خانواده قربانیان ۷۵۲: متهمان را علنی محاکمه کنید خانواده قربانیان ۷۵۲: متهمان را علنی محاکمه کنید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / خانواده قربانیان ۷۵۲: متهمان را علنی محاکمه کنید

خانواده قربانیان ۷۵۲: متهمان را علنی محاکمه کنید

جماران: جمعی از خانواده های قربانیان سقوط هواپیمای اوکراینی با انتشار متنی ضمن تأکید بر محاکمه عوامل اصلی این حادثه، با اشاره به تماس دفتر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با برخی از خانواده ها در مورد پرداخت غرامت و ردّ این پیشنهاد نوشتند: «خانواده های داغدار در این مقطع خواسته های روشنی را خطاب به مسئولان قضایی مطرح می نمایند».

درخواست خانواده های قربانیان سقوط هواپیما: دادگاه متهمان را علنی برگزار کنید

در بخشی از این نامه آمده است:

بر اساس ابلاغیه های یکسانی که برای خانواده های داغدار ارسال شده، برای ۱۰ نفر از متهمان قرار جلب و برای بقیه قرار منع تعقیب صادر شده، لااقل نام هر دو گروه را برای خانواده های داغدار و وکلایشان مشخص کنید؛

دسترسی آزادانه به پرونده را برای وکلای خانواده ها فراهم آورید؛

دادگاه متهمان را علنی و با حضور خانواده های داغدار و وکلای آنها برگزار کنید؛

تنها اولویت خانواده های داغدار، دادخواهی عزیزان مظلومشان است، هرگونه موضوع دیگر از جمله غرامت، می بایست پس از ختم رسیدگی عادلانه و مجازات آمران و عاملان این فاجعه در هر سطحی که باشند، مطرح شود.

در بخش دیگری از این متن که ” درد دل خانواده های قربانیان سرنگونی هواپیمای اوکراینی ” خوانده شده، می افزاید: خانواده های قربانیان بی گناه  دلسوخته و بینهایت مظلومند و برای احقاق حقوق پایمال شده خود و عزیزانشان به یاری آزادگان عدالت خواه سخت محتاجند. آیا وقت آن نرسیده است که از میان خیل عظیم گروههای مرجع، هنرمندان، اصحاب رسانه، مدافعان حقوق بشر، قضات و وکلای دادگستری، اقشار مردم به یاری این خانواده های مظلوم بشتابند؟

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حمله نماینده زاهدان به سازمان بهداشت جهانی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *