تراژدی؛ عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ساله تراژدی؛ عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ساله | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تراژدی؛ عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ساله

تراژدی؛ عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ساله

برترین‌ها: روز گذشته ویدیویی از یک مراسم عقدکنان دختر بچه‌ای در کهگیلویه و بویر احمد در فضای مجازی منتشر شد که بی‌شباهت به یک شوخی یا خاله‌بازی نبود.

تراژدی؛ عقد دختر خردسال با پسر ۲۲ساله

دخترک کم سن و سالی که برخی آن را ۹ و برخی آن را ۱۱ساله می‌نامیدند، مانند کودکی که بزرگسالان آن را در بازی خود راه داده بودند، آن چنان هیجان‌زده و خوشحال بود که گویا قرار است بعد از گفتن بله از آن عروسک‌های سخنگو الدوز صمد بهرنگی نصیب‌اش شود! پسر ۲۲ساله‌ای که در لباس دامادی و با پشتوانه قانون این کودک آزاری را جشن می‌گرفت، حتما باید خوشحال باشد که شانس با او و امثال او که کودکان را به همسری برمی‌گزینند یار است!

بعد از جنجال رسانه‌ای و واکنش‌های بسیار زیاد کاربران فضای مجازی، این ازدواج باطل شد.

خبر ازدواج جنجالی دختر ۹ یا ۱۱ ساله با پسر ۲۲ ساله سوژه اول برخی روزنامه های امروز شد که در ادامه می‌خوانید:

تراژدیِ عقد فاطیمای ۹ ساله با میلاد ۲۲ ساله

روزنامه اعتماد با انتشار تصویری از این زوج کودک همسر در صفحه نخست خود نوشت: «کودک و داماد» و ادامه داد: اگر صدای عاقد و حضور مرد جوان و اشاره مداوم دست‌های زنی را که به دختر علامت می‌داد بله را الان نگوید و حالا بگوید از تصویر حذف می‌شد، ویدیو می‌توانست لحظه‌هایی باشد از هزاران جشن تولدی که در صدرش دخترکی با لباس نو نشسته است و دور و برش پر است از هیاهوی هم‌بازی‌هایش.

تراژدیِ عقد فاطیمای ۹ ساله با میلاد ۲۲ ساله

روزنامه سازندگی هم تیتر «میوه ممنوعه» را برای پوشش خبر ازدواج دختر خردسال با پسر ۲۲ ساله انتخاب کرد و با انتشار تصویری از آنان و قرار دادن شکلک یا ایموجی بر روی صورت‌شان به نوعی از پدیده کودک همسری انتقاد کرد.

حتما بخوانید:  شکایت دادستان تهران علیه دو نماینده مجلس

تراژدیِ عقد فاطیمای ۹ ساله با میلاد ۲۲ ساله

روزنامه ابتکار هم با تیتر «کودک همسری و لبخند خطرخیز مسری» به عقد دختر خردسال در کهگیلویه و بویراحمد اینگونه واکنش نشان داد: دخترک در لباس عروسی هر‌از‌گاهی لبخند می‌زند و گاهی هم دستانش را پناه صورتش می‌کند تا ذوق‌زدگیش را که سبب خجالت می‌شود، پنهان کند. لبخندی که شاید به این خاطر باشد که هنوز آگاه به آنچه که برسرش آمده نیست یا هنوز از مسئولیت‌هایی که این پیوند زناشویی بر دوشش می‌گذارد، با خبر نیست. 

تراژدیِ عقد فاطیمای ۹ ساله با میلاد ۲۲ ساله

روزنامه همدلی همدلی نیز با چاپ یک کاریکاتور درباره پدیده کودک همسری، عنوان «تراژدی کودک همسری» را برای گزارش صفحه نخست خود انتخاب کرد و نوشت: اسمش را چه باید گذاشت، تجاوز قانونی، سادیسم جمعی، برده‌داری جنسی، جنون جمعی، پدوفیلی و… سخن از سریال عروس شدن کودکان در خانه‌های فقرزده کشور است که هرازچندگاهی تصاویری از مراسم عقد و عروسی برخی از آنان به شبکه‌های اجتماعی راه پیدا می‌کند و برای چند روز جامعه را در شوک فرو می‌برد و برخی مسئولان را به تکاپوی وامی‌دارد تا آنان نیز سوار بر موج پیش آمده از فرصت استفاده کرده و با موضع‌گیری‌ها، خودی نشان دهند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *