تاج: دفاع من از کی‌روش مثل دفاع مقدس است تاج: دفاع من از کی‌روش مثل دفاع مقدس است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تاج: دفاع من از کی‌روش مثل دفاع مقدس است

تاج: دفاع من از کی‌روش مثل دفاع مقدس است

خبرگزاری فارس: مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال با حضور در شبکه اول سیما در خصوص اینکه برای امام‌حسین (ع) مداحی می‌کند گفت: نه من مداحی نمی‌کنم ولی از سالهای قبل از به دنیا آمدنم، پدرم می‌خوانده و انشالله بچه‌های ما هم مداحی خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سوال که جانباز است گفت: من جانباز هستم که حدود ۵۰درصد است. البته این جانبازی در هیچ دوره‌ای در این ۲۰ سال تغییری نکرده است.

تاج افزود: من در ابتدای انقلاب در سال ۵۸ در کردستان بودم. همان دوره در جبهه غرب آسیب دیدم و ۲-۳ سالی و در بهداری و پشتیبانی حضور داشتم و این بار به جنوب کشور رفتم.

من خودم را شرمنده بخش عظیم ایثارگری می‌دانم. اگر اهمیت و پایداری هست و جمهوری اسلامی وجود دارد دلیل اولش محرم و صفر است و یکی دیگر از دلایلش پایداری در جنگ. ما باید به این ۸ سال دفاع مقدس افتخار کنیم.زمانی همه علیه جمهوری اسلامی بودند و حالا باید با هم باشیم و همدل باشیم. شرایط دشوار محیطی باعث شده تا مردم هوای هم را داشته باشند.

وی در خصوص اینکه آسیب دیدگی اش چیست گفت: من از عملیات کربلای ۵ در سال ۶۳ توفیق داشتم که در جنگ حضور داشته باشم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص ادامه همکاری تیم ملی با کی‌روش و اینکه آیا او موافق این موضوع است یا خیر گفت: من خیلی موافق هستم به خاطر این موضوع چند تا بله می‌گویم! موضوع ۲ تا است. اول اینکه کی‌روش سرمربی خودمان است و ما مربی جدیدی نیاورده‌ایم. ما قراردادی از قبل با او داشتیم که دلاری بوده و همان‌ها را ادامه دادیم.

اگر اتفاقی از این نظر افتاده برای ما بوده و به یکباره ارز افزایش داشته است. این موضوع خیلی کاری به کی‌روش ندارد چون او روی عددی با ما توافق کرده و همان را می‌گیرد. من اگر از کی‌روش دفاعی دارم این دفاع را مثل دفاع مقدس می‌دانم. ما برای کشورمان باید بهترین تصمیمات را بگیریم.

تاج: از علی کریمی ناراحت نیستم

وی ادامه داد:کی‌روش پول و وقت ما را به نتیجه می‌رساند. هیچ‌کس عاشق چشم و ابروی کی‌روش نیست ولی او عملکرد ایران را به دوران موفقیت رسانده است. او لیگ، نیروهای جوان و پولهای ما را به نقطه اوج و مطلوب می‌رساند. الان من این حرف را می‌زنم فردا یک عده‌ می‌گویند که تاج این حرف را زد و مدعی شد موفقیت تیم ملی از مثلا فلان اتفاق بالاتر است.

مهدی تاج در خصوص آخرین وضعیت کارلوس کی‌روش و اینکه آیا یک مربی ایرانی می‌تواند جانشین او باشد گفت:سوال بسیار سخت است، کی‌روش تا پایان جام ملت‌ها با ما قرارداد دارد. کی‌روش قابلیت بالایی دارد و همه این را می‌دانند. وجهی هم که او از ما می‌گیرد خیلی بالا نیست بر خلاف اینکه خیلی ها می‌گویند او رقم بالایی می‌گیرد.

حتما بخوانید:  تیراندازی در مرکز خریدِ تگزاس با ۱۸ کشته

وی افزود: من از پیشنهاد تیم ملی کره به کی‌روش کاملا خبر دارم، او چون به ایران قول داده بود روی قولش ایستاد. پیشنهادی هم که به او داده شده ۴ ساله بود.

تاج در خصوص اینکه چرا تیم ملی ما فقط با امثال ازبکستان بازی می‌کند و عربستان با تیم های مطرح،گفت: اصلا اینگونه نیست! شما نمی‌دانید تفاوت ما با عربستان چیست؟ صدا و سیما نتوانسته پول فوتبال را بدهد چون می‌گوید نداریم! کشور در حال مدیریت در همه بخش‌ها است، اگر شما سوال می‌کنید که عربستان با تیم های بزرگ بازی می‌کند به خاطر این است که آنها ۲۰ برابر ما بودجه دارند.

اگر آنها با برزیل بازی می‌کنند حتما پولش را دارند چون سرمربی آنها خواسته است. در دور قبل ما یک دوره با ازبکستان بازی کردیم و خیلی بهتر از عربستان هم در جام جهانی نتیجه گرفتیم.

وی ادامه داد: همیشه یکسری حرفها به من می‌زنند که شما می‌دانید عربستان با چه تیم‌هایی بازی کرده؟ من اینها را شنیده‌ام، ما با کی‌روش به جمع بندی رسیدیم که ازبکستان، لیتوانی و ترکیه و الجزایر را انتخاب کردیم که با آنها بازی کنیم ولی با برزیل، انگلستان و آرژانتین بازی نکردیم چون پولش را نداشتیم.

الان هم با همان دست فرمان جلو می‌رویم. اینکه مردم بگویند عربستان با چه تیم‌هایی بازی کرده را قبول ندارم، چون آنها نتیجه‌اش را در عربستان دیده‌اند. ما در صدر آسیا هستیم و بالاتر از استرالیا و عربستان و… قرار گرفته‌ایم.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه با این مشکلات نمی‌شود گفت فدراسیون ایران ۵ ستاره است گفت: من باید به درک شما شک کنم! مردم ایران به کشورشان می‌بالند که با کمترین امکانات در بهترین رتبه آسیا ایستاده‌ایم. اگر ما در رده‌های پایین بودیم شما چه می‌کردید؟ ما در فوتسال سوم دنیا هستیم و در فوتبال ساحلی هم در سوم دنیا هستیم،

تاج: از علی کریمی ناراحت نیستم

چه چیز ایران و چه بخشی در آسیا اول است؟ فوتبال ایران در آسیا اول است و موجب غرور کشور شده است.امکانات کم داشتن عیب نیست. اینکه عربستان خیلی بیشتر از ما پول داشته باشد عیب نیست.

ما عدد و رقم محدودی داریم چون منابع مالی ما محدود است. ۷۰ درصد پول ما مربوط به صدا و سیما است و نمی‌توانیم این پول را بگیریم. ما به دنبال بخش صدا و سیما و حقوق فوتبال هستیم ولی آیا اینکه ما بودجه محدود داریم عیب نیست.

حتما بخوانید:  عبدالعزیز بوتفلیقه درگذشت

تاج تاکید کرد: اگر رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را اشاره کرد یعنی همین. ما با همین ازبکستان و ترکیه و الجزایر که ارزان و دم دست بودند بازی کردیم چون آن‌ها دم دست و قابل تائید کی‌روش بودند. ما برزیل هم مذاکره کردیم و آنها هم هنوز اوکی نهایی را نداده‌اند و گفتند که بعد از جام ملت‌ها برنامه ریزی می‌کنیم. کی‌روش مربی است که الان بازی های دوستانه مدل یمن، عراق و …. می‌خواهد که تیمش را با آنها بسنجد.

وی در خصوص مشکلات پیراهن تیم ملی گفت: ما باید تیم ملی نوجوانان بانوان را به بازی های آسیایی می‌فرستادیم. ما باید در فوتبال هم در بانوان اول آسیا شویم.روز گذشته در مراسم بدرقه آنها هم گفتم که صرف حضور ما قهرمانی است.باید روزی قهرمان آسیا شویم و ان شاالله به این موضوع هم دست پیدا می‌کنیم.

تاج در خصوص اینکه زیر ساخت‌های معروف شما مهیا می‌شود گفت: سوال خوبی کردید! ما یک آکادمی ملی فوتبال داریم که تقریبا نیمی از درآمدمان را در آنجا هزینه کردیم و ساختمان پک ساختیم. کی‌روش انصافا در آن خیلی زحمت کشید و کلی حرص خورد. یک استخر ورزشی عالی درست کرده‌ایم.

حتی دستگاه‌های بدنسازی از خارج وارد کردیم که در آسیا فقط ۲-۳ کشور این امکانات را دارند. حتی کفپوش آنها را درست کرده‌ایم و ۲ چمن داریم در اختیار داریم.

یک زمین چمن عالی هم درست کردیم که استاندارد است و در مهرماه قابل بهره‌برداری است.در این مرکز یک هتل هم هست که تیم ملی ما قبل از جام جهانی در آنجا حضور داشت. اینها برای بانوان هم هست.این امکانات قطعا برای جمهوری اسلامی خوهد ماند.

وی در خصوص اینکه آیا زیر ساخت برای ورود بانوان به ورزشگاه درست می‌شود گفت: این مساله در دستور کار شورای امنیت کشور است و ما منتظر دستور مقامات بالا هستیم که به نیروی انتظامی ابلاغ شود و ان‌شالله این مساله حل شود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه در کمپین فرزندت کجا است شرکت می‌کنید یا نه، گفت: بله، من دو پسر دارم یکی علی‌اصغر و دیگری وحید هر دو دارند دکترا می‌گیرند یکی در مدیریت اجتماعی و دیگری مدیریت صنعتی.

هر دو باسواد هستند و هیچکدام‌شان در بخش دولتی حضور ندارند، از ۱.۱.۱ تاکنون در هیچ بخش دولتی نبوده‌اند، هیچکدام‌شان در تیررس ورزش نیستند، هیچکدام‌شان مسافرتی هم با هیچ تیمی نرفته‌اند، هیچ لباسی ورزشی هم به آنها داده نشده است، حتی از فدراسیون فوتبال هم یک دست لباس به آنها نداده‌ام کار دولتی هم نمی‌کنند هر دو متأهل هستند و یکی از آنها بچه دارد و من پدربزرگ هستم.

حتما بخوانید:  رسانه اصولگرا: ویدئوی نماز میرحسین یک شو بود

هر دوی آنها کوچکتر از شما (علی ضیا که متولد ۱۳۶۴ است) هستند. کار دولتی ندارند و بیشتر درس می‌خوانند کسب و کارشان بازار است و بیشتر درس می‌خوانند یکی دختر خاله‌اش را گرفته و دیگری دختر عمویش را زود آنها را زن دادیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه برانکو گفته است با یک مربی کروات برای سرمربیگری تیم ملی ایران صحبت کرده است، اظهار داشت: من واقعاً این سؤال را ضرورت جامعه نمی‌دانم برانکو برای باشگاه پرسپولیس خیلی تلاش کرده، پرسپولیس و استقلال که تا این رده از لیگ قهرمانان آسیا بالا آمده‌اند دست‌مریزاد دارند.

گرشاسبی و فتحی مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس روزی سه چهار ساعت در دفتر من حضور دارند. در مورد بدهی‌ها و مشکلاتی که این دو باشگاه دارد، سایر باشگاه‌ها مثل سایپا، پیکان، ذوب‌آهن و فولاد مشکلات بدهی معوقه ندارند. من برای برانکو، کی‌روش و شفر آرزوی موفقیت می‌کنم.

تاج در مورد اینکه علی کریمی انتقادهایی از شما و فدراسیون داشته و آیا شما از او شکایت کرده‌اید یا نه، گفت: علی کریمی هر نظری در مورد من داشته یا دارد یا خواهد داشت باید بگویم که او یکی از بازیکنان خوب کشورمان است. باید به کریمی مثل سایر ملی‌پوشان احترام بگذاریم. انتقادها هم باید پاسخ داده شود.

از سازمان و تشکیلاتی که انتقاد نشود مردم به آن احترام نمی‌گذارند. شکایتی هم از علی کریمی در حال حاضر ندارم و از او ناراحت هم نیستم. در روزنامه‌ها خواندم فردی به نام مقدس از علی کریمی شکایت کرده است.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه سردار آزمون به تیم ملی دعوت می‌شود یا نه، گفت: بله، او دعوت می‌شود. کی‌روش آزمون را خیلی دوست دارد من هم به او علاقه‌مندم حرف‌‌هایی هم با هم زده‌ایم.

وی در مورد اینکه ام سردار آزمون از تیم ملی خداحافظی کرده است، گفت: من به عنوان رئیس فدراسیون باید صبوری کنم حرف‌هایی زده می‌شود، انتقادهایی می‌شود باید آنها را گوش کرد و جواب داد. آزمون بازیکن جوانی است و زیبنده نیست که به خانواده بازیکنی بی‌احترامی شود به خصوص کسانی که برای فوتبال زحمت می‌کشند.

تاج در مورد اینکه رضا قوچان‌نژاد هم دوباره دعوت خواهد شد یا نه و با او صحبت کرده‌اید، گفت: سرمربی تیم ملی بازیکنان را انتخاب می‌کند قوچان‌نژاد خیلی برای تیم ملی زحمت کشید اما این سرمربی تیم ملی است که تشخیص می‌دهد کدام بازیکنان به تیم ملی دعوت شوند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه ظاهراً به شفر گفته است به برنامه «فرمول یک» نرود، گفت: من به کسی نمی‌گویم به جایی برو یا نرو.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *