تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند

تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند

برترین‌ها: اروپا این روزها به کانون شیوع ویروس کرونا در جهان تبدیل شده، اما بلاروس تنها کشور این قاره است که مقامات آن به دنبال اعمال تغییرات بنیادین در زندگی روزانه مردم نیستند.

بلاروس از بسیاری جهات کشوری منحصر به فرد به شمار می‌رود و برای مقابله با ویروس کرونا هم در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و حتی نزدیک‌ترین همسایگان خود – از جمله روسیه و اوکراین- مسیری بسیار متفاوت در پیش گرفته است.

تنها کشور جهان که هیچ اعتنایی به کرونا نمی‌کند

در حالی‌که اوکراین تا اعلام وضعیت اضطراری فاصله‌ چندانی ندارد و روسیه هم با بستن مدارس، لغو رویدادهای عمومی و توقف همه پروازهای ورودی و خروجی به مبارزه با این ویروس رفته، در بلاروس اوضاع از بسیاری جهات طبق معمول همیشه است؛ مرزها همچنان باز هستند، مردم هنوز سر کار می‌روند و هیچ کس از سر ترس دستمال توالت انبار نمی‌کند.

الکساندر لوکاشنکو، رییس جمهور بلاروس می‌گوید نیازی نیست کشورش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا دست به اقدامات احتیاطی بزند.

او در نشست خود با سفیر چین در مینسک، پایتخت بلاروس گفت:‌ ” این چیزها اتفاق‌ها می‌افتد. مهم‌ترین مساله این است که نترسیم!”

دولت بلاروس سالن‌های سینما و تئاتر را تعطیل نکرده و برگزاری رویداد عمومی در این کشور ممنوع نیست.

بلاروس علاوه بر این یکی از معدود کشورهای دنیاست که هنوز مسابقات فوتبال خود را لغو نکرد‌ه‌.

مسابقات لیگ برتر بلاروس همچنان برگزار می‌شوند و برای طرفداراران تشنه فوتبال در روسیه – که در همسایگی این کشور قرار دارد- روی آنتن می‌روند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  پلی‌لیست؛ بُمرانیِ شنیدنی و افت بهرام و سیروان

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *