سانچی، پرونده مفتوحه، آیا جا‌ن‌باختگان زنده‌اند؟! سانچی، پرونده مفتوحه، آیا جا‌ن‌باختگان زنده‌اند؟! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سانچی، پرونده مفتوحه، آیا جا‌ن‌باختگان زنده‌اند؟!

سانچی، پرونده مفتوحه، آیا جا‌ن‌باختگان زنده‌اند؟!

برترین‌ها: اگر بچه‌ی من کشته شده تلفنش هم باهاش زیر آبه. درسته؟ – بعله. -( با گریه) الان ما هر ماه داریم قبض تلفن می‌دیم. نود و هشت تومن. صد و بیست تومن.” یک شبکه تلویزیونی آن ورآبی که طی چند وقت اخیر خیلی خبرساز بوده، شب گذشته مستندی درباره جانباختگان سانچی پخش کرد که در فضای مجازی جریان ساز شده.

این مستند که شامل گفت و گوهایی با بستگان جانباختگان سانچی است، این طور القا می‌کند که ظن زنده بودن قربانیان حادثه می‌رود و خانواده های آنها هنوز نسبت به سرنوشت مسافران این کشتی دچار تردیدند. مهم‌ترین نکته‌ای که بستگان قربانیان روی آن تاکید دارند تماس‌هایی است که از شماره ایرانیان کشتی سانچی و از جنوب شرق آسیا با آن ‌ها گرفته می‌شود و حتی مادر یکی از جانباختگان ادعا کرده که هنوز هم هزینه قبض تلفن همراه فرزندش را پرداخت می‌کند.

همسر یکی از جانباختگان در این مستند می‌گوید تلفن‌ها بعد از یک یا دو بوق قطع میشود و هیچوقت موفق به صحبت کردن با تماس گیرنده نشده‌اند. اما تعداد تماس‌ها زیاد است و حتی به ۱۲۰۰ مورد هم رسیده. کشتی سانچی ۱۶ دی ماه ۹۶ در آب های دریای شرق چین با یک فله بر چینی برخورد کرد که باعث آتش سوزی و غرق نفتکش ایرانی شد.

گزارش ها حاکی از کشته شدن همه ۳۲ نفر سرنشین این نفتکش بود که نشانی از اغلب آنها یافت نشد. خانواده قربانیان این حادثه در گذشته هم بارها اعلام کرده بودند که تماس هایی دارند و نشانه هایی هست که نشان می دهد برخی از سرنشینان هنوز زنده اند. ادعایی که هیچگاه ثابت نشده و از طرف مسئولان رد شده است. گویا این خانواده ها قصد دارند شکایتی در این باره تنظیم و به دادگاه های فدرال آمریکا ببرند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  برگزیدگان دوازدهمین جشن منتقدان سینمایی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *