سردار سلامی:آمریکا بیش از این غلطی نمی‌تواند کند سردار سلامی:آمریکا بیش از این غلطی نمی‌تواند کند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سردار سلامی:آمریکا بیش از این غلطی نمی‌تواند کند

سردار سلامی:آمریکا بیش از این غلطی نمی‌تواند کند

خبرگزاری ایسنا: جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه آمریکا بیش از این هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس نباید نگران باشیم، گفت: ممکن است التهابات ارزی ما را لحظاتی دچار نگرانی کند اما جامعه ما سرشار از ثروت است.

سردار حسین سلامی در کنگره شهدای استان البرز که شامگاه جمعه ششم مهرماه برگزار شد، گفت: آنچه امروز در این کشور از شرف، کرامت، آزادگی، منزلت، امنیت، عزت، سرافرازی، پیشرفت و استقلال وجود دارد همه مدیون شهیدان ماست.

وی افزود: شهدا استوانه‌های مستحکم امنیت و استقلال جامعه ما هستند؛ معمولا وقتی می‌پرسند عوامل اصلی قدرت چیست به اقتصاد جغرافیا و توان نظامی اشاره می‌کنند اما برای ما شهدا مظهر قدرت ایران هستند.

وی ادامه داد: شهیدان ما محور وحدت و همدلی ما هستند و قلب‌های ما را به هم پیوند می‌دهند.

جانشین فرمانده سپاه خاطرنشان کرد: قصه شهادت داستان عزت ماست، ملتی که شهادت دارد اسارت ندارد وقتی امام که سیراب منطق وحی بود این کلام را می‌گوید این ساده نیست. این واژه‌ها رمز حیات ماست.

وی در ادامه با اشاره به واقعه کربلا خاطرنشان کرد: اگر شهادت امام حسین نبود از اسلام چیزی نمی‌ماند این شهادت امام و یارانش بود که حصار زمان را شکافت و عامل عزت همه مسلمانان شد، تا ابد این حادثه باشکوه پیش خواهد رفت و دل‌های جدیدی را تسخیر خواهد کرد.

سلامی با اشاره به هشت سال دفاع مقدس گفت: آن جنگ یک جنگ جهانی بود. این یک استثناست که یک ملت بتواند در برابر جهان هشت سال ایستادگی و سرانجام اراده یک ملت را بر آنان تحمیل کند. این امام بود که از جوانان مردانی پولادین می‌ساخت که می‌توانستند صف‌های دشمن را بشکنند.

حتما بخوانید:  توتال: قطعاً از ایران می‌رویم

سلامی اظهار کرد: استحکام، ایستادگی، صبر، ایمان، وحدت و … اینها هویت جدید ملت ایران را پس از انقلاب ساخت این در حالی است که قبل از انقلاب به ایران لقب پل پیروزی داده بودند اما بعد از انقلاب در ایران اسلام به حاکیمت رسید و الگویی برای ملت‌های آزاده جهان شد.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه گفت: ملت ایران تصمیم گرفته هرگز به تاریخ شوم قبل از انقلاب بر نگردد آنجا که مستشاران آمریکایی کشور را اداره می‌کردند و بر این عهد خود وفاداراند.

وی افزود: ایستادگی چهل ساله برای هیچ کشور دیگری ممکن نیست. اینجا روح حسینی و عاشورایی و امامت و ولایت و عهد و پیمان امام برقرار است.

جانشین فرمانده سپاه با تشریح آخرین وضعیت منطقه تصریح کرد: امروز آمریکا از خاورمیانه عقب نشسته و مشعل‌های جهاد روشن است و مسلمانان در اقصی نقاط عالم اسلام علیه استکبار در حال ستیز هستند.

وی افزود: امروز نخست وزیر رژیم صهیونسیتی همه لهجه‌ها را در کنار مرزهای جعلی خود می‌شود و این این یعنی پیام موت این رژیم در آینده نزدیک.

سلامی اضافه کرد: آمریکا نتوانسته هیچ یک از هدف‌های سیاسی خود را پس از انقلاب اسلامی در جهان اسلام محقق کند به گفته رئیس جمهور این کشور آنها هفت تریلیون دلار در طول این چند سال هزینه کرده‌اند اما دستاوردی نداشته‌اند.

وی با اشاره به تلاش آمریکا برای کاهش نفوذ ایران خاطرنشان کرد: ما در هیچ کشوری پایگاه ثابت نظامی نداریم و مستشاران ما به دعوت دولت‌ها در برخی کشورها حضور دارند و اینکه نفوذ ما در جهان اسلام از جنس نفوذ بر قلب‌هاست و امروز حتی اگر خودمان هم بخواهیم نفوذمان را قطع کنیم امکان‌پذیر نیست چون الهام‌های رهبر و پیام انقلاب مرزها را در نوردیده است.

حتما بخوانید:  موضع جدید آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران

وی افزود: ما امروز مرزهای دانش را شکسته‌ایم و در حوزه‌های نانو، هسته‌ای فضا و … در حال پیشرفت هستیم، این به برکت استقلال ایمان و اسلام است.

سلامی خاطرنشان با بیان اینکه موشک‌های ما امروز در همه جهان به رسمیت شناخته می‌شود، در چنین شرایطی تنها راه دشمن ورود از دروازه جنگ اقتصادی است سال‌هاست درگیر فشار اقتصادی هستیم اما ایران آنقدر غنی است که این فشارها نتوانسته در اراده ما خللی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: مشکلات دشمنان ما از ما بیشتر است هر فتنه‌ای اندیشیدند به خودشان بازگشت، می‌خواستند ما را منزوی کنند اما خودشان منزوی شدند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: آمریکا بیش از این هیچ غلطی نمی‌تواند بکند پس نباید نگران باشیم، ممکن است التهابات ارزی ما را لحظاتی دچار نگرانی کند اما جامعه ما سرشار از ثروت است و خاک، آب، هوش، اراده، همت، صنعت و علم را داریم و از این مشکلات به سادگی عبور خواهیم کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *