شمار مبتلایان به کرونا از مرز نیم‌میلیون نفر گذشت شمار مبتلایان به کرونا از مرز نیم‌میلیون نفر گذشت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شمار مبتلایان به کرونا از مرز نیم‌میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به کرونا از مرز نیم‌میلیون نفر گذشت

خبرگزاری تسنیم: آمارهای رسمی منتشر شده از سوی دولت‌ها در مناطق مختلف جهان حاکی از این است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان اکنون به بیش از نیم میلیون نفر رسیده است.

کشور چین که در رسانه‌های غربی به عنوان مبدأ شیوع ویروس کرونا معرفی می‌شود، با ثبت بیش از ۸۱ هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا همچنان بیشترین آمار مبتلایان کرونا را در جهان دارد؛ هرچند با توجه به رشد چشمگیر تعداد مبتلایان در ایتالیا و آمریکا انتظار می‌رود که ظرف ۲۴ ساعت آینده این دو کشور از چین پیش بیفتند.

شمار مبتلایان به کرونا از مرز نیم‌میلیون نفر گذشت

بیش از نیمی از افرادی که ابتلای آنها به ویروس کرونا تأیید شده است، ساکن کشورهای اروپایی هستند.

بر اساس آخرین آمارهایی که پایگاه اطلاعاتی worldometers به نقل از منابع رسمی منتشر کرده، شمار قربانیان ویروس کرونا در کشورهای مختلف جهان به بیش از ۲۲ هزار نفر رسیده است که احتمالاً طی ساعات آینده با انتشار آمارهای جدید، این رقم از ۲۳ هزار نفر عبور خواهد کرد.

تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان سلامت خود را بازیافته‌اند و اقدامات درمانی برای بهبود حدود ۳۶۰ هزار نفر دیگر همچنان در جریان است.

بیماری ناشی از ویروس کرونا یعنی بیماری «کووید‌ــ‌19»که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را بیماری همه‌گیر جهانی اعلام کرده است،‌ تاکنون در نزدیک به ۲۰۰ کشور و قلمرو در نقاط مختلف جهان شیوع یافته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  جزئیات طرح کنترل اجاره‌بها

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *