دکل مخابراتی که جانِ مادر باردار را گرفت دکل مخابراتی که جانِ مادر باردار را گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دکل مخابراتی که جانِ مادر باردار را گرفت

دکل مخابراتی که جانِ مادر باردار را گرفت

خبرگزاری تسنیم: نصب دکل مخابراتی در حریم پروازی پد فرود بالگرد بیمارستان زرند اعزام هوایی مادر باردار را با مشکل مواجه کرد و اختلاف دو دستگاه جان مادر باردار و نوزادش را گرفت.

نصب دکل مخابراتی در مجاورت بیمارستان امام علی (ع) شهرستان زرند و در حریم پروازی پد فرود بالگرد این بیمارستان، امکان خدمات‌رسانی اورژانس هوایی استان کرمان را با مشکل مواجه کرده است و این مسئله زمانی حاد شد که چند روز قبل مسئولین این بیمارستان در خواست اعزام یک خانم باردار را توسط اورژانس هوایی به کرمان داشتند که به علت نصب دکل مخابراتی در حریم پروازی پد فرود بالگرد، مسئولان اورژانس هوایی اعلام کردند که امکان ورود بالگرد به محوطه بیمارستان وجود ندارد.

زمانی که امکان انتقال این خانم باردار با اورژانس هوایی به کرمان میسر نشد مسئولان بیمارستان مجبور شدند این خانم باردار را با آمبولانس به کرمان منتقل کنند که متاسفانه هم این مادر و فرزندش هر دو جان خود را از دست دادند.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند با به زلزله خیز بودن شهرستان زرند اظهار داشت: از سالیان قبل وجود یک پد فرود بالگرد استاندارد در شهرستان زرند لازم و ضروری بود.

وی با بیان اینکه نقش مهم و حیاتی پد فرود بالگرد در بحران‌ها و حوادث غیرمترقبه بر کسی پوشیده نیست گفت: این پد فرود در سال ۹۷ تحت نظارت دفتر فنی هوانیروز در ستاد حوادث و فوریت‌های پزشکی با هزینه بالایی احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند با اشاره به اینکه این پد فرود تنها پد استاندارد شهرستان زرند است که به طور مرتب و سالیانه توسط شرکت دیصلاح مورد نظارت و بازرسی قرار می‌گیرد افزود: اخیراً شرکت مخابرات با احداث یک دکل مخابراتی در حریم پروازی این پد، باعث شده که استفاده از این پد با مشکل مواجه شود.

وی با بیان اینکه در آبان‌ ماه طی نامه‌ای با اداره مخابرات و فرمانداری شهرستان زرند مکاتبه کرده و تقاضا کردیم که این دکل جابه‌جا و این مزاحمت رفع شود گفت: در اوایل آدر ماه هم جلسه‌ای در فرمانداری این شهرستان با حضور ریاست مخابرات شهرستان زرند و شرکت مشاور دیصلاح و فرماندار شهرستان زرند داشتیم و در آن جلسه مقرر شد سریعاً نسبت به رفع مزاحمت اقدام شود.

حتما بخوانید:  پمپئو: امیدوارم روابط ایران با اسرائیل عادی شود!

نظری بیان کرد: ۲۵ آدر ماه امسال خانم بارداری با حال عمومی نامساعد به اورژانس مراجعه کرد و پس از انجام مراقبت‌های پزشکی و درمانی توسط تیم پزشکی متخصص داخلی، زنان، قلب و بیهوشی به خاطر وخامت حال بیمار و شرایط پرخطر بارداری مجبور به اعزام وی با بالگرد شدیم که به دلیل وجود همین دکل مخابراتی امکان استفاده از پد فرود بالگرد فراهم نشد.

وی با بیان اینکه ناچار شدیم بیمار را با آمبولانس و به صورت زمینی به بیمارستان مقصد اعزام کنیم گفت: متاسفانه با وجود همه مراقبت‌های پزشکی که در بیمارستان مقصد انجام شد، این خانم باردار و فرزندش چند روز قبل فوت کردند.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند با اشاره به اینکه این دکل خارج از حریم بیمارستان است و مجوز احداث دکل مخابراتی تحت نظارت و کنترل بیمارستان نبوده و متولی این امر مخابرات است افزود: اگر هماهنگی‌ها در جانمایی این دکل مخابراتی قبلاً انجام شده و استعلاماتی گرفته می‌شد به این مشکلات بر نمی‌خوردیم.

وی با بیان اینکه مخابرات طی نامه‌ای به بیمارستان درخواست داشت تا فضایی را برای نصب دکل در اختیار آنها قرار داده شود افزود: طبق دستورالعمل سازمان وجود دکل مخابراتی در بیمارستان ممنوع است و تاکنون اجازه عقد قرار ‌داد و احداث دکل در داخل در هیچ بیمارستانی داده نشده است.

نظری با اشاره به اینکه به خاطر شرایط بحرانی و مسئله کرونا کانکسی را در اختیار مخابرت قرار دادیم که ارتفاع دکل این کانکس به ۱۰ متر هم نمی‌رسد و در حریم پروازی هم قرار ندارد گفت: ما جلسات متعددی با مخابرات شهرستان داشتیم و مقرر شد که این دکل در زمین چمن مربوط به شهرداری احداث شود که در حریم پروازی پد فرود بیمارستان هم نبود.

حتما بخوانید:  اطلاعیه سازمان بهداشت‌ جهانی درباره واکسن کرونا

وی با بیان اینکه ما از آبان ماه با مخابرات زرند مکاتبه داشتیم افزود: در ابتدا اندازه دکل به اندازه ۴۰ تا ۵۰ متر نبود و تصور ما بر این بود که ارتفاع دکل تا حدود ۱۰ و ۱۲ متر باقی می‌ماند.

مدیر بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع) شهرستان زرند با اشاره به اینکه این نظر شخصی ما نیست و دفتر فنی هوانیروز و مشاور دیصلاح نیز در جلسات حضور، از محل بازدید داشته و اعلام کردند تا فاصله ۱۵۰ متری پد فرود بالگرد نباید هیچ مانعی قرار داشته باشد گفت: ارتفاع آن هم نباید بیش از ۱۰ متر باشد.

وی با بیان اینکه امکان جابه‌جایی پد فرود بالگرد به هیچ عنوان ممکن نیست افزود: مکاتبه مخابرات با بیمارستان در ارتباط با درخواست فضا برای احداث دکل مخابراتی در داخل بیمارستان بود که به آن پاسخ داده شده است.

علیرضا خدایی مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه ما براساس ترافیکی که در منطقه داریم احداث دکل‌های مخابراتی را در برنامه قرار می‌دهیم اظهار داشت: بیمارستان امام علی (ع) زرند از نقاط کور است و مشکلاتی در این منطقه وجود داشت که ما مجبور شدیم یک کانکس اضطراری در این منطقه بگداریم.

وی با بیان اینکه ما در شرایط کرونایی قرار داریم و در راستای ماموریتی که داریم باید ارتباطات و اینترنت خوبی را به مشترکان خود ارائه کنیم گفت: برای رفع این نقیصه که پوشش شبکه وجود نداشت ما از یک کانکس اضطراری استفاده کردیم و از طریق مخابرات زرند با بیمارستان مکاتبه کردیم که یک فضا را برای نصب دکل در اختیار ما قرار دهد.

مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه بیمارستان از ابتدا در جریان احداث دکل بود و پس شش ماه معطلی فضایی را در اختیار ما قرار نداد افزود: چیزی هم در ارتباط با وجود پد پروازی و رعایت حریم به ما گفته نشد و ما نقشه‌ای از این مسیر در اختیار نداشتیم.

حتما بخوانید:  برگزاری مولودی در حاشیه جلسه شهردار‌ی تهران

وی با بیان اینکه ما برای احداث دکل در دیگر امکان، بیمارستان‌ها و حتی فرودگاه و هوانیروز کرمان با آنها مکاتبه کرده و طبق نظر آنها ارتفاع دکل مخابراتی خود را تنظیم می‌کردیم گفت: با بیمارستان زرند هم مکاتبه کردیم که مکانی برای نصب دکل مخابراتی برای رفع مشکل پوشش شبکه نیاز داریم، اما به ما پاسخی داده نشد.

خدایی با اشاره به اینکه احداث دکل مخابراتی از حدود یک سال قبل آغاز شده و از خرداد ماه امسال نیز این دکل نصب شده است تصریح کرد: بیش از شش ماه این دکل در این نقطه نصب شده و از نصر بصری قابل مشاهده بوده اما مکاتبه‌ای با ما نشده و از هفته قبل این مسئله مهم شده است.

وی با بیان اینکه طبق بخشنامه وزارتخانه ۵۰ متر باید از بیمارستان فاصله داشته باشد که دکل ما حدود ۱۳۰ متر با بیمارستان فاصله دارد گفت: از خدادماه تا کنون هیچ نکته‌ای به ما گفته نشده و در شرایط فعلی هم امکان جابه‌جایی دکل وجود ندارد و فقط می‌توانیم شش متر از ارتفاع دکل را کم کنیم.

مدیر ارتباطات سیار مخابرات منطقه کرمان با اشاره به اینکه بیمارستان جواب مکاتبات ما را در زمان لازم انجام نداد افزود: برای پوشش مناسب باید ارتفاع دکل به اندازه‌ای باشد که با توجه به هزینه‌ای که انجام می‌شود پوشش منطقه انجام شود.

اختلاف و کوتاهی دو دستگاه جان یک مادر و کودک را گرفته و در این شرایط که در تنها پد فرود استاندارد بالگرد شهرستان زرند امکان فرود بالگرد وجود ندارد اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای بیفتد چه کسی باید پاسخگو باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *