جزئیات احتمالی از قیمت‌گذاری بنزین جزئیات احتمالی از قیمت‌گذاری بنزین | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جزئیات احتمالی از قیمت‌گذاری بنزین

جزئیات احتمالی از قیمت‌گذاری بنزین

روزنامه قانون نوشت: هرسال با نزديك شدن به فصل بودجه موضوع افزايش قيمت‌ حامل‌هاي انرژي از سوي دولت مطرح مي‌شود اما در دو سال گذشته به دليل شرايط اقتصادي و وضعيت معيشت مردم، مجلس با افزايش قيمت بنزين موافقت نكرده است.

در حال حاضر نيز كه به بودجه ۹۸ نزديك مي‌شويم باز‌هم به نظر مي رسد كه دولت اين موضوع را به ميان بياورد.  نكته اي كه در اين ميان وجود دارد اين است كه در حال حاضر شرايط معيشت مردم بسيار سخت و طاقت فرساست و از طرفي افزايش قيمت بنزين و حامل‌هاي انرژي بر قيمت ساير كالاها نيز موثر خواهد بود.

اين روزها زمزمه‌هايي شنيده مي‌شود كه مساله سهميه‌بندي و همچنين افزايش قيمت سوخت در حال طي فرآيند نهايي خود است. اين طور كه به نظر مي‌رسد اجرايي شدن اين طرح در آينده‌اي نزديك چندان دور از انتظار نيست.

طبق گفته نمايندگان مجلس اگر مصرف بنزین همچنان بالا رود و قاچاق نیز ادامه داشته باشد دولت در این زمینه باید تصمیماتی بگیرد. البته نمايندگان گفته‌اند كه اكنون سهمیه بندی بنزین در دستور کار نیست، اما به عنوان یک فرض احتمالش وجود دارد.

در خصوص موضوع افزايش قيمت بنزين علي مطهري، نماينده مجلس شوراي اسلامي گفت: هنوز برنامه‌ريزي مشخصي براي افزايش نرخ سوخت در كشور انجام نشده و جلسات در اين زمينه در حال برگزاري است.

وی گفت: به نظر مي‌رسد كه در صورت تصميم‌گيري براي افزايش قيمت سوخت تصميمات به گونه‌اي گرفته شود كه مصرف بنزين تا ۶۰ ليتر در ماه با قيمت هر ليتر ۱۰۰۰ تومان و از ۶۰ ليتر تا ۱۲۰ ليتر به قيمت هرليتر دو تا سه هزار تومان و بالاي ۱۲۰ ليتر به قيمت هر ليتر ۵۰۰۰ تومان فروخته شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  «دی کاپریو» با مدل ۲۰ ساله ازدواج می‌کند

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *