دنیرو، دنزل واشنگتن و… در آخر هفته تلویزیون دنیرو، دنزل واشنگتن و... در آخر هفته تلویزیون | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دنیرو، دنزل واشنگتن و… در آخر هفته تلویزیون

دنیرو، دنزل واشنگتن و… در آخر هفته تلویزیون

خبرآنلاین: پنجشنبه و جمعه این هفته، فیلم‌هایی چون «حصارها» به کارگردانی دنزل واشنگتن، «سرزمین موعود» ساخته گاس ون سنت و «تسخیر ناپذیر» کار برایان دی پالما از تلویزیون پخش خواهند شد.

خارجی‌های سرشناس، ایرانی‌های گمنام

در تعطیلات آخر این هفته، ۸ فیلم سینمایی ایرانی و ۱۵ اثر خارجی از شبکه‌های تلویزیونی به نمایش درمی‌‌آیند.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «حصارها»، «پروانه خورشید»، «کلارا و بچه خرس»، «کابوس»، «اولین باران پاییزی»، «نشانه»، «دستکش»، «مقام چهارم»، «نهایت سرعت»، «رباعی»، «آدم‌های معمولی»، «شمشیر باز»، «سرزمین موعود»، «شهر گمشده زد»، «زمین بازی»، «الا و دوستان»، «پاسبان»، «زمانی برای ماندن»، «خاتم شیراز»، «عصر یخبندان ۳»، «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید»، «تسخیر ناپذیر» و «استشهادی برای خدا»، پنج‌شنبه و جمعه ۱۹ و ۲۰ مهر از شبکه‌های مختلف سیما پخش می‌شوند.

از میان فهرست بالا، فیلم‌هایی چون «حصارها» به کارگردانی دنزل واشنگتن، «سرزمین موعود» ساخته گاس ون سنت، «تسخیر ناپذیر» کار برایان دی پالما و «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علی‌رضا امینی، معروف‌تر از دیگر آثار هستند؛ به این ترتیب، فیلم‌های خارجی این هفته، شناخته شده‌تر از همتایان ایرانی خود هستند.

شهاب حسینی، جمشید مشایخی، علیرضا خمسه، جمشید هاشم‌پور و محسن تنابنده از بازیگران سرشناس ایرانی هستند که تعطیلات این هفته مهمان خانه‌های تماشاگران تلویزیون خواهند شد.

دنزل واشنگتن، کوین کاستنر، مت دیمون، رابرت دنیرو و شون کانری هم از معروف‌ترین بازیگران هالیوودی هستند که فیلم‌های‌شان پنجشنبه و جمعه روی آنتن می‌روند.

شبکه یک

– فیلم تلویزیونی «حصارها» به کارگردانی دنزل واشنگتن، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی دنزل واشنگتن، ویولا دیویس و استفان هندرسن خواهیم دید: «در سال ۱۹۵۰ تروی مکسون با همسرش رز و پسرش کوری زندگی می‌کند. تروی در کنار بهترین دوستش جیم بونو به شغل رفتگری مشغول است. او که در جوانی نابغه بیسبال بوده به خاطر تبعیض نژادی حاکم بر آمریکا از رسیدن به آرزویش باز می‌ماند و نمی‌تواند وارد تیم بیسبال منطقه شود. این ماجرا سبب سرخوردگی شدید او می‌شود. حالا پسرش در دوران نوجوانی خود این امکان را دارد که وارد تیم بیسبال منطقه شود اما تروی نمی‌خواهد که کوری سرخوردگی‌های او را تجربه کند و با ورود کوری به تیم بیسبال مخالفت می‌‌کند. این موضوع سبب اختلاف و درگیری پدر و پسر می‌شود. کوری از پدرش می‌خواهد تا …

– فیلم تلویزیونی «پروانه خورشید» به کارگردانی خسرو نظری، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: «سارا مستندساز جوانی است که قصد دارد برای پایان‌نامه خود یک فیلم مستند از زندگی یکی از مدافعان حرم بسازد. او به ستاد سپاه قدس مراجعه کرده و با هماهنگی آنها به خانواده آقا یوسف معرفی می‌شود. آقا یوسف که از مدافعان حرم است با همسرش پروانه در خانه‌ای قدیمی در محله‌ای پایین شهر زندگی ساده‌ای دارند. سارا که نظر مثبتی درباره مدافعان حرم ندارد و فکر می‌کند این افراد برای کسب منافع مالی به سوریه می‌روند، وارد زندگی این زوج جوان می‌شود تا دست آقا یوسف را رو کند و یک فیلم انتقادی از او بسازد. او در طول فیلمبرداری متوجه حسن نیت و خلق و خوی معنوی آقا یوسف و همسرش شده و نظرش …»

آرمین حیدری، محمدرضا رهبری و کامبیز کاشفی در فیلم تلویزیونی «پروانه خورشید» هنرنمایی کرده‌اند.

شبکه دو

– فیلم سینمایی «کلارا و بچه خرس» به کارگردانی توبیاس اینش، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ‌‌8 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

خلاصه داستان این فیلم درباره کلارا است که پس از مدتی از شهر به روستای خود در کوهای آلپ باز می‌گردد. او علاقه زیادی به طبیعت روستای کوهستانی و حیوانات آنجا دارد. روزی او در کنار خانه چکمه قدیمی را پیدا می‌کند. همین مسئله سبب می‌شود کم کم او با داستان دختری به نام سوزانا در ۲۰۰ سال گذشته آشنا می‌شود که چکمه متعلق به او بوده است. سوزانا ساکن خانه کنونی کلارا و خانواده‌اش بوده است. پیرزنی در دهکده داستان سوزانا را برای کلارا تعریف کرده و …

– فیلم سینمایی «کابوس» به کارگردانی رضا بهشتی، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره حمید پسر جوانی است که در شرکت واردات داروی عمویش منصور کار می‌کند. مونا دختری که در آن شرکت به کار طراحی بسته‌بندی‌ها مشغول است، با حمید در چند پروژه همکاری می‌کند و کم کم علاقه‌ای بین آنها شکل گرفته و در نهایت با یکدیگر ازدواج می‌کنند. در این میان شبی که مونا در خانه دوستش ثریا به سر می‌برد، پس از خوردن قرص آرامبخش به کما می‌رود. پزشکان از او قطع امید کرده‌اند و احتمال مرگ مغزی را می‌دهند. از سوی دیگر در لپ تاب مونا متنی نوشته شده مبنی بر اینکه او از زندگی خسته شده و گویی دست به خودکشی زده است که …

حتما بخوانید:  «سیف» رفتنی شد؟

شهاب حسینی، فقیهه سلطانی، سپیده خداوردی و محمد صادقی در فیلم سینمایی «کابوس» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «اولین باران پاییزی» به کارگردانی افسانه منادی، جمعه ۲۰ مهر، ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

خلاصه داستان فیلم در مورد پسر نوجوانی به نام بهرام است که به جای مادرش، پرستاری از پیرمرد ناتوانی را بر عهده می‌گیرد. او که علاقه زیادی به بازی فوتبال دارد گاهی بازیگوشی و از کار خود غفلت می‌کند. اما با ادامه یافتن رابطه آن دو او در می‌یابد که پیرمرد نویسنده معروف کودکان و نوجوانان است. پیرمرد با حضور بهرام شور زندگی دوباره می‌یابد. بهرام برای او به کمک دوستانش بزرگداشتی می‌گیرد و …

جمشید مشایخی، پوریا پور بهرامی و لیدا ملت در فیلم تلویزیونی ایفای نقش کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «نشانه» به کارگردانی فرزاد زمانی، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان گروهی را به تصویر می‌کشد که با تفکر غارت میراث فرهنگی و پیدا کردن دفینه‌ای، وارد غاری در کوهستان‌های زاگرس می‌شوند و به خاطر رانشی بودن منطقه و ریزش غار، مسیر بازگشت‌شان مسدود می‌شود. آنها تلاش زیادی جهت یافتن راه نجات می‌کنند اما در نهایت همه سعی‌شان به ناامیدی و یاس بدل می‌شود. اما در نهایت و در زمانی که امیدی برایشان نمانده، به وسیله همان میراث کهن سرزمین مادریشان یعنی نقش برجسته روی دیوار غار که به غارتش آمده بودند، نشانه رهایی را می‌یابند.

اردلان شجاع کاوه، عمار تفتی، مهران هادی، اردوان محمودیان، مائده رفیعی در این فیلم هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «دستکش» به کارگردانی وو سوک کانگ، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۲۳ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جائی یئونگ جونگ، سئون یو و شین ایل کانگ خواهیم دید: «کیم سنگ نم ستاره محبوب بیسبال است که مدتی است تمرکز خود را از دست داده و شروع به خرابکاری کرده است. کمیته انضباطی تیمش او را برای مدتی به حالت تعلیق در آورده و مدیر برنامه هایش برای آنکه مسئول باشگاه را راضی کند و نشان دهد کیم در حال بازیافتن تمرکز خود است، کیم را به مدرسه نیمه ناشنوایان می برد تا مربی گری تیم بیسبال آنها را به عهده بگیرد. کیم در ابتدا چندان علاقه و توجهی به این کار نشان نمی‌دهد، اما …»

شبکه سه

– فیلم سینمایی «مقام چهارم» به کارگردانی جی و جونگ، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی جا رام و هانگنا لی خواهیم دید: «جون هو پسری نوجوان است که به ورزش شنا علاقه دارد اما همیشه در مسابقات به مقام چهارم می‌رسد. مادر جون هو به شدت علاقه دارد که پسر به مدال برسد تا بتواند در مدارس خوب تحصیل کند و به دانشگاه راه یابد. او به دنبال یک مربی جوان است که می‌گویند توانایی آموزش بچه‌ها برای مدال را دارد. این مربی به نام گوآنگ سو خود قهرمان ملی بوده و رکورد شکن کره و آسیا بوده است اما به دلیل بی انظباطی و تاخیرهای فراوان در سر تمرین، توسط مربی‌اش به شدت تنبیه می‌شود و …»

– فیلم سینمایی «نهایت سرعت» به کارگردانی هالوارد براین، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «روی، راننده حرفه‌ای است که جنون سرعت و علاقه زیادی به مسابقات سرعت و رانندگی دارد. در این حرفه همسرش از او جدا می‌شود. روی دختر نوجوانی به نام نینا دارد. نینا برای گذراندن تعطیلات آخر هفته نزد پدرش می‌آیدو …»

– فیلم تلویزیونی «رباعی» به کارگردانی محسن دامادی، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۰ روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «کمال طراوت مجری یک برنامه تلویزیونی است که با مادر پیرش زندگی می‌کند. کمال در یکی از برنامه‌های خود با دختری چهل ساله به نام رباعی آشنا می‌شود. مادر که مرگ را نزدیک می‌بیند به او مهلت می‌دهد دختری را جهت ازدواج مشخص کند. اما وقتی کمال، رباعی را معرفی می‌کند مادر به مخالفت می‌پردازد و …»

حتما بخوانید:  تصویر کودک فوت شده بر اثر حمله سگ‌های ولگرد

علیرضا خمسه، شمسی فضل‌الهی و ناصر گیتی‌جاه در فیلم تلویزیونی «رباعی» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «آدم‌های معمولی» جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۴:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «جی پی مرد جوانی است که مشکلات مالی و خانوادگی بسیاری دارد و به تازگی همسرش نیز خانه را به قهر ترک کرده است. در یک روز تعطیل رییسش از او می‌خواهد که به شرکت برود و با دستکاری در اسناد مالی یک گزارش جدید تهیه کند. جی پی در ابتدا قبول نمی‌کند اما با تهدید اخراج مجبور به انجام این کار می‌شود. جی پی به خانه می‌رود تا وسایلش را بردارد و به شرکت برود که ناگهان با پیکر خونین همسرش مواجه می‌شود. او به پلیس خبر می‌دهد اما پلیس ها خود او را به جرم قتل همسرش بازداشت می‌کنند. او هر چه می‌گوید بی گناه است آن‌ها حرف‌های او را باور نمی‌کنند. جی پی از طرفی استرس دارد که برود کار مدیرش را انجام دهد چون …»

– فیلم سینمایی «شمشیر باز» به کارگردانی کلوس هارو، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۹ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کیریل کارو و لیمبیت اولفساک خواهیم دید: «در جریان جنگ جهانی دوم استونی به طور متوالی به اشغال نیروهای آلمان و اتحاد جماهیر شوروی درآمد. در پایان جنگ، شوروی به استونی حمله کرد و در دوران ژورف استالین آنجا را به اشغال خود درآورد. مردان استونیایی که توسط نازی‌ها برای خدمت اجباری اعزام شده بودند، با برچسب دشمن مردم توسط پلیس مخفی استالین شکار می‌شدند. در میان این افراد، مرد جوانی به نام اندل نلیس که اصالت استونیایی دارد، از شناسنامه شوروی بودن مادرش استفاده می‌کند و …»

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «سرزمین موعود» به کارگردانی گاس ون سنت، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم درباره مردی است که در کار تجارت و بازاریابی مهارت دارد و برای پروژه جدید خود در یک روستای نزدیک شهر، ساکن می‌شود. او قصد دارد زمین‌های مردم روستایی را به نفع شرکت بزرگ و چند ملیتی خریداری کند اما بالاخره مردم روستا مقاومت کرده و این کمپانی را شکست می‌دهند…

مت دیمون و رزمری دویت در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «شهر گمشده زد» به کارگردانی جیمز گری، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی چارلی هونام و رابرت پتینسون آمده است: «یک کاوشگر انگلیسی به نام پرسیوال فاوست در سال ۱۹۲۵ سفری به قلب جنگل‌های آمازون را آغاز می‌کند تا بتواند شهر باستانی و گمشده زد را کشف کند. علی‌رغم این که دانشمندان و محققان این حرکت او را مسخره و مضحک می‌دانند، فاوست به همراه پسرش جک پا به این ماجراجویی رازآلود می‌گذارد و در نهایت موفق می‌شود از بقایای یک تمدن گمشده در دل قبایل بدوی آمازون عکاسی کند. ولی او و پسرش هیچ‌گاه باز نمی‌گردند و …

شبکه پنج

– فیلم سینمایی «زمین بازی» به کارگردانی دیوید ام. ایوانسن، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی تام گوری، مایک ویتار، پاتریک رنا و چانسی لئوپاردی خواهیم دید: «اسکات اسمالز یک پسر بچه درسخوان است که از بیسبال چیز زیادی نمی‌داند و به تازگی ناپدری‌اش (بیل) تلاش می‌کند که به او بیسبال یاد دهد که چندان موفقیت‌آمیز نیست. در عوض اسکات با پسر بچه‌ای به نام بنجامین فرانکلین رودریگز آشنا می‌شود که او را به میان گروه بیسبال خود می‌برد و با حوصله به تدریج به اسکات توپ‌گیری در بیسبال را می‌آموزد. بیسبال برای همه بچه‌های گروه چیزی در حد سرگرمی اوقات فراغت است اما برای بنجامین (بنی) در حکم تمام زندگی‌اش است. در انتهای زمینی که بچه‌ها معمولا در آن بیسبال بازی می‌‌کنند پرچینی وجود دارد و از پشت آن همواره صدای ترسناکی به گوش می‌رسد. هر توپ بیسبالی که پشت این پرچین ‌می‌افتد توسط یک سگ ربوده و نگهداری می‌شود که …»

– فیلم سینمایی «الا و دوستان» به کارگردانی انیلی ماستونن، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «الا و چند شاگرد دیگر در مدرسه‌ای معمولی اما صمیمی و با معلمینی مهربان و دلسوز مشغول تحصیل هستند، اما مردی ثروتمند برای تاسیس پیست اتومبیل‌رانی تصمیم می‌گیرد مدرسه انان را خراب کند. الا و دوستانش به پشتوانه همت خود و با کمک معلم‌ها و بزرگ‌ترها از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند تا نگذارند مدرسه آنها تخریب شود و بالاخره …»

حتما بخوانید:  شادی انگلیسی‌ها از مرخصی سه روزه نازنین زاغری

ارو میلونوف، کری کتونن و فرجا تیجونسالو، بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم سینمایی «پاسبان» به کارگردانی دنیس لا، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی سیمون یام، سوئت لم و سم لی خواهیم دید: «کوئن پلیسی که در بخش ترابری کار می‌کند در ابتدای فیلم جان یک دختر بی‌پناه را شجاعانه نجات داده و از دست مزاحمان می‌رهاند. کوئن پسری معلول دارد که ناراحتی قلبی نیز دارد و امیدی به زندگیش نیست ولی کوئن دلسوزانه و سرسخت برای نجات او تلاش می‌کند. کوئن برای پسرش پرستاری به نام یان استخدام کرده است. همسر یان مدام او را اذیت می‌کند و یان از زندگی‌اش ناراضی است. در اداره پلیس نیز جوانی به نام کیو هست که او را بچه و نازپرورده می‌خوانند ولی او دوست دارد که …»

شبکه شما

– فیلم تلویزیونی «زمانی برای ماندن» به کارگردانی محمد دستگردی، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «عطیه به جرم پخش اعلامیه‌ امام خمینی توسط نیروهای ساواک دستگیر می‌شود. افسر هومن، همسایه سابق عطیه که خواستگار سابق او بوده است، مسئول بازجویی از عطیه می‌شود و کمک می‌کند تا عطیه فرار کند. پس از آن نیز خود تصمیم می‌گیرد همراه عطیه فرار کرده و از مرز خارج شوند اما …»

عبدالرضا اکبری، فلور نظری، علیرضا اوسیوند، حسین خانی‌بیک و نسرین مقانلو در فیلم تلویزیونی «زمانی برای ماندن» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» به کارگردانی ایمان افشاریان، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «حاج محمود که استاد خاتم کاری است برای حرم عسکریین عراق صندوق خاتم کاری بسازد اما بیماری قلبی او را روانه بیمارستان می‌کند. بهروز پسرش به او قول می‌دهد کار صندوق را به پایان برساند. اما دایی او که دختری به نام پری دارد و قرار ازدواج او با بهروز گذاشته شده، دچار ورشکستگی مالی شده است و قصد دارد کار خاتم‌کاری را از دست بهروز و پدرش در بیاورد. اما بهروز با پشتکار و پیدا کردن استاد مهدی، کار خاتم را به پایان می‌رساند و …»

زهرا سعیدی، مهدی فقیه، سلمان فرخنده و سوده شرحی در فیلم تلویزیونی «خاتم شیراز» بازی کرده‌اند.

شبکه کودک

– انیمیشن سینمایی «عصر یخبندان ۳» به کارگردانی کارلوس سالدانها و مایک تامیر، پنج‌شنبه ۱۹ مهر ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

در این انیمیشن خواهیم دید: «مَندی و اِلی به زودی صاحب بچه می‌شوند. مندی به قدری از این بابت هیجان‌زده است که دیگر به چیزی اهمیت نمی‌دهد. دیگو نیز دچار تغییری در وجود خود شده است و حالا که مندی صاحب یک خانواده شده است می‌خواهد او را ترک کند. سید فهمیده است که گروه به زودی متلاشی می‌شود و می‌خواهد برای خودش گروهی مستقل تشکیل دهد. او سه تخم دایناسور پیدا می‌کند و تصمیم می‌گیرد سرپرستی جوجه‌ها را به عهده بگیرد اما …»

– فیلم سینمایی «چگونه اژدهای خود را آموزش دهید» به کارگردانی دین دیبلویس و کریس ساندرز، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

داستان این انیمیشن در جزیره‌ای به نام برک اتفاق می‌افتد. چند نسل از وایکینگ‌ها در این جزیره سکونت داشته‌اند و قهرمان داستان پسری لاغر اندام به نام هیکاپ است. روزی هیکاپ تصمیم می‌گیرد یک اژدها شکار کند، اما دلش به رحم می‌آید و او را آزاد می‌کند. اژدها هم بدون اینکه به او آزاری برساند با او دوست می‌شود…»

شبکه افق

– فیلم سینمایی «تسخیر ناپذیر» به کارگردانی برایان دی پالما، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی رابرت دنیرو، کوین کاستنر و شون کانری خواهیم دید: «مامور فدرال، الیوت نس، یک تیم کوچک تشکیل می‌دهد تا سردسته خلافکاران شیکاگو، آل کاپون را پای میز محاکمه بیاورد که …»

– فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علی‌رضا امینی، جمعه ۲۰ مهر ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «فتحی، راه‌بان قدیمی قطار در روزهای پایانی زندگی‌اش، برای جبران اتفاقات گذشته به روستای زادگاه خود باز می‌گردد. او در صدد گرفتن استشهادی برای خداست تا آسوده بمیرد …»

جمشید هاشم‌پور، محسن تنابنده و احمد مهران‌فر در فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» ایفای نقش کرده‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *