دفاع دو روزنامه از مانور ایران در مرز با آذربایجان دفاع دو روزنامه از مانور ایران در مرز با آذربایجان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دفاع دو روزنامه از مانور ایران در مرز با آذربایجان

دفاع دو روزنامه از مانور ایران در مرز با آذربایجان

روزنامه جمهوری اسلامی و کیهان در یادداشتی از برگزاری رزمایش ارتش در شمال غرب کشور درپی تحرکات اخیر آذربایجان دفاع کردند.

دفاع دو روزنامه از مناور نظامی ایران در مرز آذربایجان

روزنامه جمهوری اسلامی: کاملا بجاست

در بخشی از یادداشت این روزنامه آمده:

* برگزاری رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران در شمال غرب کشور که از دیروز شروع شده، هرچند با تأخیر انجام می‌شود ولی اقدامی ضروری و کاملاً بجاست.

* از میان این چند کشور، روسیه چون پدرخوانده جمهوری آذربایجان محسوب می‌شود، طبیعی است که خود را صاحب حق بداند هرچند در واقع حقی ندارد و فقط خوی سلطه‌طلبی تزاری است که در وجود آقای پوتین و سایر مسئولین این کشور حلول کرده و آنها را وادار به چنین اقدامات خلاف می‌کند. برای اثبات نادرست بودن لاف دوستی روسیه با جمهوری اسلامی ایران دلایل زیادی از گذشته‌های دور و نزدیک وجود دارد ولی همین مورد به روشنی می‌تواند این واقعیت تلخ را به اثبات برساند.

* حساب ترکیه و جمهوری آذربایجان به دلیل منافعی که در جابجائی مرزها دارند جداست. با اینکه جمهوری اسلامی ایران در جنگ قره‌باغ نسبت به جمهوری آذربایجان نظر مثبتی داشت، متأسفانه مسئولین این جمهوری نمک‌نشناسی کرده و درصدد سوء‌استفاده در مرزهای شمال غرب کشورمان هستند.

* امام جمعه اردبیل که در این ماجرا مواضع مبهم و دوپهلوئی دارد، لازم است موضع خود را شفاف نماید.

* ملت ایران با ملت جمهوری آذربایجان سابقه دوستی و برادری دیرینه‌ای دارد. ما با این مردم خوب هیچ مشکلی نداریم ولی لازم است با زیاده‌خواهی‌های مسئولین جمهوری آذربایجان برخورد شود.

کیهان: ایران حق دارد توطئه آذربایجان را خنثی کند

این روزنامه نوشت:

* مگر نه این است که دولت آذربایجان می‌گوید پهپادها و نیروهای اسرائیلی در جنگ اخیر جمهوری آذربایجان با جمهوری ارمنستان حضور داشته‌اند؟ مگر نه این است که اسرائیلی‌ها با صراحت از جمهوری آذربایجان به «لبنان اسرائیل» یاد کرده‌اند؟

حتما بخوانید:  واکنش متفاوت آقای سرمربی به عصبانیت رونالدو

* بسیار خوب! پس از آنجا که صحبت از شکل‌گیری یک تهدید امنیتی قطعی علیه جمهوری اسلامی است، ایران حق دارد بدون هماهنگی با جایی و یا با فردی، کانون توطئه علیه خود را از کار انداخته و با آن مقابله کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *