جزئیات پیام نفتی خطرناک روسیه به ایران جزئیات پیام نفتی خطرناک روسیه به ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جزئیات پیام نفتی خطرناک روسیه به ایران

جزئیات پیام نفتی خطرناک روسیه به ایران

برترین‌ها: رضا زندی خبرنگار انرژی در حساب شخصی خود در توییتر نوشت: ‏پیام خطرناک روسیه به تهران!

میخاییل اولیانوف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی وین، در پاسخ به توئیت کاظم غریب‌آبادی، نماینده ایران، به نوعی این خواسته را به تهران رسانده که بعد از رفع تحریم ها و احیای صادرات نفت، ایران باید به طرح محدودیت تولید نفت اوپک+ بپیوندد.

میخایل اولیانوف نوشته است: “یک پیام مهم. امیدواریم که پس از لغو تحریم‌ها درباره ایران و احیای صادرات نفت این کشور، تهران به تلاش‌های اوپک پلاس برای حفظ ثبات بازار جهانی نفت بپیوندد.”

جزئیات پیام نفتی خطرناک روسیه به ایران

این درحالیست که ایران همواره تاکید کرده است که پس از لغو تحریم ها،تا رسیدن به آمار تولید نفت قبل از تحریم ها، هیچ محدودیتی را نمی پذیرد.

ایران بعد از لغو تحریم ها باید بتواند به میزان این سالها که از بازار نفت بیرون بوده، نفتش را بدون محدودیت تولید و صادر کند. آنها هم که جای ایران را در این سال ها پر کرده اند (روسیه، عربستان، عراق، …) باید از تولیدشان کم کنند

‏غریب آبادی در توئیت خود نوشته بود: “ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به پیام تبریک محمد سانوسی بارکیندو، دبیرکل اوپک، از دبیرخانه این سازمان به‌خاطر تلاش‌هایش برای حفظ ثبات در بازار جهانی نفت در طول ٢سال اخیر قدردانی کرده و برای او و همکارانش آرزوی موفقیت کرد.

‏من نمی دانم نماینده روسیه چطور از توییت نماینده ایران، چنین برداشت محدودیت آفرینی در مورد ایران کرده است. اما بعنوان یک روزنامه نگار مستقل از نماینده ایران می خواهم پاسخ قاطعی به نماینده روسیه دهد. ابراهیم رئیسی در دیدار با دبیرکل اوپک هم موضع ایران برای بازگشت به بازار نفت ‏و نپذیرفتن هیچ محدودیتی تا رسیدن به تولید وصادرات نفت به میزان قبل از تحریمها وجبران این سالها را قاطعانه بیان کند.وگرنه حتی اگر ایران بتواند تحریم را بردارد در گردابی که هم اینک امواجش را بلند کرده اند گیر می افتد.این موضع نماینده روسیه می تواند منافع آتی ایران را تهدید کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  بیزینس ابربدهکار بانکی از داخل زندان؟

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *