توضیحات رئیسی درباره اموال و خانواده‌اش توضیحات رئیسی درباره اموال و خانواده‌اش | آوتاف
خانه / اخبار داغ / توضیحات رئیسی درباره اموال و خانواده‌اش

توضیحات رئیسی درباره اموال و خانواده‌اش

ایرنا: نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه برای تامین آزادی حتما باید امنیت وجود داشته باشد، گفت: آزادی در جای خود قرار دارد و در پرتو امنیت اتفاق می افتد چرا باید میان این دو مقوله تضاد ایجاد کنیم. در یک فضای امن مردم می‌توانند هم فکر کنند و هم بیان کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در برنامه «صدای جوان» ویژه برنامه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رادیو جوان اظهارداشت: به اقتضای شرایط ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی در دوره جوانی یعنی حدود ۲۰ سالگی دادستانی شهرستان کرج و بعد دادستانی استان سپس تهران را به عهده داشتم. یک دوره ۱۰ ساله رئیس بازرسی کل کشور، دادستان کل کشور، معاون اول قوه قضاییه همچنین با اراده مقام معظم رهبری یک دوره سه ساله توفیق خادمی و تولیت آستان قدس رضوی را به عهده داشتم و امروز به عنوان خدمتگذار کوچک مردم عزیز در جایگاه ریاست قوه قضاییه هستم.

وی ادامه داد: متولد سال ۱۳۳۹ و حدود ۶۰ سال سن دارم. دو دختر ۳۳ و ۲۶ ساله دارم که برکت زندگی ما هستند. هردو در تهران مشغول زندگی و تحصیل هستند یک از آنها تحصیلات دوره دکترای جامعه شناسی دانشگاه تهران و دیگری لیسانس فیزیک دانشگاه شریف و فوق لیسانس دانشگاه قرآن و حدیث دارند.

رئیسی در پاسخ به سوالی اضافه کرد: منزل شخصی من ۱۴۰ متر است، خودرو شخصی ندارم و همسرم خودروی ایرانی دارد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در بورس سهام ندارم.

توضیحات رئیسی درباره اموال و خانواده‌اش

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بیشترین میزان وامی که تاکنون دریافت کرده اید چه میزان بوده است، اظهارداشت: مبلغ چهار میلیون تومان حدود ۲۵ سال قبل بوده است.

حتما بخوانید:  شایعه دلچسب؛ بازی PES ۲۰۲۲ رایگان خواهد بود

رئیسی درپاسخ به سوالی درباره سن مطلوب ازدواج افزود: دختران من بعد از اخذ مدرک دیپلم ازدواج کردند.

وی در پاسخ به سوالی درباره ویژگی های مثبت خود از منظر خانواده گفت: این سوال را باید قاعدتا از همسرم بپرسید ولی ایشان می گویند در منزل مهربان هستم و توجه به اینکه نسبت به کارهای اداری، سازمانی و مسئولیت ها بسیار حساس هستم و گاهی این خصوصیت مردم‌داری بنده آنها را به زحمت می اندازد همچنین ویژگی عدالت خواهی و ضدفساد بودن هم خانواده را به زحمت می اندازد اما خانواده با این روحیات انس گرفتند.

در ادامه رئیسی به سوالات بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با انتخاب سوالاتی به قید قرعه پاسخ داد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی با اشاره به دیدگاه خود در روابط سیاست خارجی گفت: ما باید با تمام کشورهای دنیا به ویژه کشورهای همسایه که اشتراکات فرهنگی و تمدنی داریم تعامل داشته باشیم. ما از تجربیات و اندوخته های کشورها در هرکجای دنیا می‌توانیم استفاده می‌کنیم و در این خصوص هیچ ابایی نداریم که اگر در هر جایی تجربه و فناوری وجود داشته باشد، بخواهیم استفاده کنیم.

تحول در مناسبات بین‌المللی

رئیسی با اشاره به اینکه کشور ما ظرفیت‌های بسیار دارد، خاطرنشان کرد: چرا سهم ما از صادرات نسبت به کشورهای منطقه این میزان باشد که می تواند حتما تا دو برابر ارتقا یابد یا چرا سهم ما از ارتباطات دنیا و تعاملات بین المللی کم است. به نظر می‌رسد یکی از بخش‌های مهم، دیپلماسی اقتصادی است که مورد توجه قرار خواهد گرفت. حتما بازنگاهی در این باره باید صورت گرفت.

حتما بخوانید:  رونمایی از نشان و پرچم وزارت امور خارجه

وی با بیان اینکه کالای ایرانی در خارج از کشور مشتریان بسیار دارد، افزود: جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت‌های بسیار اقتصادی و فرهنگی و به ویژه ظرفیت ارزشمند جوانان باسواد، کارآفرین و صاحب اندیشه می‌تواند پیشرفت کند.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: عمیقا به تعامل با همه کشورها باور داریم و یکی از برنامه های ما تحول در مناسبات بین‌المللی است تا سهم اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی گسترش یابد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های دولت وی درباره مفهوم امنیت ملی و آزادی بیان چیست، گفت: از ویژگی های مهم انقلاب اسلامی که در قانون اساسی جلوه دارد، آزادی بیان است.

وی ادامه داد: اگر کسی بخواهد آزادی را به دلیل امنیت مورد آسیب قرار دهد، قانون اساسی و قوانین موضوعه این مهم را مجاز نمی نداد ضمن اینکه آزادی خواست مردم است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: عمیقا به آزادی فکر و اندیشه، آزادی قلم و آزادی بیان اعتقاد دارم و معتقدم یک جامعه وقتی بالندگی دارد که مردم به ویژه جوانان بتوانند آزاد باشند.

وی اضافه کرد: برای تامین آزادی حتما باید امنیت وجود داشته باشد و این موضوع بسیار مهم است ضمن اینکه به نقدها و بیان دیدگاه ها به ویژه جوانان اعتقاد دارم زیرا جوان وقتی نقد می کند از سر دلسوزی و اصلاح گری است.

رئیسی با تاکید بر پرورش روحیه نقد و نقدپذیری، افزود: تاکنون ۲۶ نشست تخصصی با اصحاب فکر و اندیشه به ویژه جوانان داشتم و از آنها خواسته ام تا ما را نقد کنند.

حتما بخوانید:  نامه سخنگوی حوزه به روحانی درباره اماکن متبرکه

وی گفت: همه شکایت‌هایی که از سوی قوه قضاییه طرح شده بود پس گرفتم و در دوره انتخابات قبل هم که افراد بسیاری مرا نقد کرده بودند، حتی از یک نفر هم شکایت نکردم.

اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی کافی است

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اختیارات رئیس جمهوری در چارچوب قانون اساسی برای اداره کشور را کافی می دانید اظهار داشت: توصیه من به نامزدها این است که یک بار قانون اساسی را بخوانند تا به اختیارات رئیس جمهوری واقف شوند. رئیس جمهوری اختیارات مهمی در قانون اساسی دارد و این اختیارات برای انجام وظیفه رئیس جمهور کافی است.

وی ادامه داد: البته تعامل با قوا و همکاری و هماهنگی باید وجود داشته باشد و استقلال قوا به معنای سه جزیره مجزا نیست.

رئیسی گفت: اختیارات رئیس جمهوری کافی است و ما در این کشور برای هیچ امری بن بست نداریم زیرا در رأس آن ولی فقیه قرار دارد.

وی اضافه کرد: برخی غالبا در اواخر دوره مطرح می کنند که اختیارات کافی نیست اما عمیقا معتقدم اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی توسط کسانی که قانون را تدوین کرده اند بسیار دقیق دیده شده است مگر اینکه کسی دنبال چیز دیگری باشد که از آن بوی نوعی استبداد می آید.

اختیارات رئیس جمهوری در قانون اساسی برای خدمتگزاری در رأس قوه مجریه بسیار خوب است و می تواند برای گره گشایی از مشکلات مردم کاملا پاسخگو، فعال و مسئول باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *