صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد

صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد

ورزش سه: با تساوی تراکتور مقابل پاختاکور، صعود پرسپولیس به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قطعی شد.

تیم پرسپولیس در بازی پنجم لیگ قهرمانان آسیا باخت تا صدرنشینی اش را در خطر ببیند اما شاگردان یحیی گل‌محمدی باتوجه به نتایج دیگر گروه‌ها، صعود خود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان را قطعی کرده‌اند.

صعود پرسپولیس به مرحله بعدی قطعی شد

پرسپولیس ۱۲ امتیاز دارد و در بدترین حالت در صورت شکست مقابل الریان و پیروزی الوحده برابر گوآ، با همین تعداد امتیاز به رتبه دوم گروه صعود می‌کند. در این شرایط، تنها یک حالت برای حذف پرسپولیس وجود دارد: سه تیم با بیشتر از ۱۲ امتیاز یا تفاضل گل بهتر نسبت به پرسپولیس.

در گروه اول استقلال تاجیکستان یا الهلال عربستان با دو پیروزی ۱۳ امتیازی می‌شوند و بالاتر از پرسپولیس قرار خواهند گرفت. در گروه دوم تراکتور به عنوان تیم دوم در بهترین حالت ۱۰ امتیازی می‌شوند و امکان جایگاه بهتر نسبت به پرسپولیس را ندارد. در گروه سوم، استقلال می‌تواند به ۱۳ امتیاز برسد.

نکته کلیدی اما اینجاست که دو تیم السد و النصر نیز باتوجه به تقابل باهم در هفته آخر، امکان ندارد که هر دو ۱۲ امتیازی شوند. بنابراین تنها استقلال/الدحیل و استقلال تاجیکستان/ الهلال شانس این را دارند که به عنوان تیم دوم، جایگاه بهتری نسبت به سرخپوشان دارند که در این حالت هم پرسپولیس در بین تیم های صعودکننده خواهد بود.

بنابراین توقف تراکتور مقابل پاختاکور باعث شد تا شاگردان یحیی گل‌محمدی راهی مرحله حذفی شوند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  کنسرت مهدی جهانی در استادیوم آزادی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *