دلارِ ۲۸هزارتومانی را به اسم که بنویسیم؟! دلارِ ۲۸هزارتومانی را به اسم که بنویسیم؟! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دلارِ ۲۸هزارتومانی را به اسم که بنویسیم؟!

دلارِ ۲۸هزارتومانی را به اسم که بنویسیم؟!

غلامرضا بنی‌اسدی در کانال تلگرامی باران کویر نوشت:

پیشتر‌‌ها هم نوشته بودم که بازار نه اصولگراست نه اصلاح‌طلب و نه اعتدالی و نه هیچ چیز دیگر. بازار، بازار است، با نبضی حساس که همه چیز را زودتر احساس و حتی ادراک می‌کند!

این هم حرف منِ اقتصاد نخوانده که بارها اعتراف کرده که اقتصاد نمی‌داند نیست که این بار از قلم محسن افشاری خواندم این گزاره را که “بازار نه اصولگراست نه اصلاح‌طلب” آن هم با این توضیح که؛ “تجربه‌ سال‌‌ها خبرنگار اقتصادی بودن به من می‌گوید راستگو و آینده‌نگرترین پدیده در ایران ‎بازار است.

دلارِ ۲۸هزارتومانی را به اسم که بنویسیم؟!

اگر پیوستن به ‎سازمان شانگهای قرار باشد اقتصاد را سر و سامان بدهد باید بازار ‎طلا و سکه و ‎ارز نزولی شود و بورس به سرمایه‌گذاران روی خوش نشان دهد” اما چنین نیست و اکنون که دلار مرز ۲۸ هزار تومان را پشت سر می‌گذارد می‌توان خیلی چیز‌‌ها را فهمید.

لازم نیست به قلم آید. نگفته و ننوشته پیداست که بازار، توصیه نمی‌پذیرد، دستور را برنمی تابد و راه خود را می‌رود. حتی به موج آفرینی‌های رسانه‌ای هم چندان کار ندارد.

به یادداریم و ثبتِ دفتر هم هست که تا پیش از این حضرات اوضاع بازار و وضع معیشت را به انتخابِ مردم ربط می‌دادند و نتیجه انتخابِ بدِ خودِ مردم می‌دانستند اما حالا که به پندار دوستان، بهترین انتخاب رقم خورده است، باید پرسید چرا باز شاهد وضعیتی هستیم که بودیم؟

بپذیریم که تا شرایط بهتر نشود، رفتن و آمدن افراد تأثیر چندانی ندارد. بازار راه خود را می‌رود و جامعه هم از همین قاعده تبعیت می‌کند. پیامد‌های اقتصادی- اجتماعی و فرهنگی خود را هم دارد.

حتما بخوانید:  تصاویری از کنسرت خواننده زن سوری در عربستان

تا وقتی به جای توجه به این ظرایف، به همه چیز و همه کس نگاه جناحی داشته باشیم، چیزی تغییر نخواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *