توقیف ۵۰۰ خودرو به دلیل رانندگی در حال مستی توقیف ۵۰۰ خودرو به دلیل رانندگی در حال مستی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / توقیف ۵۰۰ خودرو به دلیل رانندگی در حال مستی

توقیف ۵۰۰ خودرو به دلیل رانندگی در حال مستی

خبرگزاری ایلنا: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: در شش ماه گذشته حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دستگاه خودرو در شهر تهران به دلیل تخلفات ناشی از رانندگی همراه با مستی توقیف شده‌اند.

سردار محمدرضا مهماندار در خصوص آمار توقیف خودروها به دلیل تخلف رانندگی در حال مستی در شهر تهران گفت: در شش ماه گذشته حدود ۴۰۰ الی ۵۰۰ دستگاه خودرو به دلیل تخلفات ناشی از رانندگی همراه با مستی در شهر تهران توقیف شده‌اند.

وی در پاسخ به این سوال که چند درصد از خودروهای توقیفی سطح شهر تهران مربوط به این تخلف هستند، اظهار داشت: عدد آنها کم است،‌ اما بسیار خطرناک‌تر هستند.

سردار مهماندار در پاسخ به این سوال که گلایه‌های شما از ناایمنی پراید در افزایش کیفیت خودروهای تولیدی اثری داشته است یا خیر، گفت: برای بار اول نبود که این صحبت‌ها از سوی من اعلام شد، فرماندهان پیشین نیز درباره ناایمنی پراید بسیار صحبت کرده‌اند. با وجود تمام سعی و تلاشی که مسئولان خودروسازی انجام دادند،‌ اما اکنون شرایط صنعت خودروسازی درخصوص ایمنی ظاهرا در همین حد است و خودروسازان بیش از این توانایی پرداختن به این مساله را ندارند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ افزود: همین بضاعتی است که در صنعت خودروسازی وجود دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: بیشتر توصیه کردم که مردم خودشان باید مراقبت کنند. تمام سعی و تلاش مسئولان خودروسازی در نهایت این بوده است و برای جبران این مساله و ضعف‌های احتمالی در زمینه ایمنی،‌ رعایت قوانین و مقررات، حرکت با سرعت آهسته و مراقبت بیشتر از سوی رانندگان به آنها توصیه می‌شود.

حتما بخوانید:  محکومیت ۵۵۰هزار دلاری استقلال در پرونده شفر

سردار مهماندار در پاسخ به این سوال که آیا برای استفاده از پراید در سرویس مدارس محدودیتی درنظر گرفته اید؟ اظهار داشت: خیر،‌ همه خودروهایی که از طریق تاکسیرانی در کارگروه ماده ۱۸ تصویب شده اند، به شرط داشتن معاینه فنی و عدم فرسودگی مجاز هستند که به عنوان سرویس مدارس استفاده شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *