بگو مگوی جهرمی و سردار جلالی بر سر سِرور‌های تلگرام طلایی بگو مگوی جهرمی و سردار جلالی بر سر سِرور‌های تلگرام طلایی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بگو مگوی جهرمی و سردار جلالی بر سر سِرور‌های تلگرام طلایی

بگو مگوی جهرمی و سردار جلالی بر سر سِرور‌های تلگرام طلایی

این روزها داستان بر سر پیدا کردن سرور‌های مربوط به هاتگرام و تلگرام طلایی بود در ساختمان وزارت ارتباطات خبرساز شده است.

بیانیه سازمان پدافند غیرعامل علیه وزیر ارتباطات

ماجرا با اظهارات سردار محمدحسین جلالی رییس سازمان پدافند غیرعامل آغاز شد که در مصاحبه‌ای با «باشگاه خبرنگاران جوان» و با طرح این موضوع که وزارت ارتباطات به پیام‌رسان‌های داخلی کمک نمی‌کند، گفته بود: «یک سری حمایت‌های زیرساختی است که برای تقویت زیرساخت‌ها باید در اختیار این شبکه‌ها قرار می‌دادند که ندادند. در حال حاضر شما با مراجعه به طبقه نهم ساختمان دیتاسنتر مرکز امام خمینی(ره) می‌توانید ببینید سرورهایی که برای تلگرام بوده، در اختیار هاتگرام و طلاگرام قرار گرفته است، در صورتی که می‌توانستند آنها را به سروش بدهند اما ندادند.»

همین صحبت‌های سردار جلالی باعث شد تا محمدجواد آذری‌جهرمی، وزیر ارتباطات رودربایستی را کنار بگذارد و سریع واکنش نشان دهد.

جهرمی به سردار جلالی: ابر دزدی که نه، اما وجود سرور ثابت شدنی است!

وزیر ارتباطات به فاصله دو سه ساعت از اظهارات رییس سازمان پدافند غیرعامل در گفتگو با خبرگزاری «ایسنا» به صحبت‌های سردار جلالی واکنش نشان داد و  گفت: «شاید نشود دزدی ابرها را ثابت یا رد کرد اما نبودن سِرور در طبقه نهم ساختمان امام را می‌شود ثابت کرد.

آذری جهرمی در خصوص اظهارات پیرامون نسخه های غیررسمی تلگرام افزود: نمی شود حرف های بی ربط بزنیم و صحبت هایی مطرح کنیم که مبنایی نداشته باشد. کسی که مدام می رود مصاحبه می کند خودش بگوید در راستای حمایت از پیام رسان های بومی چه کار کرده؟ نمی شود که مدام مطالبه بکنیم و حرف بزنیم و بگوییم لنگش کن، فضای جامعه این تیپی است.

حتما بخوانید:  مینو محرز به کرونا مبتلا شد

وزیر ارتباطات البته به این جوابیه اکتفا نکرد و خبرنگاران و تصویربرداران رسانه‌ها را دعوت کرد که از وزارت ارتباطات بازدید کنند.

در جستجوی سرور‌های هاتگرام و تلگرام طلایی

آغ‌بیات(مدیر کنترل و پایش شبکه ارتباطات زیر ساخت)، خبرنگاران را به قسمت‌های مختلف طبقه نهم وزارتخانه برد و به همه توضیح داد که در هر قسمت سوییچ‌های چه بخشی نگه‌داشته می‌شوند. آغ‌بیات همچنین در پاسخ به خبرنگارانی که تلاش می‌کردند تا به هر نحوی شده ردی از سرورهای هاتگرام یا طلا‌گرام پیدا کنند، تاکید کرد که در این طبقه امکان نگهداری سرور وجود ندارد. و در نهایت در جریان بازدید خبرنگاران در طبقه نهم وزارت ارتباطات خبری از سرورهای تلگرام طلایی و هاتگرام نبود.

تا این که روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل بعد از این بازدید خبرنگاران با صدور بیانیه‌ای نسبت به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره‌ی طبقه نهم مرکز امام(ره) واکنش نشان داد.

این بیانیه با تاکید بر اینکه نباید منافع ملی را پای اهداف سیاسی، یا تبلیغاتی ذبح کنیم، می افزاید: اولاً درخواست عجولانه وزیر ارتباطات از جمعی از خبرنگاران برای بازدید از یک محل خاص در این وزارتخانه زیاده از حد تبلیغاتی است و بهتر بود ایشان بجای این اقدام جمعی از کارشناسان فنی، قضایی و امنیتی را برای حضور در محل مربوطه دعوت می کرد.

ثانیاً، بررسی های بیشتر نشان دهنده این است که ابعاد موضوع بسیار فراتر از چیزی است که در سخنرانی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور اشاره شده است و ثالثاً اساساً در این موضوع تردیدی نیست که تداوم فعالیت نسخه‌های غیر رسمی تلگرام عامل اصلی صدمه دیدن تلاش های شبانه روزی تیم های جوان جهادی، متخصص داخلی است که در ماه های گذشته با انگیزه و اخلاص نسخه های کارآمدی از پیام رسان های داخلی را توسعه داده اند.

حتما بخوانید:  آقای حدادعادل! گناه را گردن چه کسی می‌اندازید؟

در انتهای این بیانیه آمده است: سازمان پدافند غیرعامل کشور بر خلاف برخی دستگاه ها در صیانت از منافع ملی و رعایت قانون با کسی رو دربایستی نداشته و از برگزاری شوهای رسانه‌ای تخریبی نمی‌هراسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *