خاتمی: بدحجابی و شل‌حجابی را منکر می‌دانیم خاتمی: بدحجابی و شل‌حجابی را منکر می‌دانیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / خاتمی: بدحجابی و شل‌حجابی را منکر می‌دانیم

خاتمی: بدحجابی و شل‌حجابی را منکر می‌دانیم

خبرگزاری ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی گفت: امروز یکی از مشکلات ما فساد اقتصادی است. هیچ کس منکر این امر نیست. فساد اقتصادی شامل اختلاس، سوءاستفاده‌ها، گران‌فروشی‌ها و احتکارها است.

ما بی‌حجابی، بدحجابی و شل‌حجابی را منکر می‌دانیم اما این‌ موارد نیز منکر بزرگی هستند. برخورد ریشه‌ای با این منکرات با حضور قوی امر به معروف و نهی از منکر میسر است.

امام جمعه موقت تهران که در آیین نکوداشت شهدای امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی در حرم مطهر رضوی، اظهار کرد: ما تاریخ زندگی امامان را بی‌شهادت نمی‌بینیم. تمام آیات قرآن قابل تامل بوده و ادبیات آن راجع به شهادت نیز همین‌گونه است.

وی با بیان اینکه ادبیات ما نسبت به شهدا باید ادبیات قرآنی باشد، عنوان کرد: ادبیات قرآنی بیان می‌کند که شهیدان را مرده معمولی نپندارید، آن‌ها برگزیدگان خدا هستند. مستحب است که افراد زمانی که به مقبره شهدا می‌روند با وضو باشند زیرا این مقبره، معمولی نیست و مزار ملائکه خدا است که به این مکان نظر دارند.

خاتمی افزود: قرآن و اهل‌بیت برای شهدا سنگ تمام گذاشتند و شهدا نیز ارزش شهادت را خوب می‌دانند. پدران، مادران، برادران و فرزندان شهدا باید خوشحال باشند که هم در این عالم و هم در آن عالم، سرمایه دارند. شفاعت شهید نیز برای ۷۰ نفر از اهل بیتش قبول می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر نماد غیرت دینی است، تصریح کرد: سلامت نظام و انقلاب ما مدیون احیای این فریضه است. امام(ره) بعد از اینکه به آمدند، فرمودند که ما وزارت امر به معروف و نهی از منکر را تشکیل می‌دهیم. امر به معروف و نهی از منکر نظارت همگانی است. تجربه نشان داده زمانی که مردم وارد صحنه شوند، گره را باز می‌کنند.

حتما بخوانید:  اعلام ۱۰ نامزد نهایی بهترین بازیکن فوتبال جهان

وی ادامه داد: سال ۶۰، سال ترور منافقان جنایتکار و داعش‌های وطنی بود. منافقین ۱۷ هزار نفر را مظلومانه به شهادت رساندند که این ۱۷ هزار نفر رزمنده، مسلح و نیروی نظامی نبودند. منافقین با ورود مردم به صحنه از بین رفتند. پدرانی بودند که فرزند منافق خود را لو دادند.

سیداحمد خاتمی گفت: شهدای امر به معروف و نهی از منکر با شهادت خود به امر به معروف و نهی از منکر عزت دادند و مسئولیتی مضاعف بر دوش مسئولان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و نظام گذاشتند تا دغدغه امر به معروف و نهی از منکر را داشته باشند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *