخ سفید همچنین گفت ایالات متحده انتظار دارد مشتریان نفت ایران خرید نفت از این کشور را تا موعد آغاز تحریم نفتی آمریکا علیه ایران یعنی ۴ نوامبر قطع کنند.

وی همچنین به بانک‌ها و موسسات مالی جهانی نیز در مورد همکاری با ایران هشدار داد. جان بولتون گفت: «بانک‌ها و موسساتی که خدمات انتقال وجه نظیر سوئیفت ارائه می‌دهند باید به دقت مراقب داد و ستد با ایران باشند و از خود بپرسند آیا ارزشش را دارد یا نه؟»

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  روحانی: کرونا برای مردم ایران، امتحان الهی است

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *