تزریق هورمون به مرغ‌ها برای رفع کمبودِ بازار؟ تزریق هورمون به مرغ‌ها برای رفع کمبودِ بازار؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تزریق هورمون به مرغ‌ها برای رفع کمبودِ بازار؟

تزریق هورمون به مرغ‌ها برای رفع کمبودِ بازار؟

خبرگزاری ایسنا: مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: تزریق هورمون به مرغ ها شایعه است و نباید رشد مرغ روز را با مرغ محلی مقایسه کرد.

مسعود اسدی‌پرور در گفت و گو با ایسنا گفت: برای ثابت نگه داشتن قیمت مرغ تلاش شبانه روزی زیادی در حال انجام است و خوشبختانه کارنامه خوبی در این زمینه کسب کردیم.

تزریق هورمون به مرغ‌ها برای رفع کمبودِ بازار؟

وی افزود: رشت سه کشتارگاه صنعتی دارد و نمایندگان جهاد کشاورزی رشت در این کشتارگاه ها مستقر هستند.

اسدی پرور با بیان اینکه شهرستان رشت ۴۰ درصد تولید مرغ مازاد را دارد، ادامه داد: مرغ مازاد تولید شده در شهرستان رشت به سایر استان ها از جمله تهران می رود.

وی افزود: صنعت مرغداری رشت برای تامین مرغ مورد نیاز مردم رو سفید شد و گاهی که وقفه‌ای پیش می‌آمد به دلیل خروج مرغ به صورت غیرمجاز از شهرستان بود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت خاطرنشان کرد: شهرستان رشت روزانه ۱۰۵ تن مرغ تولید می کند و برای گسترش صنعت مرغداری شرایط آب و هوایی مطلوبی دارد.

اسدی‌پرور در خصوص تمهیدات لازم برای تامین مرغ ماه مبارک رمضان از افزایش ۳ تا ۴ درصدی جوجه‌ریزی خبر داد و گفت: مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

وی گفت: شهرستان رشت ۱۴۳ واحد مرغ گوشتی دارد و مرغ‌های بسیار باکیفیت در این شهرستان تولید می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رشت گفت: تزریق هورمون به مرغ‌ها شایعه است این درحالیست که وراثت این مرغ‌ها به گونه ای است که ظرف ۴۰ روز به مرز بالای دو کیلو گرم می‌رسند و نباید با مرغ محلی مقایسه شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ماجرای تور لاکچری استانبول برای واکسن کرونا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *