علیزاده: عراقی‌ها از سخنرانی علم‌الهدی، شاکی‌اند علیزاده: عراقی‌ها از سخنرانی علم‌الهدی، شاکی‌اند | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علیزاده: عراقی‌ها از سخنرانی علم‌الهدی، شاکی‌اند

علیزاده: عراقی‌ها از سخنرانی علم‌الهدی، شاکی‌اند

برترین‌ها: علی علیزاده؛ تحلیلگر مسائل سیاسی در یادداشتی به سخنان اخیر امام جمعه مشهد درباره تحولات اخیر عراق واکنش نشان داد.

علیزاده: عراقی‌ها از سخنرانی علم‌الهدی، شاکی‌اند

علیزاده در کانال تلگرامی خود نوشت: 

کی از سخنرانی‌های سید‌احمد علم‌الهدی، امام جمعه مشهد، زیرنویس عربی شده و دارد در شبکه‌های اجتماعی عراق و لبنان دست به دست میشود.

در این سخنرانی علم‌الهدی میگوید: «امروز حشد شعبی عراق، ایران است. حزب‌الله لبنان، ایران است. انصارالله یمن، ایران است. جبهه وطنی سوریه، ایران است. جهاد اسلامی فلسطین، ایران است. حماس، ایران است. اصلا شما نگاه میکنید ایران کجاست امروز؟ مگر جنوب لبنان، ایران نیست؟ مگر حزب الله، ایران نیست؟ مگر این پهپادهایی که یمنی‌ها فرستادند و‌ سعودیها را به خاک سیاه کشاندند ایران نبود؟ میگویند این پهپادها از شمال امده. هم جنوبتان ایران است. هم شمالتان ایران است».

در چند هفته گذشته این ویدیو و چنین ویدیوهایی توسط دستگاه پروپاگاندایی سعودی و آمریکایی و اسراییلی برجسته و در ابعاد وسیع منتشر و برای خشمگین کردن و تحریک کردن افکار عمومی عراقی و لبنانی استفاده شده است. در چند هفته گذشته چنین سخنانی مثل کبریتی بوده که به انبار باروت افتاده باشد و باعث ایجاد احساسات ضدایرانی در میان اقلیتی از تظاهرکنندگان شده.

امنیتی که این روزها کل منطقه غرب آسیا از لبنان تا مرزهای شرقی ایران دارد محصول خون فرزندان شیعه‌ی عراق و لبنان و افغانستان و پاکستان و ایران و رزمندگان سوریه است. این امنیت محصول همدلی و احساس یکی بودن و داشتن ایدئولوژی ورای قوم و قبیله و ملیت است. هر سخنی که شائبه برتری طلبی ناسیونالیستی و ملی‌گرایانه داشته باشد بازی در زمین دشمن است.

حتما بخوانید:  گله سازندگان یک فیلم جشنواره فجر از نیروی انتظامی

میدانم که مثل همیشه اطرافیان و طرفداران آیت‌الله علم‌الهدی خواهند گفت این ویدیو متعلق به زمان دیگری است و تقطیع شده و تحریف شده است و این سخنان در چارچوب دیگری گفته شده و اصل حرف معنای دیگری میداده است.

اما باید پرسید چرا هرگز سخنی از رهبری یا سیدحسن نصرالله یا حاج قاسم سلیمانی را نتوانسته‌اند تحریف کنند و به ایزار تحریک ذهن‌های مردم منطقه تبدیل کنند؟

امنیتی که امروز منطقه‌ی ما بعد از سالها جنگ و تروریسم و اشغال به خود دیده این روزها در خطر است و همه باید به حالت آماده‌باش دفاعی باشیم. و خطیبان و افرادی که چهره رسمی نظام هستند هم باید هر کلمه را ده بار قبل از ادا شدن مرور کنند و نباید برای خوشامد افکار عمومی داخلی سخنی بگویند که تبعات منطقه‌ای و جهانی داشته باشد. شورای امنیت ملی هم باید به خطیبان و شخصیتهای رسمی درباره اظهارات منطقه‌ای شان اخطار دهند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *