روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند

روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند

خبرگزاری مهر: حسن روحانی رئیس جمهور که صبح امروز (چهارشنبه) در دفاع از وزرای پیشنهادی آموزش و پرورش و میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کرد، گفت: محضر نمایندگان عرض می‌کنم شرایط امروز کشور شرایط سخت و پیچیده ای است که نیاز به نقش آفرینی استثنایی از سوی مجلس شورای اسلامی، دولت و قوه قضائیه و سایر ارکان کشور دارد.

وی افزود: من حداقل به یاد ندارم هیچ کشوری در تاریخ دهه‌های گذشته همانند ایران، امروز در فشار اقتصادی بی حد و حصر و حداکثری استکبار جهانی و دشمنان این مرز و بوم قرار گرفته باشد. طراحی بر این بود که در ۱۶ ماه پیش با تحریم شدیدی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعلام و اجرا می‌شود حداکثر کشور ۶ ماه بیشتر نتواند تاب آوری داشته باشد.

روحانی: طرح آمریکا این بود که چیزی از نظام نماند

رئیس جمهور ادامه داد: اگر به تاریخ کشورهای دیگر اشاره کنیم با چنین تحریم‌هایی که از تحریم صادرات نفت، تحریم شدید بانکی، تحریم کشتیرانی و بیمه و سایر تحریم‌ها گرفته، هیچ کشور معمولی نمی‌توانست مقاومت کند و این که در طراحی آنها چنین بود که بعد از ۶ ماه یعنی در پایان سال میلادی گذشته از نظام، انقلاب، دولت و مجلس چیزی باقی نمانده باشد.

روحانی خاطر نشان کرد: با محاسبات عادی یک محاسبه خیلی غلطی نبود ولی وقتی این محاسبه در مقابل یک ملت آبدیده که فراز و نشیب بسیاری دیده اند و دارای فرهنگ بلند و ایمان قوی و اعتقاد به خاندان رسالت و پشت سر پرچم سالار شهیدان آماده ایثار و فداکاری برای اهداف خود بودند، محاسبات غلطی بود و آنها امروز به این واقعیت رسیده اند. امروز نگاه دنیا نسبت به ایران بعد از ۱۶ ماه مقاومت تغییر کرده است، حتی نگاه آمریکا نسبت به ملت ایران عوض شده است و آنها به این نتیجه رسیدند با فشار حداکثری نمی‌توانند ملت ایران را به زانو در آوردند.

حتما بخوانید:  برای تندیس سردار سلیمانی چه اتفاقی افتاد؟

رئیس جمهور با بیان اینکه آن همه پیغام و پسغام که با واسطه در سراسر جهان مشاهده می‌کنیم به خاطر یاسی که در نقشه و افکار دشمن مستولی شده و می‌دانند راه فشار حداکثری پاسخ نخواهد داد، تصریح کرد: دشمنان می‌دانند این جنگ تحمیلی اقتصادی همانند جنگ تحمیلی نظامی ۳۰ سال قبل که هیچ نتیجه‌ای نداد و ملت ما علی رغم همه دشواری‌ها در برابر جهان پیروز شدند.

روحانی ادامه داد: این جنگ تحمیلی دوم که از نوع اقتصادی، روانی و سیاسی است سرنوشتی بهتر از آن جنگ نخواهد داشت و در این جنگ هم ملت ما پیروز صحنه است، این موضوع امروز ادعا نیست.

وی افزود: در آغاز راهبردی که نظام ما در برابر توطئه امریکا اتخاذ کرد، راهبرد صبر انقلابی و تدبیر عقلانی بود. ما با صبر عقلانی و تدبیر عقلانی نگذاشتیم ایران تنها بماند و توانستیم امریکا را در انزوا قرار بدهیم و امریکایی‌ها برای اولین بار است در تاریخ جهان علیه ملت و کشوری برنامه ریزی و توطئه می‌کنند و دنیا به آنها روی خوش نشان نمی‌دهد و راه آنها را نمی‌پذیرد؛ حداقل در بیان و زبان و سیاست با ملت ایران همراه هستند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *