خطر بیخ گوش زمین؛ دلهره در میان کاربران ایرانی خطر بیخ گوش زمین؛ دلهره در میان کاربران ایرانی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / خطر بیخ گوش زمین؛ دلهره در میان کاربران ایرانی

خطر بیخ گوش زمین؛ دلهره در میان کاربران ایرانی

برترین‌ها: بر اساس گزارش‌ها موشک حامل ماژول مرکزی ایستگاه فضایی چین از کنترل خارج شده و در حال سقوط به زمین است اما مشخص نیست در کجا فرود خواهد آمد. همزمان کاربران ایرانی در فضای مجازی به این رخداد واکنش نشان دادند.

فارس به نقل از خبرگزاری «اسپوتنیک» نوشت: «وانگ ونبین» سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست روزانه خود به نگرانی‌ها درباره احتمال فرود کنترل نشده موشک چینی روی زمین پرداخت.

نخستین تصویر از موشک چینی در حال نزدیک شدن به زمین

خطر بیخ گوش زمین؛ موشک چین کجا سقوط می‌کند؟

وی در این خصوص گفت اغلب بقایای موشک «لانگ‌مارچ ۵ بی» با ورود به جو زمین می‌سوزد و خطر آن برای هواپیماها یا اجسام روی زمین بسیار کم است.

وی اظهار داشت: طرف چینی از نزدیک وضعیت موشک را که در حال وارد شدن به جو است، دنبال می‌کند. طبق اطلاعات من، پرتابگر از ماده خاصی طراحی شده که اغلب بقایای آن با ورود به جو می‌سوزد. تهدید برای ناوبری هوایی و اجسام روی زمین بسیار کم است.

اسپوتنیک به نقل از ارتش آمریکا گزارش داد موشک نهم مه (۱۹ اردیبهشت) بر فراز ترکمنستان وارد جو زمین خواهد شد.

پیشتر هم منابع خبری گزارش دادند احتمال سقوط بقایای موشک فضاپیمای چینی به مناطق مسکونی زمین کم است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد با آن که احتمال دارد این موشک ۲۱ تنی در مناطق مسکونی سقوط کند، احتمال بیشتر این است که چنین اتفاقی رخ ندهد، زیرا بخش اعظم سطح زمین را آب تشکیل می‌دهد و بخش زیادی از زمین‌های موجود در کره زمین بایر هستند.

یک کارشناس مسائل فضایی در گفت‌وگو با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» هم گفت خطر ایجاد خسارت به دلیل سقوط این موشک، «بسیار اندک» است.

حتما بخوانید:  واکنش روزنامه‌های ورزشی به درگذشت شماره ۲۵

این خبرگزاری نوشته بود، هنوز مشخص نیست این موشک به کدام نقطه زمین اصابت خواهد کرد. محل دقیق سقوط اصابت بقایای این موشک، ساعاتی قبل از بازگشت به جو زمین مشخص خواهد شد.

«جاناتان مک‌داول» اخترشناس در مرکز ستاره‌شناسی هاروارد-اسمیتسونیان به شبکه خبری سی‌ان‌ان گفت سرعت حرکت این موشک ۱۸۰۰۰ مایل در ساعت است که به معنی آن است که هر گونه تغییر کوچک در مدار آن در مسیر حرکتش تغییر محسوس ایجاد خواهد کرد.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داده بر اساس مدار فعلی این موشک می‌توان انتظار داشت بقایای آن در نیویورک، مادرید، پکن و حتی جنوب شیلی یا نیوزلند سقوط کند.

چین چندی پیش بخش اصلی نخستین ایستگاه فضایی دائمی خود را با این موشک به فضا پرتاب کرد. قرار بود موشک لانگ‌مارچ ۵ بی در نقطه‌ای که از قبل طراحی شده و در اقیانوس فرود بیاد، اما برخی کارشناسان درباره احتمال فرود کنترل نشده آن هشدار داده‌اند.

واکنش کاربران فضای مجازی در این رابطه را بخوانید: 

خطر بیخ گوش زمین؛ ابهام در سقوط موشک چینی

خطر بیخ گوش زمین؛ ابهام در سقوط موشک چینی

خطر بیخ گوش زمین؛ ابهام در سقوط موشک چینی

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *