صدرنشینی استقلال با هت‌تریک اولونگا پرید صدرنشینی استقلال با هت‌تریک اولونگا پرید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صدرنشینی استقلال با هت‌تریک اولونگا پرید

صدرنشینی استقلال با هت‌تریک اولونگا پرید

خبرگزاری تسنیم: استقلال در دیداری جذاب، مقابل الدحیل قطر شکست خورد و صدرنشینی خود در گروه C لیگ قهرمانان آسیا را به این تیم تحویل داد.

استقلال ایران و الدحیل قطر در ادامه دیدارهای هفته سوم از مرحله گروهی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، از ساعت ۲۲:۱۵ چهارشنبه شب و در ورزشگاه ملک عبدالله شهر جده مقابل هم صف‌آرایی کردند که این مسابقه با برتری ۴ بر ۳ الدحیل به پایان رسید.

صدرنشینی استقلال با هت‌تریک اولونگا پرید

امیر ارسلان مطهری (۴)، شیخ دیاباته (۳۴) و فرشید اسماعیلی (۷۴) برای آبی‌پوشان گلزنی کردند و میشاییل اولونگا (۱۰، ۲۷ و ۸۵) و عبدالله الاحراق (۴۳)، گل‌های الدحیل را به ثمر رساندند.

این نتیجه باعث شد نمایندگان ایران نخستین شکست خود را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ متحمل شوند و اولین باخت استقلال از زمان بازگشت فرهاد مجیدی رقم بخورد. الدحیل با هفت امتیاز به صدر جدول گروه C صعود و استقلال با شش امتیاز، به رتبه دوم سقوط کرد.

ترکیب الدحیل: صلاح زکریا، محمد موسی (۷۵ – احمد یاسر)، مهدی بن‌عطیه، بسام الراوی، ادمیلسون جونیور، کریم بوضیاف، عبدالله الاحرق (۷۵ – اسماعیل محمد)، سلطان البریک، المعز علی (۸۹ – محمد مونتاری)، علی کریمی و مایکل اولونگا.

ترکیب استقلال: رشید مظاهری، محمدحسین مرادمند، سیاوش یزدانی، سیداحمد موسوی (۵۰ – وریا غفوری)، محمد نادری (۵۹ – هروویه میلیچ)، مسعود ریگی (۵۰ – مهدی مهدی‌پور)، آرش رضاوند (۸۶ – داریوش شجاعیان)، فرشید اسماعیلی، ارسلان مطهری (۸۶ – آرمان رمضانی)، شیخ دیاباته و مهدی قایدی.

داور: عارف میر

اتفاقات مهم این مسابقه در زیر آمده است:

نیمه اول

دقیقه ۴: در اولین حمله جدی استقلال، سانتر احمد موسوی روی سر ارسلان مطهری فرود آمد و ضربه سر این بازیکن به تور دروازه الدحیل بوسه زد.

حتما بخوانید:  تعبیر روحانی درباره بحرین و امارات: دو تا کوچولو

دقیقه ۱۰: پاس در عمق عبدالله الاحرق به ادمیلسون رسید که ضربه او توسط رشید مظاهری مهار شد. این پایان کار نبود و مایکل اولونگا توپ برگشتی را وارد دروازه استقلال کرد.

دقیقه ۶: پاس در عمق خوب موسوی به شیخ دیاباته رسید و او را با دروازه‌بان تک به تک کرد، اما سوت داور به معنای حضور دیاباته در منطقه آفساید بود.

دقیقه ۱۹: مهدی قایدی با پاسی هوشمندانه، توپ را به فرشید اسماعیلی رساند و او در شرایط تک به تک با صلاح زکریا بود. کاپیتان استقلال در این صحنه تصمیم به زدن ضربه «چیپ» گرفت که شوت آرامش در دستان دروازه‌بان الدحیل قرار گرفت.

دقیقه ۲۲: پس از سانتر ادمیلسون برای اولونگا، او بالاتر از سر محمدحسین مرادمند به توپ ضربه زد که رشید مظاهری این توپ را به سادگی مهار کرد.

دقیقه ۲۴: شوت از راه دور مسعود ریگی توسط دروازه‌بان الدحیل دور شد. در ادامه سانتر فرشید اسماعیلی به دیاباته رسید و دروازه‌بان الدحیل، ضربه شیخ را با نوک انگشتان خود دور کرد. هر چند داور مسابقه، رأی به خطای دیاباته روی بن‌عطیه داده بود.

دقیقه ۲۵: پاس در عمق البریک به معز علی رسید که تکل بلند مرادمند روی پای کاپیتان الدحیل، توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۲۷: پس از اینکه ریگی در قلب دفاع استقلال صاحب توپ شد، تلاش کرد آن را به سیاوش یزدانی برساند. پاس بسیار بد و مهلک ریگی به اولونگا رسید تا او که با مظاهری تک به تک بود، توپ را در دروازه استقلال جای دهد.

دقیقه ۳۰: سانتر محمد نادری در اختیار زکریا قرار گرفت که نتوانست توپ را در دست نگه دارد و توپ روی زمین فرود آمد. دروازه‌بان الدحیل سپس اشتباه خود را جبران کرد و توپ را در اختیار گرفت.

حتما بخوانید:  ولایتی ارمنستان را با اسرئیل مقایسه کرد

دقیقه ۳۴: مطهری هنگام ورود به محوطه جریمه، پاس در عمق اسماعیلی را دریافت کرد و پاس رو به جلوی خود را به دیاباته رساند. ضربه تمام‌کننده مهاجم اهل مالی استقلال از بین پاهای دروازه‌بان الدحیل عبور کرد و بازی مساوی شد.

دقیقه ۳۷: حرکت تکنیکی قایدی در گوشه محوطه جریمه، موقعیت بسیار خوبی برای استقلال ایجاد کرد و مهاجم جوان آبی‌ها، توپ را به دیاباته رساند. ضربه مهاجم سه گله استقلال در لیگ قهرمانان آسیا مقابل دروازه خالی راهی به دروازه پیدا نکرد.

دقیقه ۳۸: سانتر زیبای قایدی از نقطه کرنر روی پای مطهری فرود آمد که ضربه او توسط صلاح زکریا مهار شد.

دقیقه ۴۳: در غافلگیری مدافعان استقلال، سلطان البریک از سمت چپ دفاع آبی‌ها صاحب توپ شد که سانتر او با عبور از همه بازیکنان، زیر پای معز علی قرار گرفت. او بلافاصله سانتری زمینی برای عبدالله الاحرق ارسال کرد که ضربه این بازیکن وارد دروازه استقلال شد.

دقیقه ۱+۴۵: شوت علی کریمی از پشت محوطه جریمه با فاصله‌ای نزدیک، از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.

نیمه دوم

دقیقه ۵۱: دیاباته در شرایط پشت به دروازه الدحیل، توپ را به قایدی رساند که ضربه او از پشت محوطه جریمه از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۵۶: مهدی قایدی پس از ورود به محوطه جریمه الدحیل با استفاده از سرعت و تکنیک خود، با تکل محمد موسی متوقف شد. در شرایطی که استقلالی‌ها معتقد به خطای پنالتی بودند و به نظر می‌رسید حق با آنهاست، داور لبنانی بازی چنین اعتقادی نداشت.

دقیقه ۵۹: معز علی پس از برخورد با فرشید اسماعیلی روی زمین افتاد که ابراهیم میر، اعتقادی به خطا نداشت. علی پس از آن به داور مسابقه اعتراض کرد که با کارت زرد داور مواجه شد.

حتما بخوانید:  مخبر: بعید است مذاکرات هسته‌ای به نتیجه برسد

دقیقه ۶۳: ادمیلسون جونیور از میانه زمین توپ را دریافت و از وریا غفوری عبور کرد. ادمیلسون سپس وارد محوطه جریمه شد که ضربه او از بالای دروازه آبی‌ها به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: سانتر هافبک‌های استقلال پس از اشتباه بسام الراوی، به دیاباته رسید که او نتوانست از این موقعیت استفاده کند. مهاجم استقلال به دلیل ارتکاب خطای خطرناک روی دروازه‌بان الدحیل کارت زرد گرفت.

دقیقه ۷۴: کرنر نم

اینده ایران از سمت چپ دروازه الدحیل روی سر دیاباته فرود آمد. ضربه سر مهاجم استقلال پس از برخورد به مطهری بلوکه شد که فرشید اسماعیلی با حضور به‌موقع خود، گل تساوی استقلال را به ثمر رساند.

دقیقه ۷۷: مهدی قایدی با خطا متوقف شد که فرهاد مجیدی به دلیل عدم استفاده داور از کارت زرد خود، به ابراهیم میر اعتراض کرد. همین اعتراض باعث شد میر به مجیدی اخطار دهد.

دقیقه ۸۱: قایدی به زیبایی توانست اسماعیل محمد را دریبل کند. او سپس وارد محوطه جریمه نماینده قطر شد و توپ را به فرشید اسماعیلی رساند که ضربه او پس از بخورد به مدافعان الدحیل راهی کرنر شد.

دقیقه ۸۵: ارسال محمد اسماعیل در محوطه جریمه استقلال و در غفلت آبی‌پوشان، به میشاییل اولونگا رسید که این مهاجم کنیایی، گل سوم خود و گل چهارم الدحیل را به ثمر رساند.

دقیقه ۱+۹۰: شوت زیبای اسماعیلی با پای چپ از کنار دروازه الدحیل به زمین بیرون رفت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *