تعریف داماد روحانی از پدرزنش: جعبه سیاه است تعریف داماد روحانی از پدرزنش: جعبه سیاه است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تعریف داماد روحانی از پدرزنش: جعبه سیاه است

تعریف داماد روحانی از پدرزنش: جعبه سیاه است

روزنامه شرق با کامبیز مهدی‌زاده دامادحسن روحانی رئیس‌جمهور پیشین مصاحبه کرده است.

حسن روحانی جعبه سیاه نظام است

 قبول دارید دوره «داماد‌سالاری» شده است؟

بالاخره هر دختر و پسری قرار است عروس یا داماد شخصی بشوند. ما باید کل رزومه و زندگی هر فرد را بررسی کنیم، نه مدت‌زمانی را که داماد یا عروس شده است. بنده از ۲۰‌سالگی به فضای سیاسی کشور علاقه‌مند بودم و در این مدت مشاور سازمان ملی جوانان ریاست‌جمهوری، مشاور وزارتخانه نفت، قائم‌مقام برنامه‌ریزی پژوهشگاه صنعت نفت کشور و مشاور استاندار و فرماندار، رئیس برنامه‌ریزی پژوهشگاه صنعت نفت و… بودم و اکنون پنج سال است که افتخار دارم داماد آقای دکتر روحانی باشم.

‌شما نخبه هم محسوب می‌شوید؟

نخبه که پروفسور محمود حسابی و مریم میرزاخانی هستند و تا نخبگی خیلی فاصله دارم؛ ولی از لحاظ علمی سعی کردم برای رسیدن به جایگاهی که مطلوب من است، تلاش کنم. من ۱۲ ثبت اختراع دارم، سه بار پژوهشگر برتر سال کشور شده‌ام و هشت مدال طلا از مسابقات جهانی اختراعات از آمریکا، کانادا، چین و… دارم که این‌ها و همه مسئولیت‌هایی که داشتم، قبل از آن است که داماد آقای روحانی شوم. بعد از ازدواج هم با همین تفکر ادامه دادم و اکنون هم تلاش می‌کنم برای کشورم افتخار کسب کنم.

‌آقازاده نبودید؟

نه آقازاده بودم و نه رفیق آقازاده داشتم.

سمت کنونی شما چیست؟

الان در معاونت علمی ریاست‌جمهوری در خدمت دکتر سورنا ستاری هستم.

الان آقای روحانی از شما به‌عنوان داماد راضی هستند؟

(با خنده) این را از خودشان بپرسید.

‌باجناق هم دارید؟

بله، البته به همراه دختر آقای روحانی نزدیک ۲۰ سال است که در خارج از کشور زندگی می‌کنند و به شغل پزشکی مشغول هستند.

حتما بخوانید:  حادثه عجیب در مسابقات تور دو فرانس ۲۰۲۱

‌داماد آقای روحانی بودن برای شما ضرر هم داشته است؟

بستگی دارد نفع و ضرر را چگونه تعریف کنیم.

‌شما که با آقای روحانی در یک منزل زندگی نمی‌کنید؟

نه، من از اول روی پای خود بودم.

داماد آقای احمدی‌نژاد گفته که او شرط کرده بود دخترم باید کنار خودم زندگی کند….

(با خنده) اگر قرار بود این‌چنین باشد، من قبول نمی‌کردم.

برویم سراغ خود آقای روحانی، ایشان الان کجا هستند؟

شخصیت آقای روحانی این‌گونه نیست که در کنجی بنشیند و در خلوت خود باشد. ایشان همیشه در نظام بودند و در سیستم جزء چند نفر اول بودند. الان هم بیشتر وقت خود را به کار‌های مطالعاتی و پژوهشی می‌گذراند و خاطرات خود را می‌نویسد. جلسات روزانه هفتگی خودشان را هم دارند و البته وقت بیشتری را برای خانواده صرف می‌کند.

هر حال آقای روحانی جعبه سیاه نظام است، ایشان مدت‌ها نفر دوم کشور بودند و همیشه منافع ملی برای او مطرح بوده است. اکنون هم کشور را فرد دیگری اداره می‌کند و آقای روحانی در حوزه دیگری مشغول هستند و مسائل را دنبال می‌کنند.

این روز‌ها بیشتر آقای روحانی را می‌بینید؟

روحیه من به این صورت است که قبل از اینکه جایی بروم، اطلاع می‌دهم. این‌گونه نیست که من هر روز ایشان را ببینم، اما هفته‌ای یک بار به دیدارشان می‌رویم.

‌آقای روحانی خیلی هم به لباس و ظاهر خودشان اهمیت می‌دهند.

بله، ایشان پرستیژ خودشان را دارند و همیشه حریم بین اشخاص را حفظ می‌کنند حتی با اعضای خانواده.

آقای روحانی چند روز پیش با مقام معظم رهبری دیدار داشتند؟بله، دیدم که برخی سایت‌ها که من اسم «خناسان» روی آن‌ها گذاشته‌ام، نوشته‌اند که اصلا جلسه خوبی نبوده است. بیان این سخنان توهین به جامعه روحانیت است. همچنین در شبکه‌های مجازی دیدم که آقای سلیمی‌نمین صحبت‌هایی درباره این دیدار مطرح کرده بودند که خیلی خنده‌دار بود.

حتما بخوانید:  واکنش فرهاد به منتفی شدن حضور دستیار خارجی

اتفاقا دیدار آقای روحانی و مقام معظم رهبری جلسه‌ای بسیار صمیمی بوده است. دکتر روحانی زمانی هم که رئیس دولت بودند هر هفته خدمت ایشان می‌رسیدند و گزارش می‌دادند. جلسه اخیر هم بیشتر از یک ساعت بوده و در یک فضای صمیمی و دوستانه برگزار شده است. به هر حال دوستی و ارتباط آقای روحانی و مقام معظم رهبری به سال‌ها قبل برمی‌گردد و اینجا اعلام می‌کنم که این دوستی ادامه‌دار خواهد بود. تمام احکام آقای روحانی را مقام معظم رهبری داده‌اند و این دو نفر ارتباطشان همیشه صمیمی بوده است، اما برخی خناسان در دور دوم ریاست‌جمهوری تلاش کردند این ارتباط را خراب کنند، ولی موفق نشدند و نخواهند شد.

‌گفته می‌شود که آقای روحانی در این جلسه گلایه‌هایی داشته‌اند.

اصلا چنین مسائلی مطرح نشده، آقای روحانی مرد گلایه نیستند که بروند و از شخصی گلایه کنند. یک دیدار خیلی خوب و برای احوال‌پرسی بوده و مثل همیشه درباره مسائل کلان کشور نیز صحبت شده است، آن هم با احترامی که آقای روحانی به‌عنوان یک پدر برای مقام معظم رهبری قائل هستند.

دیدار خیلی خوبی هم بوده است. آن مراسمی که دوم آبان برگزار شد و مسئولان به مناسبت کنفرانس وحدت اسلامی به حسینیه امام خمینی رفته بودند، مقام معظم رهبری از آقای روحانی دعوت کرده بودند که حضور پیدا کنند. هر وقت هم در خانه جمع می‌شویم، ایشان از خاطرات خوب خود با مقام معظم رهبری و مرحوم هاشمی و امام تعریف می‌کنند

‌قبول دارید اتفاقاتی که در آبان ۹۸ بعد از گرانی بنزین افتاد یا حرف آقای روحانی که گفت من هم صبح جمعه از گران‌شدن بنزین خبردار شدم، مردم را از روحانی دلسرد کرد؟من اگر چیزی بگویم خواهند گفت که، چون داماد آقای روحانی است چنین حرفی را زد، اما زمان نشان خواهد داد که عملکرد ایشان چگونه بوده است. در زمینه بنزین به نظر بنده نحوه عملیاتی‌شدن و اطلاع‌رسانی می‌توانست خیلی بهتر باشد. مردم امسال شرایط کنونی را دیدند و سال بعد هم شرایط را خواهند دید. من همیشه با آقای روحانی واقع‌بینانه صحبت کرده‌ام و انتقاد هم کرده‌ام، در روزنامه شما یادداشتی نوشتم که دولت نه واعظی توانمند دارد و نه افراد آشنا به سیاست.

حتما بخوانید:  بُرش جنجالی صحبت‌های دیروز روحانی

من هیچ وقت به ایشان نگفتم که دولت شما خیلی گل و بلبل کار می‌کند، من از بین مردم رفتم و داماد آقای روحانی شدم و مشکلات را هم به ایشان منتقل می‌کردم. مثلا درمورد جوان‌گرایی همیشه با آقای روحانی بحث داشتم و می‌گفتم دیگر این چهره‌های تکراری بس است. در همه دولت‌ها جوانان ابزار انتخاباتی شده‌اند یعنی واقعا به جز این چهره‌های تکراری افراد دیگری نداریم؟ جانشین‌پروری در کشور ما فراموش شده است. الان یک فضای خالی بزرگ مدیریتی وجود دارد، قانون بازنشستگی را خیلی‌ها با گرفتن مجوز دور زدند. خیلی‌ها از جوانان می‌ترسند، چون نگران هستند جای آن‌ها را بگیرند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *