داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم

داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم

خبرگزاری فارس: محمدرضا داورزنی در خصوص نتایج تیم ملی والیبال کشورمان اظهار داشت: قبل از هر چیز احترام می‌گذارم به احساسات پاک مردم شریف ایران نسبت به والیبال.

وی افزود: استراتژی که فدراسیون برای حضور در المپیک به کار برد، برای این بود که بتواند به یک ترکیب مناسب برسد و باعث شود که مردم از تیم ملی خود در مسابقات لیگ ملت ها بازی خوب ببینند اما متاسفانه از عهده این کار بر نیامدیم. من از همه مردم عذرخواهی می‌کنم و قول می‌دهم که تلاش خود را تا فرصت باقی مانده به المپیک انجام دهیم تا نقاط ضعفی که مردم در جریان مسابقات لیگ جهانی شاهدش بودند را برطرف کنیم.

داورزنی: از مردم ایران عذرخواهی می‌کنم

رئیس فدراسیون والیبال خاطرنشان کرد:صحبت های همه کارشناسان را که دلسوزانه برای تیم بحث می‌کردند را شنیدم. قطعا این نیست که آلکنو دور از دسترس باشد چون تمام نکات به او منتقل خواهد شد و پاسخگوی تصمیمات و اقداماتی که در مسابقات انجام داده خواهد بود. در این فرصت کم نمی‌توانستیم به تکنیک بازیکنان بپردازیم و بازیکنانی که انتخاب شدند به جز جواد کریمی که با تاخیر به تیم اضافه شد و باید از ابتدا همراه تیم بود بقیه افراد در پست های مختلف جزء بهترین های ما بودند. تنها تیمی که از لحاظ بازیکن و مربی تغییرات جدی به همراه داشت، تیم ایران بود.

وی افزود: ما هم به آلکنو گفتیم که در این مدت می‌خواهیم به تیم ملی ما شناخت پیدا کنی.یک مربی عملکرد بازیکنان را به لحاظ اعداد و آمار مورد تجزیه و تحلیل قرا می‌دهد و او هم این کار را کرد و دقیقا می‌دانست که بازیکنان در چند سال اخیر در رقابت های مختلف جهانی چه عملکردی داشتند. بر مبنای این موضوع امسال یک تعدادی بازیکن جدید مثل میثم صابری، صابر کاظمی، بردیا سعادت که در ترکیب قرار گرفتند و همین اتفاق فرصتی برای آلکنو که از آن ها بازی بگیرد. این مربی بعضی اوقات اصرار داشت که یک بازیکن در ترکیب بماند تا بتواند شرایط خود را بهبود بخشد.

حتما بخوانید:  کنایه رشیدپور به ارائه لیست اموال یامین‌پور

داورزنی که با رادیو ورزش صحبت می کرد خاطرنشان کرد: ما چند بازی مهم در پیش داریم. سه بازی جدی در ابتدای کار در المپیک داریم که ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود. مربی باید بتواند به آن ترکیبی که می‌خواهد با لهستان، ژاپن، ایتالیا و یا کانادا برسد تا از مصاف آن ها گذر و از این مرحله از المپیک عبور کند. این موضوع برای الکنو بسیار مهم است که در دریافت که ضعف عمده ما است از بازیکنانی که سرویس های پر قدرت می‌زنند استفاده کند و از آن مرحله به مرحله بعد برسد.این مربی باید به بازیکنانی همچون اسفندیار و شریفی فرصت می داد. از طرف دیگر وضعیت امیر غفور به گونه ای بود که از ابتدای بازی ها امکان استفاده از این بازیکن وجود نداشت و به دستور پزشک که از متخصصان فن بود نمی‌توانستیم از او استفاده کنیم، تا اینکه او به مرحله ای رسید که پزشکان اجازه حضور او را در بازی ها دادند و در این مرحله آلکنو یک بازی به او داد که بتواند بازی کند.

رئیس فدراسیون والیبال کشورمان اظهار کرد: بیش از هر فرد دیگری بازیکنانی که برای والیبال کشور زحمت کشیدند از این باخت بسیار ناراحت هستند و تمامی تلاش خود را کردند که انتظارات را برآورده کنند. هیچ مشکلی در تیم نبود و تمام ناراحتی بچه ها این بود که نمی‌خواستند نتیجه بدی را کسب کنند. تعدادی از بازیکنان ما جدید بودند که برای اولین بار در سطح جهانی بازی می‌کردند. بعضی اوقات بازیکن خوب ما مثل سعید معروف پاس هایی که می‌داد منجر به اشتباه بقیه می‌شد و کسی انتظار نداشت که از این دست اتفاقات رخ دهد و هماهنگی بین تیم و بین دو نسل کار دشواری بود. برخی صحنه ها فوق العاده بود و یک هماهنگی آرمانی بین تیم ایجاد می‌شد و گاهی اوقات هم ناهماهنگی بسیار مشهود بود. قطعا بعد از برگشت آلکنو کنفرانس خبری خواهیم داشت تا به همه سوالات پاسخ دهد.

حتما بخوانید:  فکری به بازیکنان: می‌روم تا پول بگیرید!

داورزنی عنوان کرد: یک تعدادی از بازیکنان ما در لیگ داخلی خیلی خوب کار می‌کنند ولی در مقابل تیم های قدرتمند دنیا تحت فشار قرار می گیرند. یک بازیکن وقتی یک یا دو بار دفاع می‌شود روحیه خود را از دست می‌دهد و اگر در این مرحله به هم بریزد بهتر از این است که در المپیک دچار آشفتگی شود. آلکنو باید می‌دید که بچه ها در شرایط مختلف چه عملکردی از خود نشان می‌دهند و این ها مسائلی است که باید از دل این بازی ها و به آن تعداد از بازیکنانی که قرار هست در المپیک بازی کنند برسیم. تمام تلاش کادر فنی و فدراسیون این است که در زمان باقی مانده بسیاری از نواقص را برطرف کنیم. من به عنوان خادم مردم این قول را می‌دهم که مجدد امید و نشاط را در دل مردم زنده کنیم.

رئیس فدراسیون والیبال گفت: سعی می‌کنیم ترکیب نهایی تیم ملی را در هفته آتی اعلام کنیم. این موضوع به وضعیت سلامتی بازیکنان بستگی دارد چون به هر حال بازیکنی مثل جواد کریم که آسیب دیدگی داشت و از زمانی که تیم رفته بود در حال درمان است و بازیکنان دیگری هم که در تهران مشغول تمرین هستند احتمالا بعد از بررسی های مختلف از ترکیب تیم حذف یا به ترکیب اضافه شوند.

داورزنی همچنین از تشکیل یک کمیته تعیین وضعیت برای بررسی مجموعه توانمندی تیم هایی که می‌خواهند در لیگ برتر حضور داشته باشند، خبر داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *