طعنه سنگین دادکان به فدراسیون فوتبال طعنه سنگین دادکان به فدراسیون فوتبال | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طعنه سنگین دادکان به فدراسیون فوتبال

طعنه سنگین دادکان به فدراسیون فوتبال

همشهری‌آنلاین: رئیس اسبق فدراسیون فوتبال نسبت به سلب میزبانی تیم ملی ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲، از فدراسیون فوتبال به شدت انتقاد کرد.

دکتر محمد دادکان گفت: به جای اینکه با ارگان‌های بین‌المللی از چند ماه قبل نامه‌نگاری رسمی کنید، زمان را تلف و آنقدر صبر کردید که آنها میزبانی را از ایران بگیرند. دادکان که چند روز پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرورزشی از کاندیداتوری علی کریمی حمایت کرد و این موضع‌گیری با واکنش‌های به شدت مثبت در جامعه فوتبال مواجه شد، امروز در گفت‌وگویی دیگر از ماجرای سلب میزبانی ایران در رقابت‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ سخن گفت.

دادکان در این باره می‌گوید: «از ۶ ماه قبل در مصاحبه‌های مختلف تاکید کردم که مذاکرات همه‌اش دروغ است و کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به بحرین می‌دهد. آقایان به جای اینکه در وزارت ورزش و کمیته المپیک پیگیر امور باشند در چند مصاحبه گفتند دادکان از خارجی‌ها خط می‌گیرد! عجب؛ بنده خط می‌گیرم؟ اگر دادکان خط می‌گیرد که شما هزار بار بدتر هستید.

به جای اینکه با ارگان‌های بین‌المللی از چند ماه قبل نامه‌نگاری رسمی کنید، زمان را تلف و آنقدر صبر کردید که آنها میزبانی را از ایران بگیرند. بفرمایید؛ این هم محصول مدیریت شما. حالا تحویل بگیرید! اگر همان چند ماه قبل قاطعانه می‌گفتید در صورت گرفتن حق میزبانی و اعطای آن به کشورهای دیگر از جمله بحرین، هرگز قدم در این مسابقات نمی‌گذارید مگر می‌توانستند این بلا را سر فوتبال ایران بیاورند؟ حالا تازه شروع کرده‌اید به مکاتبه با AFC و فیفا؟ معلوم است جوابتان را نمی‌دهند…»

حتما بخوانید:  پشت‌پرده اعتراضات به قرارداد ۲۵ساله ایران و چین

طعنه سنگین دادکان به فدراسیون فوتبال

ادامه حرف‌های دکتر دادکان را درباره ماجرای واگذاری پرسپولیس و استقلال بخوانید: «من تنها کسی بودم که از همان روزهای نخست ادعای واگذاری این دو باشگاه به بخش خصوصی گفتم همه این حرف‌ها دروغ است. اینقدر دروغ به خورد مردم ندهید. من همان وقت گفتم شاید دکمه کت را واگذار کنند اما کت و شلوار در نهایت تن خودشان است.

حالا شب عید است؛ چرا استقلال و پرسپولیس را واگذار نکردید؟ بعد از عید که دیگر حق امضا ندارید. پس چه شد شعارهای بورس و فرا بورس شما؟ کجا رفت پروژه بزرگ واگذاری‌هایتان؟ جالب است؛ نماینده مجلس گفته که ما داریم این افتضاحات را بررسی می‌کنیم اما چرا الان یادش افتاده که همه چیز را بررسی کند؟ چرا حالا که حق میزبانی ما را به بحرین دادند، تازه متوجه شده‌اند که باید سوال و جواب کنند؟»

رئیس سابق فدراسیون فوتبال خاطره‌ای جالب تعریف کرد که برای مخاطبان ورزش جذاب است: «بازی ایران و عمان در جام ملت‌های آسیا که در کشور چین برگزار می‌شد، همان جا به همکاران شما اعلام کردم اگر داوری بازی عرب باشد، ما دیگر بازی نمی‌کنیم. آقای بن‌همام، رئیس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا، دوست من بود.

بن‌همام آنجا از من گله کرد که اگر انتقادی داشتید چرا به خودم نگفتید؟ من گفتم احترام شما محفوظ است اما باید به مردم ایران جواب بدهم. این قاطعیت باعث شد تا کنفدراسیون از مواضع خود عقب‌نشینی کند. داور عرب هم عوض شد. بعدها برای بازی دوستان ایران و آلمان، سعد کمیل داور کویتی که اجازه ندادیم در جام ملت‌ها برای ایران سوت بزند را به ایران آوردم تا نشان بدهیم ما با داوران عرب مشکلی نداریم، ما کشورمان و این مردم را دوست داریم.»

حتما بخوانید:  تصمیم عجیب درباره روند بازگشت زائران اربعین

حرف آخر محمد دادکان را بخوانید: «داستان ویلموتس و شکایتش هم مشخص است. این هم حکایتی است که چند ماه پیش گفته بودم و دوباره تاکید می‌کنم ویلموتس در دادگاه عالی ورزش باز هم برگ برنده در اختیارش است. جریمه‌ای که در نظر گرفته شده به قوت خود باقی است و شاید فقط بخش کمی از کل مبلغ قراردادش – به اندازه ۲۰ درصد – شامل تخفیف شود که این هم برای ما طبعا گره‌گشا نیست. ما در این پرونده هم بازنده‌ایم.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *