دستور بایدن برای لغوِ منعِ سفر ایرانی‌ها به آمریکا دستور بایدن برای لغوِ منعِ سفر ایرانی‌ها به آمریکا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دستور بایدن برای لغوِ منعِ سفر ایرانی‌ها به آمریکا

دستور بایدن برای لغوِ منعِ سفر ایرانی‌ها به آمریکا

خبرگزاری فارس: «جنیفر ساکی» سخنگوی کاخ سفید در دولت جدید آمریکا به ریاست «جو بایدن» بامداد پنجشنبه اولین نشست خبری این دولت را برگزار کرد.

ساکی با اشاره به دستورات اجرایی که بایدن ساعتی پیش امضا کرد، گفت: «رئیس‌جمهور بایدن به منع مهاجرتی از کشورهای مسلمانان (از جمله ایران) و تبعیض دینی پایان داد. او لایحه تغییر قوانین مهاجرتی را به کنگره ارسال کرد».

منعِ مسافرت ایرانی‌ها به آمریکا لغو شد

وی ادامه داد: «بایدن، آمریکا را به توافق اقلیمی پاریس بازگرداند… با دستور رئیس‌جمهور، از امروز همه کسانی که قصد ورود به وسایل حمل‌ونقل عمومی، ساختمان‌های فدرال و مکان‌های عمومی را دارند باید ماسک تنفسی استفاده کنند».

سخنگوی کاخ سفید گفت که بایدن، دستور «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا مبنی بر «وضعیت اضطراری» در مرز با مکزیک که با هدف تأمین بودجه برای ساخت دیوار مرزی بود، لغو کرده است.

ساکی همچنین خبر داد که اولین تماس بایدن با سران کشورهای خارجی، روز جمعه با «جاستین ترودو» نخست‌وزیر کانادا خواهد بود و قرار است درباره تصمیم بایدن برای لغو طرح ساخت خط لوله انتقال گاز «کی‌اِستون» صحبت کنند.

وی در پاسخ به خبرنگاران درباره اینکه آیا اقدامات دولت بایدن برای مقابله با ویروس کرونا در ایالت‌های جمهوری‌خواه هم خواهد بود، تصریح کرد: «این همه‌گیری، هم بر دموکرات‌ها اثر گذاشته هم جمهوری‌خواهان، هم در ایالت‌های قرمز و هم در ایالت‌های آبی آسیب زده است… از جمهوری‌خواهان انتظار داریم که برای بسته کمکی درخصوص کرونا با ما همکاری کنند».

سخنگوی کاخ سفید ضمن اجتناب از ارائه پاسخ مستقیم به سوالی درباره اینکه آیا بایدن قصد دارد به توافق هسته‌ای با ایران بازگردد، گفت: «رئیس‌جمهور از ابتدا به تشدید محدودیت‌ها بر برنامه هسته‌ای ایران معتقد بوده است».

حتما بخوانید:  ماجرای غیراخلاقی ویدئویی که از ستاره اسکندری لو رفت

ساکی با بیان اینکه بایدن قصد دارد درباره موضوع ایران با شرکای آمریکا صحبت کند، افزود: « ایران باید به تبعیت از محدودیت‌های هسته‌ای قابل توجه ذیل توافق بازگردد تا بتوانیم در این زمینه پیشرفتی داشته باشیم».

وی در پاسخ به سوالی درباره اقدام بایدن درخصوص حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره در روز ششم ژانویه نیز اظهار داشت: «رئیس‌جمهور این موضوع را به اعضای کنگره واگذار کرده تا تصمیم مناسب را اتخاذ کنند».

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *