سفیر امارات: ما هم باید مانند ایران غنی‌سازی کنیم سفیر امارات: ما هم باید مانند ایران غنی‌سازی کنیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سفیر امارات: ما هم باید مانند ایران غنی‌سازی کنیم

سفیر امارات: ما هم باید مانند ایران غنی‌سازی کنیم

خبرگزاری تسنیم: سفیر امارات در واشنگتن خواهان مشخص شدن چرایی عدم مجاز بودن کشورش برای غنی سازی اورانیوم در شرایطی شد که ایران بر اساس توافقنامه هسته‌ ای امضا شده در سال ۲۰۱۵ مجاز به انجام آن است.

شبکه خبری روسیه الیوم به نقل از یوسف العتیبه سفیر امارات متحده عربی در واشنگتن خبر داد امارات متحده عربی به این مسئله معترض است. العتیبه که با موسسه پژوهشی هدسون گفتگو می کرد به اهمیت توافق با جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت : ما جزو اولین کسانی خواهیم بود که این توافق را امضا خواهیم کرد.

با این حال وی پرسید نوع و چارچوب این توافق چه خواهد بود؟ العتیبه ضمن اعتراف به اینکه توافق هسته ای امضا شده در سال ۲۰۱۵ با ایران نقطه آغاز جدیدی محسوب می شود در عین حال ادعا کرد باید بسیاری از مسائل دیگری مانند مسائل موشکی و حمایت از گروه های مسلح را هم شامل می شد.

وی در ادامه گفت که هیچ فرد باهوشی را در ایالات متحده پیدا نکرد که برای او تفسیر کند چرا ایران می تواند اقدام به غنی سازی اورانیوم کند در حالی که ما که جزو متحدین شما هستیم و با شما در یک سنگر وارد جنگ های مختلفی شده ایم حق دارا بودن چرخه سوخت هسته ای را نباید داشته باشیم.

این دیپلمات اماراتی با اشاره به این که برنامه هسته ای امارات فاقد چرخ سوخت است ، پرسید : چرا باید دشمنان شما توافقنامه ای بهتر از ما که متحدین شما هستیم داشته باشند؟ما هم می خواهیم برنامه صلح آمیز هسته ای ایران هم همانند آنچه ما در امارات داریم باشد.‎

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حرف‌های تند فائزه هاشمی در حمایت از زنان ایرانی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *