دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد

دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد

وبسایت «ورزش سه» از نقایصی که بر طبق آن‌ها کمیته بدوی حرفه‌ای سازی دو باشگاه پرسپولیس و استقلال را فاقد صلاحیت دریافت مجوز لیگ قهرمانان آسیا دانسته، رونمایی کرده است.

این اسناد مربوط به زمانی است که دپارتمان حرفه‌ای سازی مدارک بارگذاری شده از سوی باشگاه‌ها در وبسایت کمیته مستقل کنترل ورود ای اف سی را بررسی کرده و نقایص این مدارک را به کمیته استیناف گزارش داده است.

در این اسناد سه صفحه‌ای که به دست “ورزش سه” رسیده ایرادات شکلی و محتوایی مختلفی به مدارک پرسپولیس و استقلال وارد شده که از جمله آن می‌توان به بارگذاری بدون امضای مدیرعامل و هیئت مدیره، بروز نبودن، فاقد مُهر بودن، جعل و فتوشاپ و از همه مهم‌تر مسائل حسابرسی مالی و بحث مالکیت مشترک است.

نکته مهم اینکه باتوجه به ایرادات گرفته شده، به نظر می‌رسد فرصت سه ماهه که کمیته استیناف به پرسپولیس و استقلال داده، مورد تایید ای اف سی نبوده و به این ترتیب می‌توان گفت که از مهر ماه اخیر، حذف سرخابی ها از لیگ قهرمانان مسجل شده بود.

دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد

در این اسناد نکته عجیب و غریبی هم درباره مالکیت پرسپولیس و استقلال وجود دارد که بر اساس آن، ۹۸ درصد از مالکیت سرخپوشان و ۹۷.۵ درصد از مالکیت باشگاه آبی پوش، در اختیار وزارت ورزش بوده و باقی آن در اختیار اشخاص قرار داده است.

همچنین، نکته حائز اهمیت تایید مدارک باشگاه گل‌گهر و ارسال آن به کمیته حرفه‌ای سازی ای اف سی و رد آن به دلیل نقص یک مدرک مهم (بدهکاری به مربی) پس از بررسی مدارک از سوی شرکت آلمانی مشاور ای اف سی (بالیمپیک) بوده است. همچنین شرکت بالیمپیک، پس از بررسی دقیق مدارک بارگذاری شده، ایرادات به مراتب بیشتری از آنچه که کمیته حرفه‌ای سازی داخلی از این باشگاه گرفته، به مدارک بارگذاری شده وارد کرده است.

حتما بخوانید:  ابراز امیدواری مهناز افشار برای بازگشت به ایران

دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد

مدارک باشگاهی برای ارسال به کمیته مستقل کنترل ورود ای اف سی در سه گرید A,B,C تقسیم بندی شده که نقص مدارک در گرید A به معنای قطعیت عدم صلاحیت تیم‌ها برای دریافت مجوز حرفه‌ای سازی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیاست که هر دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به دلیل بدهکاری و عدم ارسال صورت‌های مالی، صلاحیت دریافت مجوز حرفه‌ای سازی را نداشته و از همان ابتدا حذفشان قطعی و فعالیت‌های بعدی تنها می‌توانسته به حل مشکلات آنها برای حضور در فصل بعدی رقابت ها (۲۰۲۳-۲۰۲۴) کمک کند.

دلایل اصلی حذف استقلال و پرسپولیس رونمایی شد

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *