در ایران؛ باید دستتان را ببوسم تا سفر نروید در ایران؛ باید دستتان را ببوسم تا سفر نروید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / در ایران؛ باید دستتان را ببوسم تا سفر نروید

در ایران؛ باید دستتان را ببوسم تا سفر نروید

فارس: وزیر بهداشت تاکید کرد: در سفر فرد ناقل ویروس جهش یافته را به سایر نقاط منتقل می‌کند؛ در نتیجه التماس و خواهش می‌کنم که مردم به سفر نروند.

سعید نمکی وزیر بهداشت گفت: در دعاهایم همیشه از خدا خواستم که در این مسیر شرمنده شهدای مدافع سلامت، رهبر انقلاب و مردم نباشیم و خدارا شاکریم که در نظر سنجی‌ها برآورد مردم مثبت است.

وزیر بهداشت عنوان کرد: این پیروزی را به همه عزیزانی که در این یک سال تلاش کردند تبریک عرض می‌کنم. برخی رسانه‌ها و خبرنگاران تا مرز کتک خوردن پیش رفتند و من از این موضوع حیرت کردم گرچه ما از برخی مردم کم مهری دیدیم. روز ۱۳ نوروز که هیچ ایرانی در خانه نمی‌ماند با تقاضای ما در منزل ماندند.

*قتل عام کرونا در انگلیس و آمریکا

نمکی افزود: یکی از دستاوردهای بزرگ طرح شهید سلیمانی بود و هدف‌گذاری ما زودتر از آنچه برآورد کرده بودیم حاصل شد. اروپا و آمریکا شاهد مرگ‌های بالای سه رقمی بودند و این بیماری در این کشورها قتل عام راه انداخت اما به برکت طرح شهید سلیمانی کشورآرام از کنار این بیماری عبور کرد.

وزیر بهداشت: باید دستتان را ببوسم تا سفر نروید

وی ادامه داد: یک ماه قبل به همکارانم گفتم خود را برای یکی از سخت‌ترین ایام مدیریت کرونا که ویروس جهش یافته است آماده کنید. وقتی نظامی مثل نظام محکم بهداشت و درمان انگلیس به زانو در آمد نشان داد که این ویروس طوفان به پا خواهد کرد، من از همکاران خواستم خود را برای دوره سخت آماده کنند و من همه ابعاد را به آنها گفتم. گفتم که این ویروس به مراتب سرسخت‌تر از ویروس قبلی است و بیش از ۴۸ ساعت الی ۷۲ ساعت بیشتر به شما وقت نمی‌دهد و بیمار را درگیر می‌کند.

حتما بخوانید:  عجیب؛ پایه پل تاریخی جاجرود به سرقت رفت

*وزیر بهداشت باید دست ببوسد که به درخواستش عمل شود

نمکی توضیح داد: به عنوان وزیر تقاضا کردم که بحث سفر را منتفی کنیم و از مردم تقاضا کنیم که مردم همراهی کنند؛ هرچند مردم روزهای سختی را گذرانده‌اند و از دیدن بزرگترها محروم مانده‌اند و مردم مشتاق‌تر از قبل هستند که به سفر بروند اما اطمینان دارم که مردم می‌دانند که هر آمد و شد به معنای شیوع بیماری است، از سفر رفتن پرهیز می‌کنند.

وی یادآور شد: در سفر فرد ناقل ویروس جهش یافته را به سایر نقاط منتقل می‌کند و التماس کردیم که سفر نباشد، وزیر بهداشت باید دست ببوسد، پا ببوسد و التماس کند که به درخواستش عمل شود. انتظار ما این است که به عرایض دلسوزانه وزیر بهداشت توجه شود.

وزیر بهداشت بیان داشت: وقتی مردم جا به جا می‌شوند و جمعیت مواج است اجرای طرح سخت است اما در جمعیت ساکن و غیر مواج مدیریت بسیار ساده‌تر خواهد شد؛ به همین دلیل التماس و خواهش می‌کنم که مردم به سفر نروند و اگر به سفر بروند ضرر می‌کنند و خدا نکند که چند خوزستان در آن واحد خلق کنیم، اگر چند خوزستان دیگر شکل گرفت نمی‌توان روی تاب آوری نظام سلامت قسم خورد.

* تاب آوری نظام سلامت به شدت کم شده است

نمکی تصریح کرد: امروز در کشور روزانه ۱۰۰ هزار تست کرونا انجام می‌شود و در زخوستان روزانه ۲۰ هزار تست کرونا انجام می‌شود که کار بزرگی است. از ۷۸۳ هزار تستی که در خوزستان انجام شد من گفتم میزان کارایی تست سریع با پی سی آر نیز بررسی شد که ۸٫۷ درصد از تست‌های سریع منفی مثبت بودند. ما باید از ظرفیت تست سریع استفاده کنیم اما نمی‌توان جای تست پی سی ار را با تست سریع عوض کنیم. اولین و برنده‌ترین سلاح در این طرح جدید تست کرونا است. پس از تشخیص نباید بیمار رها شده داشته باشیم و این قسمت اصلی مدیریت بیماری است.

حتما بخوانید:  پیروزی رئال، بایرن، یونایتد و یووه در لیگ قهرمانان

وزیر بهداشت افزود: در تاریخ دهم دی از روسا خواستم با کم شدن موارد تست‌ها کم نشود و پیوند بین خود و بسیج را کم نکنند و از ظرفیت و سرمایه اجتماعی بسیج نگهداری شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *