بیانیه نمایندگان ولی‌فقیه در شمال‌غرب درباره قره‌باغ بیانیه نمایندگان ولی‌فقیه در شمال‌غرب درباره قره‌باغ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه نمایندگان ولی‌فقیه در شمال‌غرب درباره قره‌باغ

بیانیه نمایندگان ولی‌فقیه در شمال‌غرب درباره قره‌باغ

خبرگزاری فارس: در پایان نشست فصلی نمایندگان ولی فقیه در شمال غرب کشور بیانیه ای پیرامون مسائل و موضوعات مختلف صادر شد . در بخشی از این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هیچ تردیدی در تعلق قره‌باغ به آذربایجان و اشغال آن و لزوم بازگشت این اراضی به آذربایجان، کشور اهل‌بیت نیست و دولت آذربایجان در بازپس‌گیری این اراضی کاملاً قانونی و شرعی عمل کرده و با این اقدام در صدد اجرای ۴ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برآمده است.

ما به اقتضاء آیات قرآن و سیره معصومین و به اقتضاء فلسفه انقلاب اسلامی خود را ملزم به حمایت و دفاع از مظلوم می‌دانیم. ملت آذربایجان بهتر از همه می‌دانند که جمهوری اسلامی بالاترین کمک و حمایت را در طول اشغال قره‌باغ به آذربایجان داشته و در تمام محافل بین‌المللی از تمامیت ارضی آذربایجان دفاع کرده و وزارت امور خارجه نیز اخیراً دوباره بر تمامیت ارضی آذربایجان در غائله اخیر تأکید کرده است. اگر عنایات جمهوری اسلامی در بدو اشغال قره‌باغ نبود قطعاً اشغال تا باکو امتداد می‌یافت.

بیانیه نمایندگان ولی‌فقیه در شمال‌غرب درباره قره‌باغ

در حال حاضر نیز تنها راه زمینی آذربایجان برای نخجوان، خاک جمهوری اسلامی است که ایران سخاوتمندانه آن را در اختیار دولت آذربایجان قرار داده است.

جای تأسف است که اخیراً دشمنان رابطه دو کشور دوست، به بهانه‌های واهی هیاهو و غوغا راه انداخته و جمهوری اسلامی را متهم به خیانت کرده‌اند. این نکته اقتضاء می‌کند که ما نسبت به حجم جنگ روانی دشمن حساس بوده و ابزار برآورده شدن منویات شوم آن‌ها نگردیم.

ما با تجلیل از پیروزی‌های اخیر، از خداوند متعال برای شهداء ملت بزرگ آذربایجان علو درجات مسألت داریم و امیدواریم این غائله هر چه سریع‌تر با احقاق حق به ذیحق به پایان برسد و از خونریزی‌های بیشتر جلوگیری گردد.

حتما بخوانید:  دقیقه سوم، اشک علیرضا، ذوقِ ایران در توئیتر

سید محمدعلی آل‌هاشمنماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی

سیدحسن عاملینماینده ولی‌فقیه در استان اردبیل

علی خاتمینماینده ولی‌فقیه در استان زنجان

سیدمهدی قریشی نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌غربی

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *