«قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد «قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / «قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد

«قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد

سینمادیلی: «قهرمان» آخرین ساخته اصغر فرهادی، امروز به عنوان یکی از ۱۵ فیلم راه یافته به شورت لیست فیلم‌های خارجی معرفی شد و یک قدم به نامزدی اسکار نزدیکتر شد.

«قهرمان» نامزد اولیه اسکار ۲۰۲۲ شد

شورت لیست‌های اسکار در ده رشته مختلف معرفی می‌شوند تا انتخاب را از میان تعداد بالایی گزینه به تعداد کمتری برسانند و در بخش‌هایی مثل موسیقی، فیلم کوتاه، جلوه‌های ویژه، مستند و فیلم بین‌المللی اعلام می‌شوند.

بنا به اعلام آکادمی اسکار «قهرمان» و ۱۴ فیلم دیگر به مرحله بعدی راه پیدا کرده‌اند و اعضای آکادمی برای انتخاب نامزدها این ۱۵ فیلم را مورد بررسی قرار خواند داد. نکته عجیب عدم حضور «تیتان» نماینده فرانسه و برنده نخل طلای امسال در این لیست است. اما رقبای اصلی فرهادی یعنی «دست خدا» از ایتالیا ، «ماشین من را بران» از ژاپن ، «کوپه شماره شش» از فنلاند و «بدترین آدم دنیا» از نروژ در این لیست حضور دارند. علاوه بر آثار بالا فیلم‌های زیر هم در شورت‌لیست فیلم خارجی حضور داشتند:

آزادی بزرگ- از اتریشزمین بازی – از بلژیکیک غژگاو در کلاس – از بوتانFlee -از دانمارکمن مرد تو هستم -از آلمانبره – از ایسلندکندو – از کوزوودعاهایی برای دزدیده شده – از مکزیکPlaza Catherdral -از پانامارئیس خوب – از اسپانیا

در سایر شورت‌ لیست ها هم که بیشتر در بخش‌های فنی هست، آخرین فیلم جیمز باند «زمانی برای مردن نیست» و «تلماسه» فعالترین حضور را دارند و به نظر می‌آید که بخشی از اسکارهای فنی بین این دو فیلم تقسیم خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  شرط حمایت محمد خاتمی از همتی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *