جدل لفظی مدیرعامل‌های استقلال و پرسپولیس جدل لفظی مدیرعامل‌های استقلال و پرسپولیس | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جدل لفظی مدیرعامل‌های استقلال و پرسپولیس

جدل لفظی مدیرعامل‌های استقلال و پرسپولیس

برترین‌ها: کمیته انضباطی باشگاه استقلال را به علت فحاشی تماشاگرانش به داور ۵۰ میلیون تومان جریمه کرد. همچنین هروویه ملیچ بازیکن این تیم به علت هل دادن ناطر این بازی ۲میلیون تومان جریمه و یک جلسه محروم شد. مدیرعامل استقلال واکنش تندی نسبت به این رای داشت.

فتحی: بیرانوند را بخشیدند اما میلیچ محروم شد!

امیرحسین فتحی در خصوص محرومیت میلیچ به خاطر اتفاقات دیدار استقلال و ذوب‌آهن گفت: واقعا برایم جای تعجب دارد که کوچک‌ترین برخورد بازیکنان استقلال زیر ذره‌بین است و هر حرکتی که آنها انجام می‌دهند بلافاصله با محرومیت توبیخ و جریمه همراه می‌شود.

وی افزود:‌من تا به حال هرگز در مورد رقبا صحبت نکردم ولی انصافا از اینکه می‌بینم به این شکل حق تیمم خورده می‌شود ناراحت هستم. شما دقت کنید در شهرآورد پایتخت مدافع پرسپولیس (کنعانی‌زادگان) استارت درگیری و تنش را زد ولی هیچ برخوردی با او صورت نگرفت. متاسفانه شهر آنقدر آشوب است که بعد از عدم محرومیت کنعانی‌زادگان که تماشاگران را تحریک کرده باشگاه پرسپولیس خواهان کسر شدن محرومیت خلیل‌زاده هم شده بود. وقتی علیرضا بیرانوند را به آن راحتی می‌بخشند معلوم است که مدیران این باشگاه خواستار کسر محرومیت مدافع تیم‌شان هم می‌شوند.

فتحی تاکید کرد: یک بازیکن برای تحریک تماشاگران چه کار باید انجام دهد که با او برخورد شود؟ مدافع پرسپولیس توپ را به سمت تماشاگران شوت زده ولی هیچ برخوردی با او صورت نگرفته است اما می‌بینید با میلیچ مدافع استقلال که بسیار مودب و سر به زیر است بلافاصله برخورد کرده و او را محروم می‌کنند، اسم این کار چیست؟

مدیرعامل باشگاه استقلال در ادامه تاکید کرد: شما ببینید ۹۰ دقیقه به امیر قلعه‌نویی در بازی سپاهان و پرسپولیس فحاشی شد اما فقط ۸ میلیون تومان جریمه برای باشگاهی که تماشاگرانش آنگونه علیه سرمربی حریف فحاشی می‌کردند در نظر گرفته شد. این دوگانگی باعث سرخوردگی ما شده و انصافا از این اتفاقات متاسف هستم.

انصاری‌فرد: فتحی فکر می‌کند هنوز رئیس کمیته انضباطی است که حکم می‌دهد؟!

محمدحسن انصاری‌فرد در واکنش به اظهارات امیرحسین فتحی مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: نمی‌خواستم در خصوص باشگاه استقلال و مسئولانش صحبت کنم چرا که در این مدت هر بار مسئولان باشگاه استقلال علیه پرسپولیس مصاحبه کردند سعی کردیم به احترام باشگاه استقلال و هواداران محترم آن پاسخی ندهیم و شواهد و مستنداتی هم در این باره وجود دارد. بنده بر این باورم که دعوا بین باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال باعث شده و می‌شود تا سایر باشگاه‌ها نهایت استفاده را از این شرایط ببرند.

وی ادامه داد:‌ فتحی باید بگوید چرا درباره پرسپولیس حرف زده است و و همچنین چرا از احکام درباره دیگر تیم ها سخن نمی گوید. نه تنها او بلکه سایر مسئولان باشگاه استقلال بارها علیه پرسپولیس و بازیکنان ما حرف زدند اما پاسخی به اظهاراتشان ندادیم. چرا مسئولان استقلال درباره بیرانوند به صورت مدام قبل و بعد از صدور رای صحبت می‌کنند؟ آنها مدام به دنبال سنگین‌تر کردن حکم علیه بیرانوند بودند و گرنه به آنها چه ربطی داشت درباره این بازیکن یا سایر بازیکنان ما صحبت کنند؟

حتما بخوانید:  واکنش لاریجانی به ردصلاحیت برخی نمایندگان

من اگر درباره تیم استقلال حرف زدم فقط در خصوص شهرآورد بود اما فتحی و همکارانش مدام در مورد پرسپولیس و بازیکنانش صحبت می‌کنند. ما یک بار پیش از این از فدراسیون فوتبال خواستیم که به اظهارات مداخله جویانه برخی باشگاه‌ها ورود کنند که این اتفاق رخ نداد و بارها شاهد هستیم که آقای فتحی و همکارانش در خصوص پرسپولیس حرف می‌زنند و این کار زشتی است. آنها می‌خواهند فضا را علیه بیرانوند سنگین کنند و این در حالی است که این دروازه‌بان ملی‌پوش در ۶ بازی ما ۲ بازی را به دلیل محرومیت از دست داد.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت:‌آقایان انتظار دارند سر بیرانوند را ببرند؟ می‌خواهند او را از فوتبال محو کنند؟ از همه سو فشار روی بیرانوند آوردند تا او دو جلسه محروم شد اما کسی به این مساله نپرداخت که بدترین فحاشی‌ها علیه بیرانوند صورت گرفت. چرا پرسپولیس باید به دلیل اتفاقات شهرآورد محروم از حضور تماشاگران شود؟ اگر به شعار دادن است که تماشاگران برخی تیم‌ها هم شعار می‌دهند. آن هم بدترین شعارها. اگر بحث محرومیت تعلیقی ما به میان می‌آید که سایر تیم‌ها هم محرومیت تعلیقی داشتند و باز مرتکب تخلف شدند اما محرومیت شان اعمال نشد اما پرسپولیس را به‌خاطر شعار در شهرآورد و داشتن پرونده محرومیت تعلیقی، راحت یک جلسه محروم کردند.

البته به هیچ عنوان با شعارهای غیراخلاقی موافق نیستیم اما هواداران برخی تیم‌ها شعارهای غیرورزشی و غیر قابل بیان و اشاره می‌دهند. همه می دانند بدترین شعارها توسط آنها سر داده می‌شود. ما قبل از شهرآورد و بازی یا سپاهان بیانیه دادیم که هواداران علیه حریف و تیم داوری شعار ندهند. علاوه بر آرام کردن جو قبل از این دو بازی می‌دانستیم با کوچکترین اتفاقی محروم می‌شویم اما تماشاگران استقلال در شهرآورد به سر کنعانی‌زادگان سنگ زدند.

با وجود اینکه بازی دقایقی متوقف شد اما تماشاگران استقلال یک جلسه محروم شدند و ما هم یک جلسه محروم شدیم. برای کنعانی زادگان بایستی حتما اتفاق ناباوری رخ می داد؟ در اصفهان ۱۶۰ نفر از هواداران ما طبق اعلام رسمی اورژانس اصفهان مضروب و مجروح شدند اما آنها یک جلسه تعلیقی محروم شدند و ما هم یک جلسه تعلیقی محروم شدیم. این مسائل رخ داده اما همه می‌دانند هواداران پرسپولیس بامعرفت‌ترین هواداران هستند و اگر پرسپولیس ۷ جام در ۳ سال به دست آورد به دلیل حمایت هواداران بود که در لیگ پانزدهم قهرمان نشدیم اما گریه کردند و تیم خودشان را مورد تشویق قرار دادند و همان حمایت‌ها باعث شد پرسپولیس در ۳ سال ۷ جام بیاورد. الان هم هواداران مثل کوه پشت باشگاه هستند.

حتما بخوانید:  آغاز واکسیناسیونِ کرونا در ایران قبل از ۲۲بهمن

وی ادامه داد: چرا مسئولان باشگاه استقلال فقط درباره باشگاه پرسپولیس صحبت می‌کنند؟ به نظر می‌رسد آنها برای خوشایند هوادارانشان و پوشاندن ضعف‌های خود این کارها را انجام می‌دهند تا هواداران استقلال خوششان بیاید. من هم بلدم هر روز علیه استقلال حرف بزنم اما ضمن حفظ احترام تیم رقیب به مسئولان استقلال می‌گویم به جای این کارها مشکلات‌شان را حل کنند. نتیجه نگرفتن استقلال دلایل زیادی دارد.

بنده در سخت‌ترین شرایط پرسپولیس را تحویل گرفتم و تلاش می‌کنیم تا مشکلات حل شود اما همه بدانند ما اینجا هستم تا حق باشگاه پرسپولیس و هوادارانش را بگیریم و از هیچ کاری کوتاه نمی‌آییم و با هیچ کسی تعارف نداریم. آقایان با بی‌اخلاقی هر چه تمام تر در بازی شهرآورد به ما یک به بلیت ندادند. این کار آنها توهین بزرگی به خانواده بزرگ استقلال بود چرا که این رفتارها در شان استقلال نیست .

مدیرعامل پرسپولیس تصریح کرد: در استقلال بزرگانی همچون حجازی‌ها و پورحیدری‌ها بودند و زمان آنها و دیگر مدیران این باشگاه چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد. حالا هم دیگران را در این باره مقصر می دانند تا خود را توجیه کنند و طلبکار هم هستند. این رویه جای تاسف دارد. بنده در قبال اظهارات مسئولان استقلال صبوری کردم اما آنها هر چه دوست دارند علیه بازیکنان پرسپولیس ‌می‌گویند. چرا باید کنعانی‌زادگان محروم شود؟ هنوز آثار آرایی که فتحی سال ۷۳ در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال داد وجود دارد.

او با آرایی که صادر کرد باعث شد تا بازیکنان بزرگ پرسپولیس مثل عابدزاده، پیوس، محرمی و … محرومیت‌های طولانی‌مدت را تحمل کنند. شاید فتحی هنوز فکر می‌کند مسئول کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال است که می‌خواهد سر پرسپولیس و بازیکنانش را ببرد؟! شجاع خلیل‌زاده با استناد به یک عکس و به دلیل خطای دید محروم شد و این در حالی است که ما به کمیته استیناف رفتیم و آنجا متوجه شدیم نه داور و نه ناظر بازی هیچ گزارشی درباره خلیل‌زاده ننوشته‌اند.

خلیل‌زاده مستحق محرومیت نبود اما او را دو جلسه محروم کردند. شجاع در آن بازی بارها بین بازیکنان میانجیگری کرد. فرشاد احمدزاده را سه جلسه محروم کردند و این در حالی است که رفتار برخی بازیکنان استقلال در شهرآورد با هجوم به داور تنش‌زا بودند و به داور حمله کردند اما حتی احضار هم نشدند.

انصاری‌فرد در ادامه گفت‌وگو با فارس گفت: کنعانی‌زادگان در شهرآورد توپ را به بیرون زد اما بازیکن حریف به سینه او ضربه زد و باعث شد تا تماشاگران تحریک شده و با سنگ به سر بازیکن ما زدند اما حتی این بازیکن احضار هم نشد. بهتر است آقایان به جای صحبت در خصوص پرسپولیس به ضعف‌های خود رسیدگی کنند. من از آنها می‌پرسم که آیا با صحبت درباره پرسپولیس مشکلات باشگاه استقلال حل می‌شود؟ متاسفانه آقایان فرافکنی می‌کنند و به نظر می‌رسد از این فرافکنی‌ها علیه پرسپولیس منفعت می‌برند.

حتما بخوانید:  انتقال غیرمنتظره روزبه چشمی به ام‌صلال!

به هرحال پرسپولیس تیمی است که ۷ جام در سه سال آورده و حالا آقایان می‌خواهند با فرافکنی در خصوص باشگاه ما ناکامی‌های خود را پنهان کنند. جرم پرسپولیس کسب ۷ جام در سه سال و هت‌تریک در قهرمانی است و این موجب شده خیلی ها علیه آن باشند اما خوشبختانه هواداران پرسپولیس هوشیار هستند و مثل کوه از باشگاه خود و مربیان و بازیکنان حمایت می‌کنند و لازم است متحدتر از همیشه باشند.

من دست هوادارانمان را می‌بوسم که در سرما و گرما حمایت بی‌نظیری از پرسپولیس انجام می‌دهند و با حمایت آنها باز هم ما موفق خواهیم شد. هواداران ما می‌دانند برخی چه فضایی درست می‌کنند تا پرسپولیس نتیجه نگیرد اما ما با کمک هواداران باز به اوج برمی‌گردیم. پرسپولیس بازی های سخت خود را انجام داده و حتی مقابل شهرخودرو و تراکتور می‌توانست بازنده نباشد اما به هر حال اینها از اتفاقات فوتبال است.

مدیرعامل پرسپولیس در ادامه واکنش خود به صحبت‌های فتحی افزود: میلیچ ناظر مسابقه را هول داده و به دلیل هول دادن یک مقام رسمی فقط یک جلسه محروم شد اما اگر این کار را یک بازیکن پرسپولیس در سال ۷۳ انجام میداد آقای فتحی او را حداقل ۶ جلسه محروم می‌کرد. مواردی داریم که بخاطر هل دادن داور، بازیکن پرسپولیس چند جلسه و ماه محروم شده. فتحی اطلاعات غلطی به هواداران تیمش می‌دهد و با این اطلاعات غلط می‌خواهد فرافکنی کرده و می‌تواند علیه پرسپولیس جو را سنگین کند.

پرسپولیس ۴۰ میلیون بابت شعار هواداران و ۸ میلیون بابت سوء رفتار تیمی جریمه شد اما آقایان به دروغ می‌گویند چرا پرسپولیس هشت میلیون جریمه شده و بر اساس این صحبت‌ها فضا را ملتهب و متشنج می‌کنند که این رفتارها تاسف‌آور است. قطعا هواداران استقلال هوشیار هستند و می‌دانند که این صحبت‌ها انجام می‌شود تا سرپوشی روی این مشکلات باشگاه باشد. من دوست نداشتم درباره استقلال حرف بزنم اما مسئولان این باشگاه دست بردار نیستند و مدام در خصوص پرسپولیس حرف می‌زنند.

حتی ما به رفتار زشت مسئولان این باشگاه در شهرآورد واکنشی نشان ندادیم اما اگر از این به بعد علیه پرسپولیس حرف بزنند مطمئنا جواب آنها را مثل خودشان خواهیم داد. شما دیدید بنده با وجود اظهار نظر در همین مصاحبه آن هم درباره شهرآورد اسمی از نفرات حریف نبردم چون می دانم این کارها و تلاش برای محروم کردن یک بازیکن با اسم بردن درست نیست. کاری که مسئولان استقلال ابایی از آن ندارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *