شب جنجالیِ مهدی؛ «کیا» تبرئه می‌شود؟ شب جنجالیِ مهدی؛ «کیا» تبرئه می‌شود؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شب جنجالیِ مهدی؛ «کیا» تبرئه می‌شود؟

شب جنجالیِ مهدی؛ «کیا» تبرئه می‌شود؟

ایرنا: مهدی مهدوی‌کیا در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تشخیص سن واقعی بازیکنان فوتبال، گفت: متاسفانه اتفاقی که در کمیته انضباطی هیات فوتبال استان تهران افتاد آنقدر عجیب است که نمی‌توان آن را قبول کرد، مگر می شود این همه تکنولوژی و دستگاه های مرتبط علمی را زیر پا گذاشت و بگوییم با چشم سن افراد را مشخص می کنیم.

مهدوی‌کیا: سن بازیکن من را با چشم تشخیص دادند!

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: این مساله ۳ سال پیش هم اتفاق افتاده بود که آن زمان بازیکن می رود و بر اساس مدارک پزشکی و آزمایش های صورت گرفته در نهایت پرونده مختومه و سن او تایید می شود. به تازگی چند تیم در این خصوص اعتراض کرده که ما هم مشکلی نداریم چرا که حق می دهیم هر تیم به فکر منافع خود باشد و آن زمان هم اعلام کردیم هر تستی که لازم باشد انجام می دهیم تا حقیقت مشخص شود.

بازیکن اسبق هامبورگ تاکید کرد: طبق قوانین فیفا راه های علمی برای رسیدن به این مساله وجود دارد اما در کمال تعجب بدون گرفتن تست های لازم، گفتند یک عضو کمیته انضباطی با چشم می تواند سن را تشخیص دهد و نیازی به جایی مانند ایفمارک نیست.

وی یادآور شد: خیلی راحت و بدون جنجال می توان سن یک بازیکن را مشخص کرد، از صفحه رشد گرفته تا آزمایش های علمی که مورد تایید فیفا است اما در این پرونده علی رغم آنچه ما درخواست کرد ایم بازیکن را برای تست های پزشکی نمی برند و همچنان اعتقاد دارند تخلف صورت گرفته، اگر این مساله ثابت شود از تمام مردم ایران عذرخواهی می کنم.

حتما بخوانید:  ترامپ: عربستان هم به صلح با اسرائیل می‌پیوندد

مهدوی‌کیا تاکید کرد: شاید به گفته آقایان بتوان خیلی کارها کرد اما سن مساله ای است که با یک آزمایش می توان آن را تشخیص داد. آزمایش هایی مانند ام.آی.آر تکلیف را تعیین می کند اما نمی دانم چرا برخی با استفاده از فضای مجازی و چند سایت به دنبال جنجال هستند و می خواهند به ما ضربه بزنند.

بازیکن اسبق تیم ملی گفت: هر انسانی شناسنامه دارد، پاسپورت و مدارک علمی و تحصیلی دارد و می توان استعلام گرفت و اگر تخلفی صورت گرفته باشد قابل پیگیری هم هست. این که گفته می شود ما یک فرد را به جای فرد دیگری جا زده ایم، یک توهین و اتهام است که قابل پیگیری بود و این حق را برای خود می دانیم که مردم حقیقت را متوجه بشوند. حتی می توان علی رغم آنچه می گویند از بازیکن انگشت نگاری هم بشود تا هویت او ثابت شود و نمی دانم چرا دوست داریم از مسیر دیگری این مساله را ببینیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *