قطر، سهمیه آسیایی ایران را گرفت! قطر، سهمیه آسیایی ایران را گرفت! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قطر، سهمیه آسیایی ایران را گرفت!

قطر، سهمیه آسیایی ایران را گرفت!

ورزش سه: کنفدراسیون فوتبال آسیا سهمیه‌های ایران در لیگ قهرمانان آسیا را افزایش نداد.

یک اشتباه دیگر از مدیران سابق کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال پس از پرونده مارک ویلموتس، این بار لیگ برتر ایران را قربانی یک کم‌کاری خود کرده است.

ماجرا از این قرار است که در دسامبر ۲۰۱۹ کمیته مسابقات AFC با کشورهای عضو نامه‌نگاری کرد و مبنای سهمیه‌بندی مسابقات فصل ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ را رنکینگ کشورها در فصل ۲۰۱۹ قرار داد(زمان حضور پرسپولیس در اولین فینال آسیا) که بعد از آن نامه‌نگاری  دوباره در جولای ۲۰۲۰  کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای برای تمام کشورهای عضو ارسال می‌کند و بر اعلان اولیه خود مبنای سهمیه را بر اساس نامه دسامبر سال قبل قرار می‌دهد و کمیته مسابقات برای رسمیت بخشیدن به این دستور جلسه ایی ما بین کشورهای عضو را پیش‌بینی می‌کند.

اما تنش‌های سیاسی کشورهای قطر و عربستان و همچنین نبود روابط دیپلماتیک بین ایران و عربستان موجب شد این جلسه با تاخیر فراوان مواجه شود و سرانجام برگزار نشود.

اکنون زمانی که باید ایران با ۱+۳ نماینده در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشته باشد، با مشکلی بزرگ و لاینحل رو‌به‌رو شده و با اشتباهات مدیران سابق سهمیه لیگ ایران در فصل آتی رقابت‌ها همچنان ۲+۲ مانده و تغییری نداشته است.

قطر سهمیه آسیایی ایران را گرفت!

طبق آخرین رنکینگ اعلامی از سوی ای‌اف‌سی که به‌صورت آنلاین انتشار یافته لیگ برتر ایران بعد از ژاپن (۱۰۰ امتیاز) ،کره(۹۴.۳ امتیاز) و عربستان (۹۳/۵ امتیاز)  با ۸۳/۳ بالاتر از قطر در رده چهارم این لیست قرار گرفته و بر طبق این رده‌بندی باید با ۲+۲ نماینده در مسابقات شرکت کند، در صورتی که اگر رایزنی‌ها در زمان مقرر به در خواست کمیته مسابقات انجام شده بود نمایندگان ایران در مسابقات طبق نامه AFC  در سال ۲۰۱۹ به ۳+۱ افزایش پیدا می‌کرد.

حتما بخوانید:  رابرت لواندوفسکی، مرد سال فوتبال اروپا شد

گفته می‌شد یک سهمیه مستقیم برای ایران اختصاص یافته که این اتفاق نیفتاد و سهمیه صعود مستقیم یک تیم باشگاهی به لیگ قهرمانان مجددا به کشور قطر رسید.

قطر سهمیه آسیایی ایران را گرفت!

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *