شرط حضور تماشاگران در استادیوم‌ها مشخص شد شرط حضور تماشاگران در استادیوم‌ها مشخص شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شرط حضور تماشاگران در استادیوم‌ها مشخص شد

شرط حضور تماشاگران در استادیوم‌ها مشخص شد

خبرورزشی: مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای در خصوص تصمیم گرفته شده برای حضور تماشاگران در بازی استقلال مقابل نساجی مازندران در ورزشگاه آزادی گفت: حدود بیست و یک ماه حضور تماشاگران در رویدادهای ورزشی به دلیل شیوع ویروس کرونا نداشتیم. اوایل اسفند سال ۱۳۹۸ با هماهنگی با ستاد ملی مقابله با کرونا مسابقات بدون حضور تماشاگر انجام شد.

وی افزود: با توجه به اینکه از ابتدای آذرماه طرح محدودیت‌های هوشمند قرار است در کشور اجرا شود با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و کمیته امنیتی اجتماعی این ستاد قرار شد به صورت آزمایشی مسابقه دو تیم استقلال و نساجی با حضور تماشاگران برگزار شود. این اتفاق به صورت آزمایشی بود و با توجه به بررسی‌های صورت گرفته این بازی را انتخاب کردیم. هیچ‌گونه تبعیضی بین تیم‌ها و رشته‌های مختلف نداریم و تنها این بازی به عنوان بازی آزمایشی برای ورود تماشاگران به ورزشگاه انتخاب شد.

شرط حضور تماشاگران در استادیوم‌ها مشخص شد

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: هدف ما این بود که نقاط ضعف را در این مسیر شناسایی کنیم. با هماهنگی صورت گرفته با شورای تامین استان، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خوشبختانه این کار انجام شد و پنج هزار تماشاگر در بازی این دو تیم حضور داشتند. نقاط ضعفی که در این راستا بود ارزیابی و در این خصوص با مسئولان مربوطه جلسه‌ای را برگزار کردیم.

علی‌نژاد اظهار داشت: قرار شد با همکاری فدراسیون، حراست وزارت ورزش و جوانان، سازمان لیگ، مدیران عامل دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و مسئولان شرکت توسعه نواقص را برطرف کنیم و بعد از اینکه طرح محدودسازی هوشمند ابلاغ شد در آذرماه با رعایت پروتکل‌ها افرادی که می‌خواهند به ورزشگاه بیایند حتما باید دو دوز واکسن را زده باشند تا شاهد حضور تماشاگران باشیم.

حتما بخوانید:  مسیح و آرش AP، رکوردداران کنسرت در سال ۹۸

وی ادامه داد: قصد ما این است که برای ورود تماشاگران به ورزشگاه راستی‌آزمایی انجام دهیم و با استفاده از ظرفیت ۳۰ درصدی ورزشگاه‌ها حضور تماشاگران را داشته باشیم. تداوم این موضوع نیازمند همکاری همه دستگاه‌های ذیربط است و خود هواداران نیز باید همه پروتکل‌ها را رعایت کنند که دچار اشکالات بعدی نشویم.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای افزود: امروز که با همت دولت و عزیزان‌مان در وزارت بهداشت واکسیناسیون جمعی تا حد قابل قبولی شکل گرفته و قرار است محدودیت‌ها تغییراتی داشته باشد و کسانی که واکسیناسیون شده‌اند شرایط بهتری داشته باشند، هدف ما این است که امکان حضور تماشاگران را در ورزشگاه‌ها ایجاد کنیم و بتوانیم نشاط را بین آحاد جامعه و خود ورزشکاران رقم بزنیم.

وی گفت: سعی می‌کنیم این اتفاق ابتدا در حوزه باشگاهی صورت بگیرد و بعد از آن با هماهنگی‌های صورت گرفته در سطح ملی نیز شاهد حضور تماشاگران باشیم. لازمه آن رعایت همه اصول و پروتکل‌ها است که در رده ملی نیز حضور تماشاگران بلامانع باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *