بیانیه کنایه‌آمیز پرسپولیس علیه سازمان لیگ بیانیه کنایه‌آمیز پرسپولیس علیه سازمان لیگ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیانیه کنایه‌آمیز پرسپولیس علیه سازمان لیگ

بیانیه کنایه‌آمیز پرسپولیس علیه سازمان لیگ

باشگاه خبرنگاران: سازمان لیگ فوتبال عصر روز گذشته برنامه دیدار‌های معوقه از هفته‌های بیستم و بیست‌ویکم را اعلام کرد که مسئولان باشگاه پرسپولیس نسبت به این برنامه اعتراض دارند. مسئولان سرخپوشان اعتراض خود را در قالب بیانیه‌ای منتشر کردند که متن بیانیه به شرح زیر است.

“برنامه بازی‌های معوق باشگاه پرسپولیس در شرایطی اعلام شد که طی یک ماه گذشته، مدیریت باشگاه بار‌ها نسبت به برگزاری دربی با شرایط برابر برای هر ۲ تیم و انجام دیدار معوقه استقلال مقابل صنعت نفت در آبادان به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ هشدار داده بود. اصرار تیم مدیریتی باشگاه ۲ دلیل داشت؛ در ابتدا اینکه عدالت رعایت شود و در ثانی، سازمان لیگ و کمیته مسابقات فرصتی برای اثبات بی‌طرفی خود داشته باشد، اما متاسفانه بار دیگر شاهد آن بودیم که بدون توجه به خواسته باشگاه‌ها، تصمیمات کلان در امر برنامه‌ریزی بازی‌ها اتخاذ می‌شود.

این موضوع، شائبه‌های مختلفی از جمله حمایت زیرکانه برخی عوامل در سازمان لیگ از چند باشگاه را در اذهان متبادر می‌سازد؛ موضوعی که عبور از آن، بدون داشتن دلایل عاقلانه هرگز میسر نیست.

مدیریت باشگاه پرسپولیس باید به میلیون‌ها هواداران خود گزارش بدهد و از اتفاقات رقم خورده با آن‌ها سخن بگوید. موضوع برنامه‌ریزی برای دربی به حدی مهم بود که حتی در کوران رقابت‌های آسیایی نیز به آن پرداختیم و بار‌ها مصاحبه کردیم تا شاید مسئولان سازمان لیگ، صدای باشگاه پرسپولیس را هم بشنوند و جلوی یک بی‌عدالتی را بگیرند. این پیام را با ۲ نامه جداگانه به مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ گوشزد کردیم، اما متاسفانه گوش آن‌ها به این موضوع بدهکار نبود و کار خودشان را انجام دادند.

حتما بخوانید:  رویترز: اجازه پرواز ماهان‌ایر در آلمان لغو شد

حالا این افراد باید پاسخگوی تصمیمات خود باشند و به طرفداران پرشور پرسپولیس بگویند بر اساس چه متر و معیاری، یک تیم را در شرایط نابرابر وادار به حضور در دربی می‌کنند؟ چرا چنین تصمیماتی در زمان دربی رفت رقم نخورد؟ دوستانی که علاقه خاصی به مصاحبه دارند، آیا به یاد می‌آورند در واکنش به فشار شدید از سوی مدیر برکنار شده باشگاه رقیب، چطور واکنش نشان دادند و برنامه دیدار‌های پرسپولیس را شبانه تغییر دادند؟ آیا به یاد می‌آورند که بار‌ها وعده دادند دربی پس از مساوی شدن تعداد دیدار هر ۲ تیم برگزار شود؟ دلیل این همه تبعیض چیست؟ وقتی مدیران باشگاه مصاحبه کردند و از مسئول کمیته مسابقات خواستند تا پاسخگو باشد، مصاحبه‌ای انجام داد و گفت که در رسانه‌ها جواب باشگاه پرسپولیس را نمی‌دهد و نامه‌نگاری می‌کند؛ پس چرا از پاسخگویی به موقع طفره رفت؟ این مسائل چه معنایی دارد؟

امیدواریم مسئولان سازمان لیگ بتوانند با دلایل روشن و منطقی، به صورت شفاف بگویند که چه مسائلی در میان است تا قبل از برگزاری هر دربی، پرسپولیس را تحت فشار بگذارند و برای باشگاهی که چهار بار قهرمان لیگ شده، چالش‌های روحی و روانی بسازند. آن‌ها باید بابت تصمیماتی که اتخاذ می‌کنند، جوابگو باشند و بدون ترس و واهمه از حواشی، حقایق را بگویند؛ در غیر این صورت، چه نیازی به وجود تشکیلات عریض و طویل سازمان لیگ داریم؟

متاسفانه تصمیم‌گیران و برنامه‌ریزان سازمان لیگ تخصص مرتبط و تجربه لازم را در بحث فوتبال و ورزش ندارند و به همین دلیل اظهاراتی از قول آن‌ها می‌بینیم که با هیچ شاخه‌ای از علومی، چون ورزش، مدیریت و فیزیولوژی همخوانی ندارد.

حتما بخوانید:  بنویسید شبکه افق، بخوانید ستادِ پایداری‌ها

جدا از بحث دربی، کاش مدیران ارشد سازمان لیگ به این سوالات جواب دهند:

-چطور تیمی که شش روز در قرنطینه است، در روز هفتم باید در لیگ بازی کند؟

-آیا عجله سازمان لیگ برای پایان دادن به فصل بیستم، به موضوع درآمدزایی ارتباط دارد؟ اصولا وقتی دریافتی قهرمان چهار دوره لیگ از درآمد‌های فوتبالی، صفر ریال است، این پول‌ها کجا خرج می‌شوند؟”

طبق برنامه اعلام شده تیم فوتبال پرسپولیس باید در یک بازی معوق از هفته بیست و یکم لیگ برتر فوتبال، روز سه شنبه ۴ خرداد ماه به مصاف ذوب آهن برود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *