تمهیدات پلیس برای روز‌های پایانی سال تمهیدات پلیس برای روز‌های پایانی سال | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تمهیدات پلیس برای روز‌های پایانی سال

تمهیدات پلیس برای روز‌های پایانی سال

خبرگزاری ایسنا: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از تامین امنیت راهپیمایی ۲۲ بهمن و مراکز خرید و تجاری در روزهای پایانی سال خبر داد.

سردار حسین رحیمی در حاشیه نشست خبری دستگیری سارقان مسلح و عاملان فراری دادن یک مجرم از بیمارستان امام خمینی در مورد تمهیدات پلیس برای شب عید و روزهای پایانی سال گفت: از چند روز آینده طرح ویژه ما در مراکز خرید و تجاری آغاز خواهد شد و ۳۵۰ راسته و مرکز را به صورت محسوس و نامحسوس با همراهی مأموران پلیس پیشگیری، پلیس امنیت، پلیس آگاهی و .. تحت پوشش قرار خواهیم داد.

وی با بیان اینکه در این زمینه جلسات مختلفی نیز با دستگاه‌های مسئول داشته‌ایم، تصریح کرد: با اصناف و مدیران مجتمع های تجاری نیز جلساتی برگزار کردیم و گشت های ما نیز مخصوصا در ساعات خرید و پرتردد افزایش خواهند یافت.

تمرکز پلیس بر جلوگیری از سرقت از منازل در نوروز۹۸

سردار رحیمی با بیان اینکه پس از پایان این طرح، اقدامات پلیس در نوروز آغاز خواهد شد، گفت: با آغاز سال نو، طرح نوروزی ما که مدل دیگر دارد و در تمام سطح شهر اجرا خواهد شد با بکارگیری جمع زیادی از نیروهای خودمان و گشت های پیاده در محلات اجرا خواهد شد. در این ایام تمرکز ما بر حفاظت از منازل مسکونی و جلوگیری از سرقت از منازل و موارد اینچنینی خواهد بود.

کشف ۶ میلیون عدد مواد منفجره

رییس پلیس تهران در مورد اقدامات پلیس برای چهارشنبه سوری نیز گفت: اقدامات ما در این خصوص از مدت ها قبل آغاز شده و تا کنون بیش از شش میلیون عدد انواع و اقسام موادمحترقه را کشف کرده‌ایم و چهار انبار بزرگ را نیز شناسایی و با عاملان آن برخورد کرده‌ایم.

حتما بخوانید:  جوراب سوراخ سوراخ هم به طارمی کمک نکرد!

وی با بیان اینکه در این خصوص ماموران پلیس آگاهی، پلیس امنیت، پلیس پیشگیری و … حضور دارند، گفت: ماموران ما فضا را رصد می کنند، بر واحدهای صنفی نظارت دارند و توصیه های لازم به آنان داده شده است.

رییس پلیس پایتخت با بیان اینکه خانواده‌ها باید مراقب فرزندانشان باشند، ادامه داد: افرادی که اقدام به ساخت و ساز این مواد می‌کنند مجرم هستند. در حادثه اخیری که منجر به انفجار یک خانه شد نیز افرادی که باعث انفجار شدند بعد از درمان تحت پیگرد قرار می گیرند.

تمهیدات پلیس برای راهپیمایی ۲۲ بهمن

وی درباره تمهیدات پلیس برای راهپیمایی ۲۲ بهمن نیز گفت: از روز ۱۲ بهمن ماه پلیس پوشش ترافیکی و انتظامی لازم برای تمامی مراسم ها در مراکز مختلف را انجام داده است. در این ایام ما نسبت به تامین امنیت مراسم ها اقدام خواهیم کرد.

سردار رحیمی با بیان اینکه هم افزایی نیز با عزیزان سپاه و بسیج داشتیم، تصریح کرد: برای راهپیمایی روز ۲۲ بهمن نیز از ساعت ۲۲ شب روز ۲۱ بهمن ماه تدابیر و تمهیدات ترافیکی ما آغاز خواهد شد که جزئیات آن اعلام می شود.

رییس پلیس پایتخت ادامه داد: تمهیدات ترافیکی، انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی در مسیرهای راهپیمایی نیز با بهره گیری از توان پلیس پیش بینی خواهد شد و همه پای کار خواهند آمد تا امنیت راهپیمایی برای مردم در چهلمین جشن انقلاب تامین شود.

پلیس تنها یکبار ورود غیرمجاز در محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد را جریمه می‌کند

سردار رحیمی در پاسخ به پرسشی در مورد جریمه عوارض خودروها نیز گفت: عوارض خودرو ربطی به پلیس ندارد وهرسال از سوی صاحب خودرو پرداخت می شود. اما در مورد ورود به طرح ترافیک و زوج و فرد ما یکبار خودروهای غیرمجاز را جریمه می کنیم و اگر کسی وارد محدوده غیرمجاز شود، ۲۰ هزار تومان و نه ۵۰ هزار جریمه خواهند شد. بنابراین جریمه همان ۲۰ هزار تومان است و هرچه گشتیم ماده قانونی دیگری پیدا نکردیم که جریمه عوارض و … در آن باشد، حالا دوستان شهرداری اگر ماده قانونی هست بگویند، چون ما همچین چیزی در مورد عوارض ندیدیم.

حتما بخوانید:  روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند

وی ادامه داد: افسران ما دوربین ها را چک می کنند و بعد درمورد خودروها اعمال قانون می شوند، در مواردی افرادی که شماره پلاک را عوض می کنند ما شناسایی کردیم و اتفاقا دستگیر هم کردیم. با پلاک مخدوش ها نیز با جدیت برخورد می شود. هم میدانی و هم دوربینی. حالا ممکن است چهارتا هم از دست ما در برود، اما ما با هرآنچه که ببینیم برخورد می کنیم. چون پلاک مخدوش جرم است.

سردار رحیمی در مورد نواقص دوربین ها و .. نیز گفت: ما مشکلات زیرساختی را تهیه کرده و گزارش مجلد آن را به معاون محترم شهردار و خود شهردار تهران ارائه دادیم.

وی در مورد سرقت نیز گفت: امسال سرقت های خرد ما حدود ۱۷ درصد رشد داشته و البته ۱۱ درصد افزایش کشفیات نیز داشتیم که از حدود یک ماه گذشته روند متوقف شده و رو به نزول است. سرقت های خشن، مسلحانه و به عنف حدود ۳۸ تا ۴۰ درصد کاهش دارد و تقریبا سرقت مسلحانه قابل ذکر در یکی دو سال گذشته نداریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *