صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شد صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شد

صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شد

طرفداری: طی روزهای گذشته حسین شمس، پر افتخارترین سرمربی فوتسال ایران در طرفداری از تماس رییس کمیته المپیک با پرویز قلیچ خانی، ستاره سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه های استقلال، پرسپولیس، دارایی، کیان، پاس و عقاب خبر داد.

 قلیچ خانی از ابتدای دهه شصت از ایران رفت و از محافل ورزش در ایران به دور بود. در حاشیه برگزاری جلسه دپارتمان تاریخ شفاهی کمیته المپیک، از صالحی امیری در خصوص دعوت از این مرد ۷۵ ساله سوال شد و صالحی امیری تماس با قلیچ خانی را تلویحا تایید کرد.

صالحی‌امیری: با پرویز قلیچ‌خانی تماس گرفته شد

با تمام این اوصاف، خبردار شدیم قلیچ خانی فعلا به دلیل گرفتاری و مشغله به ایران بر نخواهد گشت اما نام او در فهرست ستارگان برتر فوتبال ایران که قرار است تندیس آنها در تالار مشاهیر تاریخ فوتبال ملی ساخته شود، قرار دارد.

قلیچ خانی با تیم ملی فوتبال به المپیک های ۱۹۶۴، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ رفت و در جام ملتهای ۱۹۶۸، ۱۹۷۲ و ۱۹۷۶ قهرمان شد، اولین قهرمانی تیم ملی در بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ با حضور او رقم خورد و بارها و بارها نام او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران مطرح شده است. درباره او روایت است علی پروین هرگاه مورد تمجید اهالی فوتبال به عنوان بهترین بهترین ها قرار می گیرد، یک جمله آشنا را به زبان می آورد که در فوتبال ایران اول پرویز قلیچ خانی، دوم علی پروین…

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  فوت ۵۶ نفر از آغاز موج شیوع آنفلوآنزا تاکنون

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *