فرانسه یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد فرانسه یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / فرانسه یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد

فرانسه یک دیپلمات ایرانی را اخراج کرد

خبرگزاری فارس: خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابع مدعی شده است که فرانسه، حدود یک ماه پیش، یک دیپلمات ایرانی را از این کشور اخراج کرده است.

بر اساس ادعای رویترز، این اقدام در راستای همان اتهام مربوط به تلاش برای بمب‌گذاری در اجلاس گروهک تروریستی منافقین صورت گرفته است. فرانسه همچنین در تاریخ دوم اکتبر گذشته، اتهاماتی را به برخی نهادهای ایران در این خصوص وارد کرده بود.

پیش از این یک دیپلمات ایرانی در اتریش نیز به همین اتهام به بلژیک مسترد شده بود. «بهرام قاسمی»، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز این اقدام را که همزمان با سفر رئیس‌جمهور ایران به اروپا صورت گرفته بود، سناریویی برای تخریب روابط ایران و اروپا دانست.

خبرگزاری فارس مستقلا نمی‌تواند خبر خبرگزاری رویترز در خصوص اخراج این دیپلمات ایرانی که نامی از او برده نشده را تائید یا رد کند.

رویترز مدعی است که در این خصوص از سفارت ایران در فرانسه سوال کرده اما پاسخی دریافت نکرده است اما می‌گوید یک مقام ایرانی که خواسته نامش فاش نشود، از اساس چنین اخراجی را تکذیب کرده است. رویترز همچنین می‌گوید که برای این خبر خود، پنج منبع دارد.

این خبرگزاری انگلیسی همچنین برای پیگیری صحت این خبر به دفتر ریاست جمهوری فرانسه مراجعه کرده اما این دفتر نیز پاسخ به این سوال را به وزارت خارجه این کشور ارجاع داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  اقدام جدید رئیس سازمان زندان‌ها در موضوع اوین

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *