تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین

تصمیم حیاتی فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین

ایسنا: به نقل از تایمز، فدراسیون فوتبال فیفا با محکوم کردن حمله روسیه به اوکراین، کشور روسیه را از میزبانی رقابت‌های فوتبال محروم کرد.

فیفا از اخراج فوری روسیه از مسابقات مقدماتی جام جهانی در روز یکشنبه خودداری کرد، اما گفت که این یک گزینه روی میز باقی می ماند.

فیفا در بیانیه‌ای اعلام کرد: فیفا به گفتگوهای جاری خود با کمیته بین‌المللی المپیک، یوفا و سایر سازمان‌های ورزشی برای تعیین هرگونه تحریم‌های اضافی، از جمله حذف احتمالی از مسابقات، ادامه خواهد داد که در صورت بروز این وضعیت در آینده نزدیک اعمال خواهد شد.

تصمیمات فیفا علیه روسیه در پی بحران اوکراین

فیفا همچنین گفت که تیم اتحادیه فوتبال روسیه (لفظی که باید به جای تیم ملی روسیه مورداستفاده قرار گیرد) فقط می‌تواند در قلمروی بی‌طرف و بدون تماشاگر بازی کند.

هنوز مشخص نیست که آیا تصمیم برای استفاده از نام اختصاری اتحادیه فوتبال روسیه، لهستان را راضی می‌کند یا این کشور همچنان بر بازی نکردن برابر روس‌ها تاکید دارد.

فیفا همچنین استفاده از پرچم روسیه و سرود ملی روسیه را در هر مسابقه‌ای که تیم‌های روسی در آن بازی می‌کنند ممنوع کرد.

برنده پلی آف قرار است ۴ فروردین میزبان سوئد یا جمهوری چک باشد تا مشخص شود چه تیمی به جام جهانی راه می‌یابد.

فدراسیون فوتبال چک در بیانیه‌ای اعلام کرد: کمیته اجرایی اتحادیه فوتبال چک، اعضای کادرفنی و بازیکنان تیم ملی به توافق رسیدند که در شرایط فعلی امکان بازی با تیم ملی روسیه حتی در زمین بی طرف وجود ندارد. به این ترتیب هم چک، هم لهستان و هم سوئد که همگروه روسیه هستند، بازی با روس‌ها را تحریم کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  چه حسی داشتی، دیوید بکهام رو از نزدیک دیدی؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *